Олег Кузнєцов: «Тоді в Києві з прилавків моментально зникло червоне вино...»

Динамо Київ 26 Квітня, 16:14 159
Олег Кузнєцов: «Тоді в Києві з прилавків моментально зникло червоне вино...» | 19-27
37 років тому, 26 квітня 1986 року, прогриміла Чорнобильська катастрофа, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічним збитком. Своїми спогадами поділився колишній кравець «Динамо» Олег Кузнєцов.
«Коли виходив на поле в грі зі „Спартаком“, взагалі не мав ніякої інформації щодо Чорнобиля. Про трагедію дізналися вже після повернення з фіналу Кубка кубків. Нам дали кілька вихідних, всіх дружин гравців, що не роз’їхалися до нашого повернення з Франції, теж привезли в Москву. Я з дружиною вирушив до Одеси — поїхали в гості до Ігоря Бєланова.

Потім вже поповзли чутки, що Чорнобиль — це дуже серйозно. Мовляв, період розпаду радіоактивних елементів може становити тридцять років. Начебто у Блохіна були свої джерела, він підтримував стосунки із сильними світу того. А на базі в Кончі-Заспі з’явилися допотопні військові дозиметри. Люди ходили з ними, встановлювали, чи є радіація на базі. Підкоригували і тренувальний процес. До цього передматчеву зарядку ми зазвичай робили в лісі. А після аварії в Чорнобилі почали її проводити на полі — фахівці сказали, що хвойні дерева біля нашої бази можуть вбирати в себе радіацію.

Також пам’ятаю, що в Києві після трагедії з прилавків моментально зникло червоне вино, яке лікарі рекомендували пити для виведення радіації», — розповів Кузнєцов.