Футбол України 22 Травня, 16:06 333
«Карпати» розгромно програли ЛНЗ і фактично втратили шанси на вихід в УПЛ, МФК «Металург» теж засмутив львів'ян | 19-27
У понеділок відбулись матчі 7-го туру Чемпіонської групи другого за силою дивізіону.

Перша ліга, Чемпіонська група, 7-й тур

ЛНЗ – Карпати – 1:4

• Голи: Рябов, 68 – Галенко, 43, Савін, 61, Бойко, 76, Долинський, 90+3
  • Вилучення: Приймак, 73 (Карпати, друга жовта картка)

Аби гарантовано потрапити у перехідні матчі, Карпатам треба було кров з носа вигравати два останні поєдинки. Першим суперником львів'ян був ЛНЗ, який також прагнув потрапити в УПЛ, тож битва обіцяла бути запеклою. Господарі могли виходити вперед вже на 7-й хвилині: Савін пробивав з розвороту, але рикошет врятував «левів». Хамелюк в середині тайму стріляв з вигідної позиції, але м'яч зрізався з ноги. Згодом лише вчасний вихід Ільющенкова дозволив ціною травми кіпера Карпат уникнути гола від Норенкова.

Господарі були гострішими – Карпати свідомо віддали ініціативу і сподівались на контратаки. Однак, і з ними були величезні проблеми. Тищенко на 30-й хвилині накрутив двох оборонців гостей, розвернувся і пробив з близької відстані – сфера пролетіла у лічених сантиметрах повз дальню стійку. Карпати у відповідь організували непогану атаку, яку замикав Кожанов – невдало. На останніх хвилинах Муравський після навісу з кутового влучив у поперечину, а за мить Галенко був першим на дальній стійці – ЛНЗ повів у рахунку. Черкащани майже одразу могли забивати вдруге, але врятувала реакція Ільющенкова.

Одразу по перерві ЛНЗ подвоїв свою перевагу, але арбітр свиснув офсайд і гол скасували. У відповідь Хобленко втратив 100%-ий момент, впритул розстрілюючи ворота господарів – м'яч пролетів повз стійку. На 61-й хвилині черкащани таки дотисли «зелено-білих»: Савін головою влучно замкнув навіс на дальню штангу. Карпати виглядали розгубленими, дозволяючи ЛНЗ і далі загрожувати чужим воротам, але свій шанс реалізували. Хобленко віддав на Тарануху, який тільки-но вийшов на заміну, той прострілив на дальню штангу і Рябов на божевільній швидкості встиг замкнути. На 73-й хвилині Приймак в центрі поля завалив Бойка, який міг втікати сам на сам, і отримав другий «гірчичник», залишивши Карпати у меншості. Вже через 5 хвилин ЛНЗ реалізував свою перевагу: Бойко ефектно прибрав Махнєва і з лінії штрафного поцілив у правий кут. У доданий час Долінський остаточно прибив львів'ян. Як наслідок, Карпати з 17-ма очками залишись п'ятими, ЛНЗ з 22-ма очками третій і гарантував собі перехідні матчі.

МФК Металург – Епіцентр – 1:0

• Гол: Басов, 77

МФК Металург, який у попередньому турі несподівано здолав Карпати, мав чудові шанси потрапити у перехідні поєдинки. Календар сприяв запоріжцям – Епіцентр і Нива Т не вважались непрохідними суперниками. «Мегамаркет», до слова, не дозволив забити у своїй ворота у першому таймі, і інтрига перенеслась на другу половину зустрічі. Зрештою, на 77-й хвилині господарі продавили оборону суперника: Басов головою замкнув навіс зі стандарту. Запоріжці зберегли перевагу до кінця матчу і, набравши 30 очок, стали четвертими. Лише диво в останньому турі не дозволить підопічним Микитина зіграти у перехідних матчах.

Кремінь – Нива Т – 2:2

• Голи: Азізов, 26, Матвєєв, 56 – Дорошенко, 3, Хруставка, 77

У ще одному матчі зійшлись аутсайдери Чемпіонської групи – Кремінь та Нива Т. Обидві команди перед зустріччю мали по 6 очок і йшли останніми. Результат протистояння не мав особливого турнірного значення – суперники втікли занадто далеко. Вже на 3-й хвилині тернополяни вийшли вперед – Дорошенко зі штрафного класним ударом зняв павутину з правої хрестовини. В середині тайму Кремінь відновив статус-кво – Азізов відгукнув на навіс з правого флангу і головою з лету замкнув у сітку. По перерві стандарт допоміг господарям подвоїти – Матвєєв відгкнувся на простріл на дальню стійку і головою вгатив у ворота. «Жовто-зелені» не здавались і на екваторі другої сорокап'ятихвилинки зрівняли. Зрештою, матч так і завершився бойовою нічиєю – команди набрали по сім очок і замикають турнірну таблицю.