Ще під час кар’єри Кравець мав репутацію інтелектуальної людини, яка постійно прагнула вчитися, вдосконалюватися попри професійні виступи. Його футбольна кар’єра яскравий приклад цьому. Артем не хотів просто сидіти на місці, а шукав нові можливості для власного розвитку. Одних ніяк не виженеш, а він сам шукав можливості пробувати свої сили у сильніших лігах. Такі особисті якості дозволяють на успіх у після кар’єри гравця.
Я завжди вважав, що в Артема є перспективи стати хорошим тренером. Але менеджмент у сучасному футболі відіграє вкрай важливу роль. Київський клуб багато говорить про ставку на власну молодь. Тут зайва світла голова ніколи не буде зайва.
Молодіжний футбол не стоїть на місці. Те, що приносило успіх раніше, зараз вже може бути не актуальним. Тут дуже важливо вчитися новому, новим тенденціям розвитку. Зараз наша держава переживає дуже не простий період, який матиме серйозні наслідки для майбутнього футболу. Частина молодих гравців опинилася у Європі та буде пробувати будувати там свою футбольну кар’єру. Вже зараз можна говорити, що у «Динамо» постраждали суттєво команди 2007, 2008, 2009, 2010 років і далі.
В західних областях України дуже активно працює «Рух» по молодих гравцях. Щось «вирвати» звідти ой як не просто. У «Шахтаря» амбіції нікуди не поділися. «Полісся» хоче розбудовувати свою школу. Дуже постраждав Харків під час війни. Це був клондайк для талантів. Розраховувати на значну селекцію буде з кожним роком все важче. На перше місце виходить еволюція молодих гравців, їх розвиток, вміння розкривати їх таланти.
Кравець виступав у Бундеслізі за «Штутгарт», у Ла Лізі за «Гранаду». Тривалий час грав у Туреччині. Він бачив, як працюють клуби з молодими футболістами. Не забуваємо, що сам Артем є вихованцем школи «Динамо». Пройшов всі щаблі від юнацького футболу до першої команди. Розуміє, що тут важливо. Апріорі певний досвід у нього вже є.
Зараз дуже важливо, щоб Кравець вчився. Набрався достатньо знань у юнацько-молодіжному футболі, щоб потім їм втілити у практичне життя. Дуже важливе вивчення системи «Динамо» (Загреб). У Хорватії 4 млн населення, але вони дуже добре вміють знаходити та виховувати молодих гравців. Дуже схожі чесноти з українськими — характер, фізична міць. Вивчити, як у Нідерландах, формують атакувальних гравців. Які принципи роботи у місцевих клубів в цьому напрямку. Якщо із воротарями, захисниками можливо півзахисникам у киян все добре, то у питанні вінгерів, «десяток», форвардів — не дуже часто з’являться гравці здатні грати за першу команду. За якими принципами побудова робота португальських грандів, що вони так вдало вміють розвивати власну молодь. З цього всього потрібно взяти найкраще та адаптувати до українських умов.
Сергій ТИЩЕНКО
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!