Ігор Костюк: «У команді залишаться лише ті гравці, які виявляють бажання, є системоутворюючими і будуть давати конкуренцію»

Динамо Київ 3 Червня, 19:49 708
Ігор Костюк: «У команді залишаться лише ті гравці, які виявляють бажання, є системоутворюючими і будуть давати конкуренцію» | 19-27
Головний тренер «Динамо» U-19 прокоментував поразку від «Металіста 1925»

- У цій грі головне було, мабуть, не отримати травми. На жаль, у випадку з Васильцем це сталося. Який у нього стан?

– То настрій та ті дії на полі, які призвели до цієї травми – те, що ми говорили. Довга робота з м'ячем та неправильно прийняті рішення призвели до травми. Ми бачили, що не тільки у Васильця, а й у багатьох гравців. Звісно, вони здобули свій ігровий час. Але ми бачимо трактування ситуації, як вони ухвалюють рішення. Це бажає найкращого.

– З тими, хто не виправдав надій, прощатиметеся?

– Є конкуренція. У команді залишатимуться лише ті гравці, які виявляють бажання, які є системоутворюючими та даватимуть цю конкуренцію.

– Гравці, які були зараз у «Зорі», вони повернуться до «Динамо»?

– Так, ми збалансуємо склади, додамо гравців із «Зорі», когось залишимо і з цього складу і створюватимемо нову команду.

– Чи вже є плани на підготовку до нового сезону?

– Так, у нас вже є розклад наступного сезону та програма підготовки. Гравці підуть у відпустку та отримають завдання. Щоб колись вони йшли з відпустки, вони вже якусь базу підготовчої команди виконали. І збиратимемося після першої команди, вони там 25-26 числа збираються, у цих числах збиратимемося і готуватимемося до нового чемпіонату. Вже 28 числа стартуємо.

– Вже вирішено, хто із цих гравців, можливо, приєднається до першої команди?

– Ні, це обговорюватимемо з керівництвом та тренерами першого складу.

– Загалом другу частину цього сезону можна занести в позитив?

– Так, можна занести у позитив. Ми досить рівно пройшли друге коло. На жаль, змастили кінцівку сьогоднішньою грою. Але такі ігри також дають багато інформації в планах ставлення до гри та тренувань гравців. Для нас це є інформативним.

– Ви неодноразово зазначали, що головна мета команди U-19 – прогрес гравців та підготовка до першої команди. Як ви оціните прогрес гравців?

- Друге коло гравці вже більше розуміли, що потрібно. Але все залежить від них: як вони будуть ставитись, як вони розуміють вимоги, як вони стануть професіоналами, як вони будуть готувати себе. Бо дитячий футбол уже скінчився. Вже професійний футбол, де вони мають відповідати за себе, і ми їм це прищеплюємо.

– Зараз у воєнний час менше легіонерів грає в клубах УПЛ. Зараз ми можемо бачити багато вихованців у різних клубах. Ті гравці, які зараз не підійдуть «Динамо», мають шанси заграти в інших командах?

- Аякже? Не всі гравці можуть грати у першому складі. Багато гравців у чемпіонаті України за кордоном грають. Вони всі конкурентні гравці. Якщо вони не підходять «Динамо», то будуть корисні для інших команд.

– Для вас це завжди сумний момент, коли випуск та гравці залишають U-19?

- Ну чому сумний ... Навпаки, це приносить задоволення, коли гравці від нас переходять в інші команди, якщо вони так себе проявляють і грають там не останню роль. Бачили багато таких прикладів. Потім вони поповнюють склад національної та молодіжної збірної – це, навпаки, тішить. Бо всі гравці грати у «Динамо» не зможуть.