Засновник «Руху» Григорій Козловський і його компанії подали позови проти Поворознюка і Бурбаса

Футбол України 8 Травня, 12:45 932
Засновник «Руху» Григорій Козловський і його компанії подали позови проти Поворознюка і Бурбаса | 19-27
Сайт FanDay.net знайшов судові процеси між власником «Інгульця» Олександром Поворознюком і засновником «Руху» Григорієм Козловським — останній вимагав спростування слів про контрабанду цигарок та ухилення від сплати податків

Спочатку Григорій Козловський провів спеціальну пресконференцію, під час якої підписав українських футбольних функціонерів до революції, щоб змінити наш футбол на краще.

На цю пресконференцію відреагував Олександр Поворознюк, який розкритикував Козловського за відсутність конкретики в його заявах та анонсував, що розповість про його махінації з податками, крадіжки та усунення конкурентів.

Поворознюк свого слова дотримав і в кількох відео розповів про бізнес, який веде Козловський. Останньому це не сподобалося, і він ініціював судові розгляди з президентом «Інгульця».

Юридичний оглядач сайту Андрій Шевченко розібрався з поточним станом справ Козловського і Поворознюка в судах.

Судові розгляди Козловського з Поворознюком

Григорій Козловський від свого імені, а також від підприємств, які з ним пов’язані — ТОВ «Марвел інтернешнл Тобакко Груп» (зараз триває процедура банкрутства, Козловський був директором до січня цього року) і ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» (теж був директором до січня), подав десять позовів до Печерського районного суду міста Києва.

У всіх справах чотири однакові відповідачі:

ТОВ «ЮЕЙ-ФУТБОЛ»;

Бурбас Ігор Володимирович;

ПП «Орбіта Сервіс»;

Поворознюк Олександр Григорович.

Результати розгляду справ на поточний момент:

  • Суддя Соколов у справі №757/37182/22 повернув позов Козловському, оскільки в цьому суді вже є аналогічний позов. А ось у справі №757/37196/22 він на прохання адвоката Козловського також повернув позов позивачеві.
  • Суддя Підпалий, розглядаючи справи №757/1254/23 і №757/1264/23, повернув позови ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» і прямо вказав, що позивач зловживає своїми процесуальними правами, подаючи позови аналогічного змісту до ідентичних відповідачів.
  • Суддя Хайнацький за заявою Козловського повернув йому назад позов у справі №757/222/23.
  • Суддя Головко також за заявою Козловського повернула позов у справі №757/37205/22.
  • До судді Вовка потрапила справа №757/1252/23-ц від ТОВ «Марвел Інтернешнл Тобакко Груп», позов теж був відкликаний представником. А ось позов від Григорія Козловського у справі №757/37209/22-ц він задовольнив. Подано апеляцію.
  • На суддю Волкову випало одразу дві справи від фірм Козловського, які вона розглянула буквально за місяць, що дуже швидко для Печерського суду, і обидва позови задовольнила (справа №757/746/23 від ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» і справа №757/745/23 від ТОВ «Марвел інтернешнл Тобакко Груп»). На обидва рішення також подано апеляції.

Таким чином було подано п’ять позовів від Козловського, два — від ТОВ «Марвел інтернешнл Тобакко Груп» і три — від ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика».

Варто зазначити, найчастіше кілька ідентичних позовів від одного позивача подають з метою обходу автоматичної системи розподілу суддів. Після того, як система визначила суддів, позивач пише заяви, щоб судді, які йому не підходять, повернули йому позови назад, а потрібний суддя відповідно розглядає і ухвалює певне рішення.

Така поведінка позивача може бути приводом як для відводу судді, так і для скасування рішення з подальшим розподілом справи на іншого суддю в першій інстанції.

У чому суть позовних вимог?

Олександр Поворознюк на своєму ютуб-каналі та в інтерв’ю з журналістом Ігорем Бурбасом багато наговорив на адресу Григорія Козловського та його підприємств. Останній з інформацією на свою адресу не погодився і пішов до суду оскаржувати твердження президента Інгульця.

Ігор Бурбас поширив у своєму телеграм-каналі своє ж інтерв’ю з Олександром Поворознюком про Григорія Козловського (воно доступне тут), його суд зобов’язав викласти спростування Поворознюка, коли той його запише. Це ж стосується ТОВ «ЮЕЙ-ФУТБОЛ» і ПП «Орбіта Сервіс» — це ютуб-канал Олександра Поворознюка, де розміщене відео з тим же інтерв’ю (посилання) і ще одне відео Поворознюка (посилання).

Що вирішили судді?

За позовом від Григорія Козловського:

  • Суддя Вовк визнав таку інформацію недостовірною:
  • Тютюнова фабрика, яка належить Козловському, займається виготовленням нелегальних сигарет;
  • Козловський причетний до незаконного перевезення тютюнових виробів через митний кордон;
  • Козловський має бізнес-партнерів у Росії;
  • Козловський заплатив грошові кошти за те, щоб його позбавили від конкурентів;
  • Козловський ухиляється від сплати податків;
  • Козловський ухиляється від сплати податків;
  • Тютюнові підприємства, що належать Козловському, не платять усі податки та інші обов’язкові платежі до бюджету зі своєї роботи;
  • Козловський привласнює грошові кошти українського народу.

Ці всі тези Поворознюк має спростувати записаним відео, яке має опублікувати його ютуб-канал, фейсбук та інстаграм сторінки, телеграм-канал Ігоря Бурбаса та сайт ТОВ «ЮЕЙ-ФУТБОЛ».

Також Поворознюк зобов’язаний компенсувати Козловському 30 копійок моральної шкоди, а також розтрати на судовий збір і проведення експертиз.

За позовами від компаній Козловського:

За своєю суттю рішення за позовами ТОВ «Марвел інтернешнл Тобакко Груп» і ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» є ідентичними, це можна перевірити навіть візуально — відкрити їх у різних вкладках і порівняти текст. Єдине, що в них відрізняється, — це цифри, які стягуються з Поворознюка.

Суддя Волкова визнала недостовірною таку інформацію:

  • «Та та табачка, яка працює на контрабас усе усвідомлене своє життя і за що вона побудувалася...»;
  • «Ви кажете, що Козловський грає за контрабас, а у Вас самого є докази, що він грає за контрабас?» «Та звісно, ну фабрика, ну як...»;
  • «Скажу, скільки він податків платить на місяць. Я все зроблю, факти... Скільки він платить податків на місяць, а скільки краде»;
  • «Дві фабрики в Україні працює, всі про це знають, і це він починає замовляти, а сам працює»
  • «Повинні платити всі податки. Так платіть усі податки. Чо ти не платиш? Чо ти не платиш?»;
  • «Гриша Козловський із такою ж самою фабрикою... і тут ситуація за 2021 рік Гриша з тієї фабрики недоплатив 16 мільярдів гривень»;
  • «За 22 рік він не заплатив близько 20 мільярдів».

Як і за позовом Козловського, Поворознюк має все спростувати і компенсувати судові розтрати. Але в цих двох справах є цікава особливість — обидва підприємства стягнули з президента Інгульця ще й свої нібито понесені збитки.

Суд стягнув з Поворознюка 2 071 213 гривень збитків на користь ТОВ «Марвел Інтернешнл Тобакко Груп» і 986 310 гривень для ТОВ «Винниківська Тютюнова Фабрика», сумарно майже три млн гривень.

Підприємства Козловського мотивували свої збитки тим, що вони співпрацювали з ТОВ «Тютюнова компанія «Південна», яка практично перед подачею позовів розірвала з підприємствами Козловського договори про поставку упаковок для цигарок, оскільки вона злякалася потенційних негативних наслідків для себе через інтерв’ю Поворознюка і тих фактів, що він озвучив.

Цитата з рішення суду:

«Висвітлена в таких публікаціях інформація про несплату податків ТОВ «Винниківська Тютюнова Фабрика» протягом тривалих періодів у мільярдних сумах, а також несумлінне, несправедливе і відверто рейдерське та зухвале ставлення до своїх партнерів і контрагентів матиме негативний вплив, може нашкодити репутації, а також може негативно позначитися на відносинах із партнерами та контрагентами ТОВ «Тютюнова компанія «Південна».

Варто зазначити, що ТОВ «Тютюнова компанія «Південна» фігурує в кримінальній справі, в рамках якої фізичну особу визнали винною в незаконному виробництві та зберіганні з метою збуту тютюнових виробів, а на території самого підприємства проводили обшук і накладали арешт на обладнання в рамках кримінального провадження.

Також цікавим є той факт, що ще 2021-го року ТОВ «Тютюнова компанія «Південна» було зареєстровано в місті Винники у Львівській області, з яким тісно пов’язаний Григорій Козловський.

Не можна виключати й того факту, що навіть якщо дійсно ТОВ «Тютюнова компанія «Південна» відмовилася від співпраці з підприємствами Козловського за одними договорами, вона не уклала з ними нових угод.