Футбол України 24 Травня, 18:31 361
«Олександрія» розписала нічию з «Вересом» – камбек покращив шанси рівнян на виживання, Ротань може втратити місце в топ-5 | 19-27
Верес в рамках 28-го туру УПЛ оформив камбек з Олександрією (2:2) й покинув зону перехідних матчів.

Сенсаційна звитяга Ворскли над СК Дніпром-1 виявилася максимально неприємною для Олександрії. Підопічні Руслана Ротаня замикають зону єврокубків, однак полтавці наблизились на відстань трьох очок – а у «аграріїв» попереду важкі матчі проти Зорі й Руха. Таким чином, команді необхідно було перемагати у Рівному.

Верес бореться за виживання. Навіть нічийного рахунку вистачало, аби покинути зону перехідних матчів, однак виграш підняв би їх аж у першу десятку. Відповідно, на Авангарді очікували на дуже серйозну битву – втім, перші 20 хвилин господарі гучно провалили.

Вже на 10-й хвилині Олександрія відкрила рахунок внаслідок удару Ковальця з-за меж штрафного. Постріл був відверто невдалим, залетівши у сітку тільки завдяки вдалому рикошету – але сама комбінація гостей виглядала красиво. 0:1!

А ще через сім хвилин підопічні Руслана Ротаня подвоїли свою перевагу! І знову вийшло шикарно. Ковалець прийняв пас від Бабогла й одразу ж розрізав оборону Вереса пасом на хід Михайленку. Микола влетів на правий край штрафного та потужно пробив під ближню стійку – Когут не виручив. 0:2!

Рівняни не здалися. Вже на 23-й хвилині Пасіч змарнував хороший шанс забити, відкрившись на лівому краю штрафного й хитнувши Бабогла. Його подальший постріл низом виявився занадто слабким для Шевченка. Ще за чотири хвилини Верес повернувся у гру.

Хоча момент майже запороли. Гайдучик отримав передачу за спини й опинився у ситуації 2-в-2 у штрафному, однак замість передачі на дальню стійку Микола завозився й віддав пас назад Блізніченку. Андрій же додумався пропустити м'яч на лінію, звідки потужно пробив Кльоц – 1:2!

Олександрія практично одразу могла відновити свій гандикап. Після подачі з лівого флангу Сігєєв виконав скидку на Ковальця, а той метрів з 18-ти стріляв у дальній нижній кут. М'яч пройшов поруч зі стійкою! Верес огризнувся на 39-й лонгшотом Кучерова – результат аналогічний.

Це були останні небезпечні епізоди в першому таймі. Загалом, гра була динамічною й жорсткою. В одному з епізодів Сігєєв ліктем розбив брову Балану, але «товаріщ судья» навіть фолу не свиснув. У Олександрії ж зламався центрбек Бондаренко, якого довелося міняти на Логінова.

На перерву команди відправились за мінімальної переваги Олександрії. У роздягальні тренери провели заміни – Руслан Ротань випустив Кожушка замість Кулакова, а Юрій Вірт кинув у бій Станіслава Шарая (Лебеденко пішов відпочивати). Перестановки краще спрацювали у рівнян.

Господарі активніше почали другий тайм, а на 54-й хвилині ще й зрівняли рахунок! Балан скинув подачу з кутового на Вовченка, а той прийняв м'яч і з розвороту бахнув у дальню дев'ятку – 2:2!

На жаль, дотиснути «аграрїів» на куражі Вересу не вдалося. Рівняни виглядали значно активніше, однак за 25 хвилин після гола команди нічого не створили. Лише Ковалець виділявся – то він головою зіткнеться з Вовченком, то проб'є з лінії штрафного в руки Когуту.

Цікавіше стало в ендшпілі зустрічі, коли розбігались свіжі футболісти. У рівнян на полі з'явились Шестаков і Владислав Шарай, а потім на поле вийшов і Дахновський. Олександрійці замінили Скорка на Мустафаєва, а на останні хвилини Шулянського й Кобзаря.

Команди намагалися виграти цей матч. Зокрема, на 80-й хвилині Владислав Шарай потужно пробив з дистанції, однак м'яч розминувся з дальньою стійкою!

Відповідь гостей була ще гострішою – невтомний Ковалець отримав розрізний пас від Бабогла, влетів у штрафний, розхитав Курка й перекинув голкіпера. Аж на лінії воріт Вовченко зміг вибити м'яч!

Ще за кілька хвилин Шулянський замикав передачу на лінію воротарського, але спробу накрили. Рівняни відповіли кількома непоганими контратаками без завершення. На жаль, ще одного голу футболісти так і не забили, тож фінальний свисток зафіксував бойову нічию.

Олександрія залишається п'ятою, однак Ворскла відстає лишень на чотири очки. Верес набрав 28 залікових балів і покинув зону перехідних матчів – втім, у поточному турі Рух та Інгулець можуть повернути «народний клуб» назад.