Капітан, кандидат у проблемну зону та віце-Мудрик – 5 гравців молодіжки, які повинні пробитися в головну збірну України

Збірна України 7 Липня, 13:55 1030
Капітан, кандидат у проблемну зону та віце-Мудрик – 5 гравців молодіжки, які повинні пробитися в головну збірну України | 19-27
Збірна України U-21 гучно заявила про себе на чемпіонаті Європи. Прогнозуємо, хто з цієї команди невдовзі може заграти під керівництвом Сергія Реброва.

Насправді чимало гравців U-21 вже регулярно отримують виклики до національної команди й стабільно отримують там ігрову практику. Саме тому ми навіть не будемо згадувати футболістів на кшталт Мудрика, Судакова чи того ж Забарного, який навіть не поїхав на молодіжне Євро. Також обійдемося без тих, хто дуже близький до статусу постійного гравця головної збірної (Сікана, Ваната й Нещерета).

У цій статті ми обмежилися п'ятіркою тих, хто ще не зіграв жодного матчу за збірну України, але невдовзі може це виправити. Важливо розуміти, що це не рейтинг. Можливо, ви не побачите тут когось цілком гідного уваги, але ми намагалися зважати не лише на рівень гри кандидатів, а й на ситуацію з конкуренцією на відповідних позиціях в команді Сергія Реброва.


Артем Бондаренко

На Євро-2023: 340 хвилин (3 голи, 1 асист)

Клубний сезон: Шахтар (38 матчів – 10 голів, 6 асистів)

Україна U-21: 23 матчі – 5 голів, 3 асисти

Конкуренти в національній збірній: Тарас Степаненко, Сергій Сидорчук, Олександр Зінченко, Руслан Маліновський.

Єдиний з нашого списку, хто вже отримував виклики у збірну України. Втім, ні Андрій Шевченко, ні Руслан Ротань (коли підміняв Реброва) на поле його не випускали. Натомість у молодіжці Бондаренко – не просто власник капітанської пов'язки, а справжній ментальний лідер колективу.

Це ж можна сказати про Шахтар. Там він поки не капітан, але в минулому сезоні став незамінним. Артем забив 10 голів (більше в складі «гірників» не відзначався ніхто). Зрештою, результативність – це просто бонус. Головні чесноти півзахисника полягають у вмінні зв'язати гру команди та виконати чималий обсяг не зовсім помітної роботи. Має всі шанси стати системоутворювальним гравцем збірної на роки.

Володимир Бражко

На Євро-2023: 347 хвилин (без результативних дій)

Клубний сезон: Зоря (29 матчів – 7 голів, 1 асист)

Україна U-21: 15 матчів – 1 гол

Конкуренти в національній збірній: Тарас Степаненко, Сергій Сидорчук, Данило Ігнатенко


Ось вона – пряма заміна Тарасу Степаненку. Дует Бражко-Бондаренко повинен мігрувати з молодіжки в головну збірну. Володимир у цій парі більше відповідає за прикриття тилів. Його переведення позицію центрбека взагалі стало ледь не ключовим тактичним ходом, яке принесло команді Руслана Ротаня перемогу над Францією у чвертьфіналі Євро.

Але Бражко вміє не лише руйнувати. В Зорі, де хавбек провів минулий сезон, його функціонал був значно ширшим (забив 7 голів). Важливе значення у його становленні матиме наступна кампанія – потрібно стати основним в Динамо. Тоді й виклик від Реброва не забариться.

Максим Таловєров

На Євро-2023: 360 хвилин (без результативних дій)

Клубний сезон: Слован Ліберец / ЛАСК Лінц (29 матчів – 2 голи, 1 асист)

Україна U-21: 21 матч – 1 асист

Конкуренти в національній збірній: Валерій Бондар, Сергій Кривцов, Олександр Сваток


Таловєров трохи випав з об'єктива українських уболівальників, адже ще тінейджером поїхав за кордон. Там не все складалося ідеально, але Максим поступово підвищує рівень команд, за які виступає. Для Ротаня він є одним із незамінних виконавців, хоча й не безгрішних.

У національній команді на його позиції конкуренція номінальна. Прямо зараз немає сумнівів щодо місця в центрі захисту лише для Іллі Забарного. Таловєров цілком міг би скласти йому компанію. Тим паче, що інші претенденти попри численні шанси не можуть бути певними за свої перспективи.

Олексій Сич

На Євро-2023: 404 хвилин (без результативних дій)

Клубний сезон: Кортрейк (20 матчів – 1 гол, 2 асисти)

Україна U-21: 23 матчі – 2 асисти

Конкуренти в національній збірній: Олександр Тимчик, Юхим Конопля, Олександр Караваєв


Вихованець Руха також встиг спробувати легіонерський хліб. Він непогано почав сезон у Кортрейку, але напрацювати на повноцінний трансфер завадила складна травма. Саме через це бельгійці не наважилися активувати опцію викупу.

Сич встиг відновитися до Євро, де став лідером за кількістю ігрового часу серед українців. Пробитися у головну команду буде не дуже просто, але Караваєв не молодшає, а Тимчик і Конопля доволі травматичні хлопці. Також на руку Олексію вміння зіграти в центрі захисту.

Максим Брагару

На Євро-2023: 188 хвилин (1 асист)

Клубний сезон: Чорноморець (29 матчів – 2 голи)

Україна U-21: 15 матчів – 1 гол, 2 асисти

Конкуренти в національній збірній: Михайло Мудрик, Віктор Циганков, Дмитро Криськів


Один із наймолодших гравців молодіжки у минулому сезоні був незамінним для самого Романа Григорчука. У свої 20 років Брагару пропустив лише один матч УПЛ (через дискваліфікацію) і вже може похизуватися, що кілька разів виводив Чорноморець на поле з кантіанською пов'язкою. Максим цілком може поїхати на ще один молодіжний чемпіонат Європи. Вік дозволяє.

У дорослій збірній має перспективу завдяки дефіциту лівих вінгерів. Фактично у нас там є лише Михайло Мудрик. Останніми роками там часто грали непрофільні виконавці (Циганков, Судаков, Зубков та навіть Яремчук). Звісно, Брагару спочатку буде лише бекапом Мудрика. Власне, саме через це ми обрали одесита, а не Криськіва. Дмитро також може грати зліва, але краще розкриває свій потенціал, коли діє ближче до середньої зони.