Світовий футбол 3 Червня, 19:20 428
«Ман Сіті» переграв МЮ у гостросюжетному фіналі Кубка Англії – Холанда зупинили, але шедеври 32-річного героя змінили все | 19-27
«Манчестер Сіті» здолав МЮ (2:1) у вирішальному матчі за Кубок Англії 2022/23

Команда Гвардіоли на шляху до треблу, тоді як підопічні тен Хага могли оформити кубковий дубль. Після золота Прем'єр-ліги і перед фіналом Ліги чемпіонів «містяни» отримали шанс взяти ще й Кубок Англії. Натомість «червоні дияволи» тріумфували в Кубку ліги і завоювали бронзу в чемпіонаті, в обох випадках бивши Ньюкасл. Відзначимо, що в рамках АПЛ 2022/23 клуби з Манчестера обмінялися домашніми перемогами.

Гюндоган розвів з центра поля, запасний голкіпер Ортега (єдиний резервіст на дві команди, хто нині вийшов у старті) запустив уперед на Холанда. Ліндельоф, здавалося, перервав цю комбінацію, вигравши верх у Де Брюйне, але на підбиранні лише Гюндоган. Розкішна гармата Ілкая на 12 секунді відкриває рахунок! Ман Сіті, мов досвідчений боксер, ще серією ударів ледь не доводить до нокауту. Родрі після стандарту від Де Брюйне схибив зовсім трохи, Гріліш ледь не покарав за втрату «червоних» у їхній третині.

Фактично єдина масованіша вилазка на чужу половину команди тен Хага за перші 20 хвилин завершилася дальнім пострілом Каземіро у блок. Розкішна комбінація через центр пройшла у «небесних». Діаш на Холанда, стінка норвежця з Родрі, проникний пас Гюндогана під ривок форварда у штрафний, і лише останньому ударові Ерлінга забракло сили. Дві схожі атаки, де один футболіст Ман Сіті розправляється з кількома опонентами самотужки. Спершу Холанд продавив оборонців і бахув здалеку – вище. А потім Ортега зі свого воротарського закинув у центр, Де Брюйне ривком не залишив шансів півзахисникам, але трохи перетягнув, сподіваючись обійти ще й геть усю оборону.

Так нічого й не клеїлося у «червоних» манкуніанців, крім легкого кивка Рашфорда головою та парочки невдалих атак, коли Маркуса не могли знайти партнери. Аж до суперечливого пенальті на 33 хвилині. Гріліш вів повітряну дуель з Ван-Біссакою, а в момент приземлення зачепив снаряд рукою після скидання від правого захисника. Між обома гравцями було надто мало простору, але суддя після консультацій з VAR такий призначив пенальті. Фернандеш легко переграв Ортегу з позначки. Хтось з трибун дуже влучно запустив запальничкою у ніс Ліндельофа, коли «дияволи» святкували цей гол.

Вистачало у першій половині й інших суперечливих моментів. То Каземіро шипами наступить у центрі поля на ногу Аканджі, то Фред у штрафному МЮ жорстко поставить ногу перед де Брюйне. Бернарду Сілва емоційно вдарив ззаду по ногах Шоу. Ледь не стала результативною реалівська зв'язочка: Каземіро на стандарті скидав під розстрільну позицію, але Варан пробачив Сіті. Найшвидший гол в історії Кубка Англії компенсував традиційний для Бруну в МЮ пенальті. «Червоні дияволи» підтягнулися у другій половині тайму, але без допомоги суддівства тут не обійшлося.

Стоунз просто знущається над високим пресингом Каземіро та ще одного суперника. Дуже холоднокровно Джон діє, як у виведенні м'яча зі своєї половини, так і у чужому штрафному. Ну, а Гюндоган взяв за звичку клепати дублі шедеврів під завісу прощального сезону в Манчестер Сіті. Де Брюйне накинув з правого флангу, Ілкай бахнув без зайвих роздумів з-за меж штрафного, куди треба. МЮ знову нема на полі. Гюндоган блискучим пасом розкрив оборону, Де Хеа парирував удар де Брюйне впритул. Еріксена міняє Гарначо, перша заміна в матчі на 62 хвилині.

«Червоні» народжували удар цілих 27 хвилин, не рахуючи перерви. Рашфорд приклався здалеку – над поперечиною. Гріліш з Гюндоганом ледь не розірвали оборону Юнайтед своїм коротким перепасом, Холанд пробив у воротаря, Ілкай добив, але на шляху хет-трика став офсайд. Гарначо ефектно крутив метрів з 22, снаряд ледь не опустився у правий кут. Відверто пожвавив гру 18-річний аргентинський вінгер. Ще одне проникання Гарначо в редути Сіті завершується заблокованим ударом. Фоден виходить замість де Брюйне, Вегхорст міняє Санчо. Філ відразу ж починає загострювати, Бернарду стріляє повз лівий кут, Аканджі не замикає, як не може команда Гвардіоли закрити виграшну гру третім голом.