FIFA 23 – остання з могікан

Світовий футбол 16 Травня, 18:15 1190
FIFA 23 – остання з могікан | 19-27
Спортивний симулятор FIFA 23 від EA Sports вийшов осінню 2022 року. Через пів року гра отримала багато оновлень та «полірування». Саме тому, я отримав доступ до спортивної новинки тільки зараз і збираюсь проаналізувати всі аспекти гри.

На чому велось тестування

Технічні характеристики платформи ПК:
ОС: Windows 10

Центральний процесор: Intel(R) Core(TM) i5-10400F CPU @ 2.90GHz (6 ядер/12 потоків)

Відеокарта: GIGABYTE Nvidia RTX 2060 Super 8 GB

Оперативна пам'ять: KIT DD4 2666 Mhz Kingston HyperX Fury Black 16 ГБ

Материнська плата: B460 ASUS Matx

Графіка та ігровий процес симулятора

Розробники вирішили не експериментувати з оформленням меню гри та змінили лише кольори – якщо в FIFA 22 вони були салатово-сині, в 23 інтерфейс має помаранчево-синій стиль. Героєм обкладинки став як завжди форвард ПСЖ та збірної Франції Кільян Мбаппе. Всі розділи, переходи, іконки - як і у минулій частині гри. Єдине що нове – деякі елементи в режимі The Ultimate Team, а саме розділ зігранності команди.

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 1

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 2

Щодо графіки в цілому, гра стала виглядати краще. Так, спочатку незвично бачити таку яскравість та барвистість картинки, але око з часом звикає. Варто відмітити, що нарешті на ПК завезли технологію Hypermotion, в цій частині вона має версію 2.0. Технологія дає більш реалістичніші анімації футболістів, фізику м'яча, сітки воріт, ефектні погодні умови. Раніше канадські розробники давали Hypermotion лише власникам консоль – Playstation та Xbox. Так, анімацій дійсно стало більше, особливо це помітно при обороні – віртуальний футболіст може підскочити вгору з руками за спиною та відбити таким способом м'яч. Сама гра почала відчуватись «важче» ніж попередня частина, навіть найшвидші гравці в команді не відразу летять, а поступово набирають швидкість.

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 3

З мінусів варто зазначити, що гра в захисті майже завжди жорстка - якщо в режимі з штучним інтелектом суперник грає більш чисто, то в грі з реальними людьми готуйтесь що ваших гравців будуть часто зносити та завдавати травм, особливо якщо це футболісти з гарними показниками. І так, в багатьох випадках арбітр майже не реагує грубу гру. Найновішою функцією в FIFA 23 став «Потужний удар». Якщо використати особливу комбінацію клавіш на клавіатур або кнопок на джойстику, футболіст завдасть дуже сильного удару по воротах суперника. Як показала практика, така можливість не завжди є дієвою, адже гравець довго замахується ногою, а суперник одразу відбирає м'яч.

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 4

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 5

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 6

Але голи за допомогою гарматного удару виходять дуже красиві – якщо гарно прицілитись то можливо забити м'яч з середини поля. Також, цікавою є нова технологія повторів голів. Камера фокусується на гравці, з'являється вікно зі статистикою – ім'я та клуб футболіста, швидкість польоту м'яча, очікувані голи та інше. Розробники повністю переробили систему кутових та штрафних ударів. За допомогою ліній можна підбирати куди відправити м'яч та з якою підкруткою. При виконанні пенальті, бити потрібно коли загориться зелене світло під м'ячем.

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 7

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 8

Щодо штучного інтелекту, то він став більш розумним, проти комп'ютеру стало дійсно важче грати. Особисто я тестував на рівні складності «Світовий клас» – це передостанній перед найскладнішим, «Легендою». Віртуальний суперник гарно пресингує, не дає пробитись до своєї штрафної та майже завжди створює загрозливі моменти з нічого.

Ігрові режими

В класичному режимі кар'єри, EA Sports розробили систему формування особистості футболіста.
Доступні три індивідуальності: «Одинак», «Маестро» та «Стержень». Ці типи доведеться прокачувати своїми віртуальними вчинками. Наприклад, можна сплатити фанатам місця або купити друзям окрему ложу на стадіоні. Саме від цих трьох характеристик залежатиме загальна майстерність гравця.

Що дійсно корисно, так це нова симуляція матчів, яка дозволяє користувачу переноситись в найважливіші моменти, даючи комп'ютеру самому проводити ігри. Для кар'єри головного тренера, були додані реальні наставники топ-клубів світу – від Томаса Тухеля до Юргена Клоппа. В футбольний симулятор увійшли й українські фахівці – тренер київського «Динамо» Мірча Луческу та наставник «Аль-Айну» Сергій Ребров.

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 9

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 10

Всі інші режими перекочували з минулої FIFA – Volta, Ultimate Team, Pro Clubs. Під час проведення ЧС-2022 у Катарі, в FIFA 23 був доступний віртуальний мундіаль. В найпопулярнішому режимі Ultimate Team, була розроблена нова система зіграності футболістів. Наприклад, коли у гравців багато спільного (одна ліга чи національність), то вони краще взаємодіють один з одним. А ще – не знижуються характеристики футболістів із нульовою зіграністю. Вони просто залишаються без додаткових бонусів. Особливі картки гравців, як от нападаючий Мірослав Клозе або півзахисник Стівен Джерард, дають більше особливих показників до зіграності команди.

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 11

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 12

Новачкам дається вибір країни для початкового складу команди. У моєму випадку, я мав на руках непогані картки для більш-менш нормальної гри з віртуальними суперниками. Вже далі, при виконанні певних завдань (забити 5 голів, віддати 10 ассистів або перемогти один раз), гра надає різні приємні бонуси, включаючи дуже гарні картки футболістів. На даний момент проходить акція Trophy Titans. Це гравці легенди, які виграли свого часу різні трофеї. Мірослав Клозе, Стівен Джерард, Роналдо, Яя Туре, Роберто Карлос, Ікер Касільяс, Зінедін Зідан, Денніс Бергкамп, Ріо Фердінанд та інші. Пройшовши деякі челленджі, можна отримати ці картки та сколотити міцну команду.

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 13

Або як завжди, донат ніхто не відміняв. Але навіть якщо ви звикли витрачати реальні гроші на віртуальних футболістів, то будьте готові до дійсно високих розцінок на багатьох футболістів. Наприклад, особлива картка вінгера «Челсі» Михайла Мудрика коштує понад мільйон Fut-coins. Якщо перевести на гривні, це вийде приблизно три тисячі гривень. І це вже не кажучи про таких останнім часом популярних гравців в FIFA як Кільян Мбаппе, Ерлінг Холанд, Кевін Де Брюйне, Тібо Куртуа, Неймар, Кріштіану Роналду, Ліонель Мессі.

FIFA 23 – остання з могікан - изображение 14

Загальне враження

На даний момент FIFA 23 ще перебуває в стані допрацьовування багатьох аспектів, але симулятор вже далекий від того тяжкого стану який був на релізі. EA Sports активно робить оновлення гри, регулярно додає різні івенти та події. Ціна на свіжий футсім трохи кусається – 1700 гривень в Steam за Стандартне видання, 2300 за Ультимативне. В Origin гра коштує 1800 гривень за звичайну версію, 2486 гривень за Ультимативне. На мою думку, краще дочекатись великих розпродажів та зловити гру по привабливій знижці – найнижча ціна за симулятор була десь близько 400 гривень.

Можна дочекатись нової частини – EA Sports FC. Це та ж сама гра але без всім звичної приставки FIFA. Розробники обіцяють ті ж самі класичні режими, всі ліцензовані ліги, футболістів і стадіони. Українські клуби також увійдуть у новий симулятор – київське «Динамо» та донецький «Шахтар» встигли це анонсувати. Орієнтовний вихід оновленої частини віртуального футболу буде десь восени-взимку цього року. Офіційний трейлер, інтерв'ю та інші деталі гри очікуються вже влітку. По задумці розробників, EA Sports FC має стати єдиною платформою, яка буде постійно оновлюватись. Тобто, вже не буде штампування кожного року нової частини FIFA, що є довгоочікуваним кроком від канадської компанії. Подивимось, що з цього вийде, а поки насолоджуємось останньою частиною найвідомішої футбольної гри – FIFA.