Світовий футбол 19 Квітня, 08:51 2825
«Реал» вибив Мудрика, «Мілан» зруйнував єврокубкову казку «Наполі» - відеоогляд матчів Ліги чемпіонів | 19-27
Визначились перші півфіналісти Ліги чемпіонів-2022/23.

Іспанський Реал та італійський Мілан стали першими півфіналістами Ліги чемпіонів сезону 2022/23.

Челсі – Реал – 0:2 (перший матч – 0:2)
  • Гол: Родріго, 58, 80

У першому поєдинку мадридці тріумфували завдяки голам Бензема та Асенсіо. Михайло Мудрик та Андрій Лунін той поєдинок провели на лавах запасних своїх команд. Не потрапили до основи українці і на матч-відповідь.

Челсі вже невдовзі після стартового свистка міг скоротити власне відставання за підсумком двох дуелей. Канте опинився зовсім без опіки у штрафному майданчику, але, пробиваючи з льоту, француз не зміг поцілити у ворота. Реал відповів кількома гострими атаками. Втім, з пострілами Вінісіуса та Модріча впорався Кепа Аррісабалага, а Родріго струснув стійку.

У компенсований час блискучу нагоду отримав Кукурелья, але трохи забарився з ударом і не зміг переграти Куртуа буквально з кількох метрів.

Лондонці активніше розпочали і другу половину – ще один хороший шанс не зміг реалізувати Канте. Поплатитися за таке марнотратство господарів змусив Родріго. Бразилець на фланзі обіграв Чалобу, що кинувся в авантюрний підкат, простелив на Вінісіуса та отримав від земляка зворотну передачу, що стала результативною.

На 67-й хвилині з лави запасних у компанії Феліша та Стерлінга підійнявся Михайло Мудрик. Невдовзі українець врятував команду, відібравши м’яч у своєму карному майданчику у Вінісіуса, а в наступній атаці пробивав здалеку – вище воріт.

В центрі подій опинився Мудрик і коли Реал забив удруге, остаточно поховавши інтригу. Михайло у штрафному невдало спробував відібрати м’яч у Вальверде, який за мить викотив його на порожні ворота – Родріго оформив дубль. До фінального свистка гравець збірної України ще встиг вибігти віч-на-віч з Куртуа – забити не зумів, але, як з’ясувалося, все одно був у положенні поза грою. Перед самим фінальним свистком Михайло ще й заробив жовту картку.

Френк Лемпард програє четвертий поспіль матч на посаді головного тренера Челсі. Так погано з лондонцями ще не стартував жоден наставник в історії.

Наполі – Мілан – 1:1 (перший матч 0:1)
  • Гол: Осімхен, 90+3 – Жиру, 43
  • Нереалізовані пенальті: Кварацхелія, 81 – Жиру, 21

Щоб пробитись до історичного для себе півфіналу Ліги Чемпіонів підопічні Спалетті у матчі-відповіді 1/4 мали обігрувати Мілан з різницею у два м'ячі. Перша зустріч завершилась тріумфом «россонері» з рахунком 1:0.

Неаполітанці зі стартових хвилин першої половини поєдинку побігли відігруватись. Активні Хвіча та Політано кілька разів небезпечно підбирались до воріт Меньяна, проте їхнім ударам бракувало влучності.

Мілан перетерпів стартову навалу та вже на 21-й хвилині міг відкривати рахунок. Маріо Руй в своєму карному грубо врізався в Леау та подарував «россонері» право на одинадцятиметровий удар. Вирок підійшов виконувати Жиру, проте переграти Мерета цього разу йому не судилося – голкіпер впорався з пенальті. До слова, французький нападник схибив з позначки вперше з 2012 року.

Згодом форвард змарнував ще одну можливість, пробивши у ногу того ж таки Мерета. Проте вже з третьої спроби Жиру подвоїв двоматчеву перевагу своєї команди. Леау у притаманному для себе стилі протягнув м'яч ледь не через все поле та розірвав захист Наполі. Вінгер викотив на порожні ворота та дозволив французькому форварду забити п'ятий гол у нинішній єврокубковій кампанії.

Відразу після перерви Хвіча небезпечно пробивав з гострого кута – м'яч просвистів над поперечкою. На 80-й хвилині арбітр призначив ще один пенальті вже у ворота Мілана. Кварацхелія прагнув подарувати надію «блакитним» на півфінал, проте також провалив свою дуель з Меньяном.

Вже на 90+3 хвилині Осімхен таки зміг зрівняти рахунок ударом головою, втім це не допомогло Наполі пробитись до наступної стадії ЛЧ.

Суперники Реала та Мілана в 1/2 фіналу визначаться 19 квітня. «Вершкові» зіграють з переможцем пари Баварія - Манчестер Сіті (0:3 - перший матч), а «Россонері» поміряються силами з переможцем протистояння Інтер - Бенфіка (2:0 - перший матч).

Півфінали відбудуться 9/10 та 16/17 травня. Фінал - 10 червня на Олімпійському стадіоні Ататюрка в Стамбулі.