«Шахтар» перестав бігти»: перед матчем із «Зорею» Сабо не впевнений, що лідер УПЛ втримає першу сходинку

Футбол України 24 Травня, 12:22 125
«Шахтар» перестав бігти»: перед матчем із «Зорею» Сабо не впевнений, що лідер УПЛ втримає першу сходинку | 19-27
Легендарний динамівець Йожеф Сабо прогнозує, що кінцівка в УПЛ буде дуже спекотною.

В кожному з трьох матчів, що залишилися до кінця сезону 2022/23 років, нинішній лідер УПЛ Шахтар може не дорахуватися очок, втратити першу позицію і програти чемпіонські перегони. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» висловив Йожеф Сабо.

Колишній головний тренер київського Динамо та збірної України поділився своїми думками стосовно центрального матчу 28-го туру Зоря — Шахтар. Розповівши в чому на його думку полягає нинішня проблема «гірників» і сила Зорі.

Також Сабо висловив своє бачення стосовно того, як можна врятувати Львів після того, як керівництво клубу оголосило про його ліквідацію.

«В УПЛ чимало суддівських бригад не дуже якісно працюють. Пригадаймо хоча б матч Шахтар — Минай і незарахований, чистий гол закарпатців»

— Йожефе Йожефовичу, напередодні матчу Зоря – Шахтар кому віддасте перевагу та чого очікуєте?

— Очікую, що поєдинок Зорі та Шахтаря буде цікавим, бо команда Патріка ван Леувена нині на ходу. І взагалі, я дивлюсь, що в луганської команди є певна легкість у грі, а це значить, що в них добре вибудований тренувальний процес.

В них 61 очко, якщо вони обіграють Шахтар, то в них буде 64, в Шахтаря 66, а далі «гірникам» грати з Дніпром-1. Дуже все цікаво зараз в турнірних перегонах.

Якщо ж прогнозувати очне протистояння Зорі та Шахтаря, то, думаю, або донеччани переможуть луганчан, або навпаки. Нічиєї не буде.

— Очікуєте, що в центральних матчах останніх турів будуть скандали довкола суддівства й інші підкилимні ігри?

— Зараз багато пишуть і говорять про суддівські помилки в УПЛ, що в багатьох матчах кінцевий результат було вирішено через ті чи іншим суперечливі рішення суддів. І це дійсно так. На жаль, у нас чимало суддівський бригад не дуже якісно працюють.

Давайте пригадаємо гру Шахтар — Минай, де закарпатці забили чистісінький гол, а його не зарахували. Хіба це не вина судді? Так, він в той момент знаходився не там, де мав би знаходитися. Так, не розгледів, але не хочеться, щоб в заключних матчах УПЛ були такі моменти.

А на рахунок підкилимних ігор, як ви сказали, тобто того, що якісь команди будуть фінансово стимулювати інші, щоб ті билися проти їх суперників і забирали в них очки, то я в цьому нічого поганого не бачу. Це ж не підкуповувати своїх суперників. Це зовсім інші речі. Стимулювати команду, що грає проти твоїх суперників, заочно, так би мовити, нормальна практика. Таке було завжди.

«Гравці Шахтаря під кінець чемпіонату стали якісь не дуже свіжі. Золото можуть вибороти і Дніпро-1, і Зоря»

— Що ви скажете з приводу чуток стосовно Патріка ван Леувена? Мовляв, наступного сезону саме нинішній наставник Зорі очолить Шахтар і змінить Ігора Йовічевича. І всі ці типу інсайдерські новини якраз за кілька днів до очної гри Зорі та Шахтаря почали ширитися.

— Я вам так скажу — деяким журналістам не потрібно лізти поперед батька в пекло. Голландець в Зорі підібрав класних футболістів, він зумів згуртувати команду, налагодити тренувальний процес, тож говорити, що він кине все в кінці сезону і очолить Шахтар… не знаю. Зарано робити якість висновки. Побачимо, що буде після завершення чемпіонату, тоді можна буде говорити більш предметно.

А на рахунок гравців і гри Шахтаря, варто сказати, що останнім часом вони якісь не дуже свіжі, скажімо так. Команда Йовічевича перестала бігти під кінець чемпіонату.

Свого часу ми спілкувались багато з Валерієм Лобановським: от коли бувають такі ситуації, коли гравців загнали, як їх потім з ями витягувати?

Не знаю, витягне чи ні з певної ями, відновить віру у власні сили своїм хлопцям і їх фізичні кондиції Йовічевич. Як на мене, в останніх іграх Шахтар виглядає слабо. Так, виграють, але звичної гри Шахтаря я не бачу.

Хоча я сам ще місяць тому був впевнений, що Шахтар виграє чемпіонат. Нині ж саме гравці Дніпра-1 свіжіше виглядають, на мою суб'єктивну думку. Отож, далеко не факт, що Шахтар стане чемпіоном. Золото можуть вибороти і Дніпро-1, і Зоря.

— Однак Дніпро-1 в останніх матчах теж виграє на тоненького: то пенальті заб’ють сумнівний, що вирішить долю гри, то гол на останніх хвилинах. Багато матчів взагалі витягли на своїх плечах Артем Довбик і Олександр Піхальонок.

— З вами важко не погодитися. Дніпро-1 з Довбиком і Дніпро-1 без Довбика — дві різні команди. І Піхальонок теж, безумовно ключовий гравець, через кого йде організація ледь не всіх атак.

В Дніпра-1 теж є певний спад. Дистанція чемпіонату довга, Дніпро-1 теж втратив деяких гравців, які залишили команду через війну. Не так багато, як Шахтар, але ж це теж відобразилось на грі колективу.

«Таке велике, славне, футбольне місто, як Львів, не можна залишати без великого футболу. Львів можна об'єднати з Карпатами в один клуб»

— Як ви відреагували на новину про те, що Львів припиняє своє існування. Український футбол від ліквідації цього клубу багато втратить?

— Я вже вважаю, що Прем’єр-лігу варто розширювати. Хоча б до 18 команд. От вже оформили путівку до УПЛ Полісся та Оболонь. Є шанси ще пробитися до еліти в Карпат зі Львова.

І от Львова не стало, а ще й якщо Карпати не пройдуть… Таке велике, славне, футбольне місто як Львів, не можна залишати без футболу. Ну так, є Рух, але…

Потрібно щось вирішувати. Як варіант, можна було б об'єднати в одну команду те, що залишиться від Львова, з Карпатами: гравців, матеріально-технічну базу і створити одну сильну команду, за якою б було цікаво спостерігати. Щоб боролась за високі місця.