Розширення УПЛ: маячня чи реальність?

Футбол України 19 Травня, 21:05 463
Розширення УПЛ: маячня чи реальність? | 19-27
Чим ближче до фінішу чемпіонату – тим більше пожвавлення у футбольному середовищі.

Останнім часом у футбольних колах України все частіше доводиться чути розмови про розширення Прем’єр-ліги. Одні вважають, що найоптимальнішим буде варіант з кількістю у 20 команд, інші схиляються до думки щодо 18 (у даному випадку не беруться до уваги можливі повернення до УПЛ чернігівської «Десни» та «Маріуполя»).

Напередодні виконавчий директор УПЛ Євген Дикий спростував інформацію, що наступного сезону чемпіонат України може розширитись до двох десятків учасників еліти. Однак давно відомо: якщо у нашому футболі та чи інша тема не залишає байдужим певну кількість людей, то вона буде обговорюватись тривалий час. Буває й так, що рано чи пізно заходить мова про її втілення у життя. Зважаючи на це, кореспондент UA-Футбол вирішив поцікавитися думкою чотирьох фахівців різних поколінь – ветеранів тренерського цеху Йожефа Сабо, Мирона Маркевича, головного тренера «Інгульця» Сергія Ковальця та Сергія Шищенка, який працює у клубній структурі житомирського «Полісся».

Йожеф Сабо:

- Мені здається, що 20 команд – це забагато. А от 18 – це вже інша справа. Зараз у нас багатьом командам немає де грати, адже триває війна. Та й інколи соромно дивитись, на яких полях та стадіонах ми проводимо матчі УПЛ. Взяти хоча б домашню арену «Інгульця», та й «Минай» грає не на ужгородському стадіоні «Авангард», а у своєму селі. Втім, нічого не вдієш - у країні війна. А розмови щодо розширення я розумію так: потрібно, щоб не «вилетіли» ті команди, на яких чекає ця участь, а «Полісся» та «Оболонь», які достроково здобули право підвищитись у ранзі, приєдналися до еліти. Тоді якраз і було б 18 команд. А якщо брати інший, нефутбольний спосіб, то тоді до цієї групи ще треба було б штучно приєднати дві команди із першої ліги. Втім, будемо надіятись, що у нас в Україні все налагодиться – закінчиться війна і ми зможемо грати на нормальних стадіонах. Адже те, що відбувається зараз – це не футбол, а його сурогат. Команди без своїх домашніх арен, матчі без глядачів – мені, як і багатьом людям у країні, це не подобається.

Мирон Маркевич:

- Розмови про це чув. Це маячня. Яке розширення - про що ми говоримо?! Передусім, повинен бути спортивний принцип. Шістнадцять команд, які нині є учасниками УПЛ, для нас оптимальна кількість. Хоча зараз такий час, що і їх забагато. Так що ніякого розширення бути не може. Я розумію, що є зацікавленість, щоб якось зберегти команду ФК «Львів», яка «вилітає». Однак хотілося б дивитись на все це трохи ширше. Ні-ні, зараз тема розширення є нереальною. Це моя особиста думка.

Розширення УПЛ: маячня чи реальність? - изображение 1

Сергій Ковалець:

- Ми спілкувалися на цю тему із президентом нашого клубу («Інгульця» - прим. В.К.) Олександром Поворознюком і виявилися одностайними у думці, що назріла необхідність у збільшенні команд в УПЛ. Вважаємо, що найоптимальнішою за можливого розширення була б кількість у 18 команд. Абстрагуючись від того, що ми начебто є особами зацікавленими, хочемо висловити свої міркування щодо даної теми. Зрозуміло, що зараз наша країна переживає важкі часи, але незважаючи на це, чемпіонат України досить цікавий. От, скажімо, варто було «Чорноморцеві» здобути перемогу у Києві над «Динамо», як команда віддалилася від небезпечної зони і піднялася на 9-е місце. Це зайвий раз доводить, що у нашому футболі є конкурентноспроможні колективи. Тож вважаємо, що кількість з 18 учасників давала б змогу ще більше мати таких безкомпромісних матчів, ефективно розвиватися нашому національному чемпіонату - і любителям футболу точно не довелося б сумувати.

Розширення УПЛ: маячня чи реальність? - изображение 2

Якщо ж говорити про переваги, то відсутність колишньої кількості легіонерів давала б можливість прогресувати нашій молоді, що було б плюсом для національної збірної. До того ж, було б дотримано спортивного принципу (дві останні команди з еліти «вилітають», а чотири з першої ліги входять). Попри різні труднощі, які виникли у нашому футболі через війну, він все ж живий – і це головне. Україна завжди була футбольною державою, тож чому б не збільшити кількість учасників УПЛ? У низці країн, які є меншими за Україну площиною, у класі найсильніших грає більше команд, ніж нині у нас. Скажімо, у Німеччині, Нідерландах, Бельгії та братській для нас Польщі, яка надає величезну допомогу українцям під час війни – по 18, в Іспанії, Англії, Італії та Франції – по 20. При цьому ті ж італійці, до речі, мають неабиякі успіхи у єврокубках – відразу три команди з Апеннін напередодні пробилися до фіналу Ліги чемпіонів, Ліги Європи та Ліги Конференцій! Та й збірна Італії є діючим чемпіоном Європи. Тож щодо кількості клубів в УПЛ ми висловлюємо свою думку, а вирішувати, звичайно ж, УАФ.

Сергій Шищенко:

- Подібні розмови чомусь з’являються не на початку чемпіонату, а тоді, коли комусь некомфортно у турнірній таблиці і є загроза «вильоту». Отоді й починається! Наскільки мені відомо із преси та соцмереж, розширення УПЛ зараз ініціює «Львів». Та бажання – бажанням, а потрібно грати на полі, прагнути здобувати перемоги і набирати кількість очок, яка б дозволяла залишитись у Прем’єр-лізі. Особисто я вважаю, що є спортивний принцип, і його ні в якому разі не можна порушувати. Якщо команда «вилітає» - так тому й бути. Зрозуміло, що у такий час хочеться, щоб в УПЛ у нас було якомога більше команд. Однак знову ж таки: потрібно дотримуватись спортивного принципу – якщо є регламент, котрий слугує законом у нашому футболі, то ми повинні діяти у відповідності з ним. А у нас чомусь постійно якісь незрозумілі форс-мажори: команда, яка за підсумками сезону «вилетіла», несподівано для всіх залишається в еліті, а потім це повторюється. Так не має бути. Хочеться, щоб все було чітко, правильно і справедливо. У нашій першій лізі зараз є клуби, які підвищившись у ранзі за спортивним принципом, будуть достойно виглядати в еліті в усіх компонентах і не боятися, що вони знімуться з чемпіонату.