Реал Мадрид – король Ліги чемпіонів
Хто тримає цей район? Пес Патрон! А хто тримає Лігу чемпіонів?
Тут відповідь також очевидна. Реал Мадрид! Королі ЛЧ не просто залишаються у грі, а й серйозно претендують на другу поспіль перемогу у турнірі – хоча очікувалася регресія результатів до середнього. «Вершковим» дико щастило у попередньому сезоні, а після таких оверперформансів завжди відбувається спад.
У Ла Лізі він справді відбувся. Рік тому підопічні Карло Анчелотті стали чемпіонами, маючи перевагу над Барселоною у 13 очок – хоча за очікуваними показниками команда мала набрати на 13 менше. У поточному ж сезоні «блаугранас» лідирують у Ла Лізі з +13, маючи такий самий перебір за очікуваними заліковими балами.
У Лізі чемпіонів, проте, все стабільно. Реал традиційно відбував номер на груповому етапі, вигравши групу з Шахтарем, РБ Лейпцигом та Селтіком. Мадридці навіть дозволяли відбирати очки та бити себе в гостях. Проте знову почалися розмови, мовляв «Мадрид уже не той» – і в перші 20 хвилин поєдинку проти Ліверпуля в 1/8 фіналу на Енфілді так справді було.
Мерсисайдці накрили іспанців диким пресингом, створивши чотири гольові можливості. Вони користувалися надто відкритим лівим флангом Реала - втім, навіть при максимально проблемному малюнку гри «вершкові» зрівняли рахунок. Після перерви Карло Анчелотті провів грамотні перестановки, що вилилося в 5:2. Вдома «бланкос» спокійно докинули ще один гол, легко впоравшись із тиском суперника.
Ідеальна тактична гнучкість та шалена ефективність Мадрида
Реал залишається таким самим Реалом, як і рік тому. Команда легко вписується у будь-яку картину гри. Запресингувати Мадрид може лише дуже потужний суперник – мадридці або вийдуть з-під тиску через класну роботу центрхавів, або розірвуть на контригрі. Вони й самі останнім часом чудово пресингують.
Під час позиційних атак футболісти прямо на ходу обмінюються позиціями та заплітають комбінації, а у разі проблем і з цим аспектом Реал задушить зі стандартів. Словом, «королівський клуб» надзвичайно гнучкий та ефективний у тактичному плані. Унікальні зіграність та характеристики гравців допомагають долати будь-які структурні проблеми.
Показовою є графіка з футболістами, які створюють найбільшу загрозу через пас у топ-5 ліг. Половина поля розділена на 14 зон - і в п'яти з них найкращими є мадридці. Зокрема, Кроос феєрить одразу у трьох квадратах.
Водночас не варто списувати все лише на магічних футболістів. Карло Анчелотті цього сезону також демонструє чудову підготовку до матчів. Особливо ефектно він виявив себе в недавньому Класіко – італієць розкрив центр поля, запрошуючи Барсу на свою половину та зводячи гру до перехідних фаз. При цьому Мадрид круто тиснув на каталонців на чужій третині. Підсумок – 4:0.
Реал має кілька варіантів білд-апу, імпровізації лідерів і гарний гейм-менеджмент з боку тренерського штабу. Вже не одну гру «вершкові» перевернули завдяки нетривіальним тактичним перестановкам. Крім того, «бланкос» постійно навчаються на помилках – кожна невдача у важливому матчі призводила до модернізації структури гри у наступних матчах.
Водночас не варто забувати, що Реалу щастить із жеребом. Спочатку «королівський клуб» потрапив на кризовий Ліверпуль, а тепер доля звела мадридців із ще більш розбалансованим Челсі. Мадрид любить Лігу чемпіонів – і та відповідає взаємністю, хоча не варто забувати про інфернальний календар у минулорічному розіграші.
У Челсі все дуже сумно. Лемпард – не рятівник
Сьогоднішньому супернику «вершкових» можна лише побажати триматися. Жоден уболівальник, експерт чи букмекер не дасть Челсі навіть 5% на прохід. Прямо зараз англійці можуть сподіватися хіба що на геніальний перформанс Мудрика, або ще на когось із 999 зимових новачків. Щоправда, з усієї отари більш-менш адаптувалися лише Феліш та Енцо – та й то з нюансами.
Ще 5% шансів міг подарувати Грем Поттер. Реально талановитий наставник в останніх матчах намацав відносно ефективну ігрову модель, почавши давати результат. Команда дуже впевнено пройшла потужний Дортмунд у 1/8 фіналу ЛЧ, легко винесла Лестер і непогано виглядала з Евертоном – втім після поразки від Астон Вілли коуча звільнили. У пресі відразу ж заговорили про Юліана Нагельсмана, а потім його конкурентом став Луїс Енріке.
Втім, Тодд Боелі, ніби глумливо шокував уболівальників «синіх» - головним тренером знову став Лемпард. Легенда клубу добре виглядав у Дербі і в першому сезоні в Челсі, перебудувавши команду, але далі виявив себе еталонним фізруком. Навіть у Евертоні він провалився. Дива не сталося – у першому ж матчі Френк безнадійно програв Вулверхемптону.
І що ж Челсі має у результаті? До матчу з Реалом «пенсіонери» підходять із новою структурою гри – команда перейшла на 4-3-3 замість перспективних 3-4-3. Гігантський десант новачків поки що дуже важко інтегрувати, а деяких і неможливо. За попередні чотири тури в АПЛ лондонці втратили очки з Евертоном, програли Астон Віллі та Вулверхемптонові та розписали нічию з кризовим Ліверпулем.
Показовий графік, який показує, як змінювалися атакуючі та захисні показники Челсі за останніх чотирьох тренерів. Синім виділено очікувані забиті голи в середньому за 90 хвилин, червоним – очікувані пропущені голи в середньому за 90 хвилин. За Лемпарда, очевидно, нічого не змінилося.
Особливо розписувати це було сенсу. Будь-який уболівальник і без графіків розуміє, що Реал та Челсі зараз знаходяться на різних планетах – додаткова інформація лише показала, чому так сталося і як деградують «сині».
Кадрова ситуація
Травмовані: Менді – Броя, Чуквуємека
Дискваліфіковані: –
Орієнтовні потяги на матч Реал Мадрид – Челсі
Реал Мадрид: Куртуа – Карвахаль, Мілітао, Рюдігер, Камавінга – Модріч, Чуамені, Кроос – Вальверде, Бензема, Вінісіус
Челсі: Кепа – Джеймс, Фофана, Кулібалі, Чиллвел – Канте, Ковачич, Фернандес – Стерлінг, Хаверц, Феліш
Прогноз – 2:0
Зрозуміло, що Реал – безперечний лідер. Тут не треба бути тактичним експертом, аби розуміти цей факт. Втім, не варто забувати, що Челсі все списували і перед матчем проти Борусії Д, а Мадрид у вихідні пропустив три голи від Вільяреала.
Так, Карло Анчелотті рано став знімати лідерів, а мотивації в чемпіонаті немає - але Реал і до цього вистачав проблемних ігор навіть із найслабшими суперниками. Ліга чемпіонів, звичайно ж, «зовсім інший турнір», проте інформації про вразливості «бланкос» у Лемпарда достатньо. Залишається лише скористатися нею.
Чи вдасться це зробити Френку та Ко? Об'єктивні чинники одностайно стверджують, що нічого в англійців не вийде. Реал у рідних стінах має перемогти Челсі – втім не говоритимемо про відсутність шансів у гостей. Приречені команди іноді творять чудеса, адже втрачати їм нема чого.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!