Евертон розбив Брайтон – велика несподіванка для цього сезону. Роберто Де Дзербі підхопив «чайок» восени і, використовуючи хорошу базу Поттера, вивів гру команди на якісно новий рівень. І в плані краси, і в плані ефективності. Брайтон вписався у боротьбу за єврокубки з грандами. Прогрес вражає.
Тим дивнішим став розгром від Евертона, який плентається біля зони вильоту. Ми побачили два зовсім різні тайми. По перерві мерсисайдцям пощастило вистояти, але в перші 45 хвилин аутсайдер за всіма параметрами переграв фаворита. Шон Дайч зумів організувати команду, а Віталій Миколенко став важливим чинником перемоги.
Картина гри була очікуваною. Все можна легко описати статистикою Миколенка. Лівий захисник за весь матч віддав 12 передач з точністю 42%. Не вкладається в голові, але такі реалії протистояння Брайтону, який 80% часу володів м'ячем і відразу вступав у пресинг.
Єдиний варіант Евертона – припаркувати автобус і спробувати вжалити на контратаках. Саме це «іриски» ідеально виконали в першому таймі. «Ідеально» – не перебільшення. Суперник катав м'яч по дузі, а всі спроби прориву були заглушені. 3 удари від Брайтона до перерви. Натомість гості постійно вибігали у швидкі атаки, забили 3 голи, а могли забити ще 3.
Миколенко потрапив у важкі, але комфортні умови. Евертон оборонявся компактним блоком і перекривав канали для передач. Українець отримував допомогу від Макнілла. Не доводилося думати про простір за спиною – всі події відбуваються перед очима, просто треба зберігати концентрацію та працювати.
Віталій впорався на відмінно. Класно читав гру, вчасно реагуючи на паси у свою зону (6 підбирань і 3 перехоплення – найкращий показник у матчі). Підчищав у штрафному майданчику (9 виносів). І традиційно відборовся кожен епізод до кінця.
Миколенко на пару з Макніллом зжерли Гросса та Буонанотте. Де Дзербі після кількох непоганих матчів довірив правий фланг 18-річному аргентинцю та сильно помилився. Хлопчина програв всю боротьбу захиснику збірної України. Віталій не дозволив опоненту віддати жодного пасу в штрафний чи бодай розвернутися з м'ячем.
У перерві колишній наставник Шахтаря зрозумів свою помилку та випустив Марча. Життя Миколенка серйозно ускладнилося. Соллі на пару з Енсісо (теж вийшов з лави запасних) підняли темп і почали хитріше комбінувати. Тут вже Віталій встигав через раз і не завжди правильно прогнозував дії суперників.
На відміну від нулів Буонанотте, Марч за пів години завдав 2 удари, віддав 2 ключові передачі, видав 90% успішності дриблінгу та 88% виграних єдиноборств. За ці цифри можна сварити Миколенка. До речі, з його зони відповідальності Гросс виконав подачу під єдиний гол Брайтона.
Але суть в тому, що це не Миколенко поплив. Мерсисайдська стіна загалом почала валитися, коли в Брайтона м'яч зарухався краще. Довелося сподіватися на подвиги Пікфорда.
MYKOLENKO (7.2) vs BRGHTN
by u/Stas9t in ukrainesport
Англійська преса оцінила якісну роботу Віталія в першому таймі. Sky Sports виставив йому 8 балів. Авдиторія на BBC вивела 7.64. Аналітичний портал Squawka дає оцінку 7 і позитивний коментар: «Дозволив Марчу повеселитися, але в першому таймі видав топ-клас проти Буонанотте».
«Не найкращий на полі, але показав Буонанотте дорогу в роздягальну», – констатує 90min з оцінкою 7. «Чудово обороняв фланг до перерви і стравався підключатися до атак. У другому таймі витримав натиск Марча», – пишуть журналісти Liverpool World, додаючи 8 балів.
«Один з найкращих перфомансів українця в цьому сезоні. Він відчайдушно захищався протягом всього матчу та проявляв хитрощі в потрібний момент, влізаючи між суперниками та м'ячем», – додає до 8 балів авторитетне видання Liverpool Echo.
У наступному турі Брайтон зіграє з Арсеналом, тому не втекти від паралелей між Миколенком і Зінченком. Особливо після проблем Олександра з Ньюкаслом. Звичайно, Віталій показав майстер-клас, як стримати Брайтон, як діяти в захисті. Але його колезі такий досвід навряд чи знадобиться. Порівняння двох українців лише формальні.
Миколенко та Зінченко показують, наскільки можуть відрізнятися завдання та функції на ті й же позиції в різних командах. Важко знайти двох менш подібних лівих захисників. Олександр віддає найбільше передач в команді, Віталій – найменше працює з м'ячем. Олександр змушений захищатися на просторі після командного пресингу, Віталій – в статиці обличчям до суперників.
Та й Де Дзербі навряд чи знову випустить провального Буонанотте. Та й Арсенал навряд чи віддасть м'яч Брайтону. Артеті доведеться обігрувати Де Дзербі в іншому сценарії, а вчорашній розгром зовсім не означає, що «канонірам» буде легко.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!