Потрібна ігрова практика. Хто із молодих гравців «Динамо» може поїхати в оренду?

Динамо Київ 7 Червня, 10:57 1420
Потрібна ігрова практика. Хто із молодих гравців «Динамо» може поїхати в оренду? | 19-27
Одні футболісти відразу можуть грати за першу команду на дорослому рівні. Вони мають довіру, психологічно та фізично готові доволі рано. Комусь допомагають обставини — травми, дискваліфікації основних гравців. А комусь потрібно йти до першої команди шляхом оренд. Одного способу переходу із юнацький у дорослий футбол не існує.

Якщо «Динамо» заявляє ставку на власних вихованців та хоче розвивати молодь, то потрібно застосовувати різні методи підготовки власних гравців. Микола Шапаренко, Костянтин Вівчаренко, Віталій Миколенко, Віктор Циганков, Георгій Бущан, Руслан Нещерет, Ілля Забарний через юнацьку команду змогли дійти до дорослого футболу. Владиславу Ванату, Віталію Буяльському, Артему Бєсєдіну, Назару Волошину, Максиму Дячуку допомогла оренда.

Оренда — це чудова можливість прогресу та розвитку. Ти отримуєш ігрову практику, яка потім тому дозволяє вийти на інший рівень. Минулого літа не всі вболівальник «Динамо» знали ім’я Володимира Бражка, а зараз він став відкриттям сезону в УПЛ. Оренда допомогла прогресу кар’єри та дає можливості закріпитися у першій команді «Динамо». Десь схожа історія із Сергієм Булецою, Крістіаном Біловаром.

Зараз у «Динамо» теж є цілий ряд молодих гравців, які влітку мають всі шанси набратися досвіду в інших командах.

Олександр Яцик. Я не думаю, що в Сашка гірший потенціал чи талант, ніж у Бражка. Володимира відпустили, а Яцик залишився у підвішеному стані. В оренду не відпустили, а у першій команді не довірять. Черговий сезон в юнацькій команді, де виграти золоті нагороди не вдалося. Думаю, що емоційно йому дуже не просто.

З повернення після травми Миколи Шапаренка шанси Яцика на ігрову практику зменшуються ще більше. По віку він вже не може грати за U-19. Потрібно приймати рішення та обирати, котрий із наставників інших команд буде більше зможу йому дати.

Навін Малиш. Хлопця охрестили «новим Караваєвим» за універсальність. Навін може зіграти на флангах, чи в середині поля. Теж йому вже 20 років. Юнацьку команду переріс, а у першій шансів не давали. Якщо підуть Олександр Караваєв та Томаш Кендзьора, Микита Кравченко у Малиша можуть бути шанси стати дублером Олександра Тимчика. В це мало віриться, бо на дорослому рівні він ще не грав. Навіть весною, коли вже особливо ні за що команда не боролося. Потрібно набиратися досвіду, щоб потім вже претендувати на більше. Вже тоді пробувати свої сили на рівні першої команди «Динамо».

Денис Ігнатенко. Цей воротар став широко відомим після матчу на «Ріасорі» в Юнацькій Лізі УЄФА, коли спочатку грубо помилився, а потім став героєм серії післяматчевих пенальті у матчі «Депортиво» — «Динамо».

На початку року Денису виповнилося вже 20 років. Цей сезон він був основним воротарем юнацької команди. Далі вже дорослий футбол. За віком він не може грати за юнацької команди. У світлі того, що з «Динамо» попрощалося Денис Бойко, то в Ігнатенка є можливість стати третім воротарем слід за Нещеретом та Бущаном. Для клубу така опція буде пріоритетною. Для воротаря — ні. Так він може опинитися без ігрової практики на сезон. Перетвориться на такого собі Луніна, який буде тільки тренуватися з першою командою.

Антон Боль. Після приходу Луческу Антона видавали величезні аванси. Саме Боль мав замінити Іллю Забарного. Але неочікувано ставку зробили на Дячука. Антон має роль четвертого центрального захисника першої команди. У юнацькій команді вже не має чого робити, а у головній — роль далекого запасного. У наступному сезоні він вже не може грати за U-19. Якщо не буде довіри, то ігрової практики в Антона може бути мало.

Тут все залежить від четвірки центрбеків, на яких буде робити ставку Луческу. Однозначно, це будуть Попов, Сирота, Дячук. Роль четвертого центрального захисника поки під питання. Схоже, що із Бурдою не будуть продовжувати контракт. Я б не скидав би із рахунків Біловара, який провів повноцінно у чемпіонаті Кіпру.

Боль — має величезний потенціал. Його потрібно розвивати. Одна із головних запорук розвитку — ігрова практика. Клуб повинен також думати про розвиток власного активу. Якщо не зараз, то у найближчій перспективі Боля має шанси стати провідним гравцем клубу. Потрібно тільки подумати, як правильно довести його до такого рівня. Боюся, що якщо він і наступний сезон буду глибоким запасним, то може втрати віру у свої сили. Потім щось міняти вже буде важко.

Арсеній Філатов / Єгор Яременко. Гравці 2004 року. До першої команди їх не залучають, а у юнацькій підходить ціле покоління молодших центрбеків — Владислав Захарченко,Максим Коробов. Їх потрібно розвивати. У новому сезоні лідером оборони U-19 має всі шанси стати Назар Балаба, який вже рік провів на цьому рівні. Філатова чи Яременка можуть залишити тільки у плані досвіду. Арсеній та Єгор потребують нових викликів для подальшого розвитку кар’єри. На рівні Ю-19 вони вже взяли все що тільки могли. Подальший прогрес неможливий. Це якщо вони хочуть дійсно грати на високому рівні, то потрібно щось змінювати.

Артем Бенедюк. Це правий захисник, але через проблеми на протилежному фланзі грав зліва. На рідній позиції Артема тверді позиції має Олексій Гусєва. На протилежному фланзі великі сподівання на Дениса Дикого. Бенедюка можуть тільки залишити в ролі більше досвідченого та універсального гравця. Це матиме користь для U-19, але не для прогресу футболіста.

Самба Діалло. Головний талант та актив клубу. Попри всі аванси на рівні першої команди на нього не особливо сподіваються. Особливо, коли керуватиме командою Луческу. На цій позиції є Владислав Кабаєв та Назар Волошин. Самба виходить тільки третій. Через вік юнацька команда стала вже недоступна. Потрібно приймати якесь рішення. Нічого іншого окрім оренди тут вигадати важко. Було б добре, щоб це було в Україні. Сезон в «Зорі» Патріка ван Левена міг би перетворити Самбу на гравця зовсім іншого плану. Самому футболісту із Києва нікуди їхати не потрібно.

Ігор Горбач. Цьому нападнику видавали величезні аванси, але з кожним роком вони все більше тускніли. Одні кажуть, що проблема у травмі коліна, інші — психології гравця. Це не так важливо. Головне, що Горбач поки дуже далекий до першої команди при всіх проблемах із форвардом. Потрібні нові виклики. Вихід з зони комфорту, нові подразники. Тим паче, що у наступному сезоні місця у юнацькій команді особливо не має. На аванс сцену виходить Матвій Пономаренко.

Антон Царенко. Це не великий секрет, що багато в чому тактика «Динамо» в атаці будується навколо Буяльського. Коли він здоровий, то буде грати. Царенку залишається роль гравця ротації. Можливо, це у 18 років не так і погано. Але не тут не все залежить від Антона. Є шанси на повноцінне повернення Сергія Булеци. На цій позиції також може грати Богдан Леднєв. Тому Царенко може мати роль глибокого запасного.

Тут самому Царенку потрібно приймати рішення. Ніхто його із першої команди виганяти не буде. Чи задовольняти його роль гравця ротації у першій команді та ігрова практика в U-19 (підходить за віком), або він прагне більшого? 19 років -це вік, коли вже не тільки можна, але і потрібно грати на дорослому рівні. Можливо, оренда зможе більше розкрити цього футболіста, де він постійно буде мати ігрову практику.

Сергій ТИЩЕНКО