Каркаси Ярмоленка, безпомилковість Реброва з Селезньовим, прем'єра Беженара: розбір усіх пенальті збірної України

Збірна України 28 Червня, 18:25 541
Каркаси Ярмоленка, безпомилковість Реброва з Селезньовим, прем'єра Беженара: розбір усіх пенальті збірної України | 19-27
В останньому поєдинку з Мальтою збірна України виконала два пенальті. Тим самим, «синьо-жовті» наблизилися до невеличкого ювілею.

Головна команда країни за понад 30 років існування пробивала 39 пенальті. З них наші футболісти реалізували 32 удари, ще 7 виявилися хибними. Вперше невдало пробив з позначки Максим Калініченко. Це трапилося у спарингу зі збірною Ізраїлю у 2007-му. Зрештою, хавбек свою помилку виправив і одразу ж добив м'яч у сітку.

Єдиним нашим футболістом, який вдарив пенальті повз ворота став Євген Коноплянка. Вдвічі прикріше, що це трапилося на останніх хвилинах домашнього матчу відбору на ЧС з Ісландією, який завершився внічию 1:1. Найчастіше хибив з позначки Андрій Ярмоленко – тричі. Цікаво, що усі три удари Андрія брав на себе каркас воріт. Решту 5 пострілів динамівця стали результативними. Загалом у Ярмоленка 8 спроб – це рекорд.

Андрій Шевченко забив 6 із 7 пенальті – це найбільша кількість реалізованих одинадцятиметрових в історії збірної. Єдина хиба датована 2009-м у поєдинку з Англією. На щастя, красень-гол Сергія Назаренка залишив той удар Шевченка у штангу майже непомітним. Завдяки йому Україна того вечора на «Дніпро Арені» святкувала емоційну перемогу 1:0.

Вперше «синьо-жовті» виконали пенальті у 1994-му. У спарингу з Білоруссю (3:1) тоді відзначився Сергій Беженар. Номінальний захисник Дніпра недарма підійшов до позначки. Беженар є одним із найвідоміших пенальтистів Вищої ліги й загалом виконав 21 такий удар (17 з них вдало). Сергій вважався пенальтистом у всіх командах, за які грав у еліті нашого футболу: у Дніпрі, Динамо та ЦСКА.

Ідеальна статистика у двох форвардів різних епох. Сергій Ребров та Євген Селезньов вибили максимум зі своїх чотирьох ударів. Нинішній тренер збірної ще й відзначився купчастістю – тричі забив протягом одного 1999-го року. Та й важливість цих м'ячів складно переоцінити. Особливо це стосується гола Росії у 1998-му та Словенії у плей-офф 1999-го.

Невдала статистика пробиття пенальті у нашого тріо Калініченко, Коноплянка, Маліновський. Усі забили тільки по одному з двох своїх ударів. Якщо Максим двічі бив у контрольних матчах, то Маліновський схибив на Євро-2020 у поєдинку з Північною Македонією.

Найчастіше ми били пенальті у 2009-му – 5 ударів. Усе через аномальні три 11-метрові в матчі відбору ЧС проти Андорри. Щобільше, рефері призначив їх у проміжку з 72-ї до 90-ї хвилини (два у компенсований час). Цікаво, що виконували їх троє різних футболістів: Шевченко, Мілевський та Селезньов. Тричі на нашу користь призначали одинадцятиметрові у двобоях з Білоруссю та Північною Македонією. При цьому, балканцям ми не забили двічі (вже згадані Ярмоленко та Маліновський).

Останній на цей момент, 39-й пенальті, Україна виконала у червневому протистоянні з Мальтою. Він виявився дебютним для Віктора Циганкова. Враховуючи чудову статистику, Віктор цілком може стати штатним виконавцем одинадцятиметрових ударів у збірній. Циганков – другий пенальтист в історії УПЛ. Він реалізував 24 із 28 ударів. Схожий показник у Сергія Реброва – 24 з 29 спроб.