«Шаблію допомогли зв'язки, а далі вже крутився сам»: випускник академії «Шахтаря» – про одіозного агента

Футбол України 31 Травня, 14:10 226
«Шаблію допомогли зв'язки, а далі вже крутився сам»: випускник академії «Шахтаря» – про одіозного агента | 19-27
Вихованець Шахтаря Андрій Яковлєв поділився своїми спогадами про агента Вадима Шаблія, з яким перетинався в академії на юнацькому рівні.

Яковлєв в ексклюзивному інтерв'ю FanDay.net розповів, що Шаблій потрапив у структуру донецького клубу завдяки зв'язкам своїх родичів.

«Всі знали, що він в академії завдяки родичам. Вадик безмежно любив футбол, але голову не втрачав. Розумів, що не буде профі. Єдине, чим він виділявся – був дуже комунікабельним. З усіма швидко знаходив спільну мову».

Шаблій усвідомлював, що він не стане професійним футболістом, тому вирішив обрати для себе агентську справу.

«Йому було 22 роки, і я дуже здивувався. Який агент? Хлопець не грав на жодному рівні, звідки зв'язки взагалі для такого бізнесу? Але він став агентом, звісно, за допомогою сім'ї. Вони йому дали можливість стартувати, а далі він вже крутився сам».

Колишній гравець юнацьких команд Шахтаря припускає, що Шаблій міг надавати певні послуги для бразильських легіонерів Шахтаря, але робив він це не заради прибутку, а щоб здобути зв'язки.

«Навколо «бразиків» крутилося десятки людей. Хто хотів побути біля знаменитостей, а хто й надати якісь послуги. Вадик був із дуже забезпеченої сім'ї. Цілком допускаю, що він міг продати комусь телефон або машину. Але не заради прибутку. Сьогодні в тебе купили смартфон, а завтра підписали контракт. Це могло бути способом ближче познайомитися з гравцями», – сказав Яковлєв.

За даними Transfermarkt, на поточний момент у Шаблія 440 клієнтів серед футболістів (246 із них грають у вищих дивізіонах) на загальну вартість 252,6 млн євро.