Лалатович – четвертий тренер із Сербії в чемпіонаті України. Ніхто з трьох попередніх не відпрацював повний сезон

Футбол України 8 Липня, 12:01 305
Лалатович – четвертий тренер із Сербії в чемпіонаті України. Ніхто з трьох попередніх не відпрацював повний сезон | 19-27
Сам Ненад лише в одному клубі пропрацював більше півтора сезону.

4 липня луганська Зоря оголосила про призначення сербського фахівця Ненада Лалатовича на посаду головного тренера клубу. На цій посаді серб змінив Патріка ван Леувена, який пішов до Шахтаря. Лалатович став четвертим сербським фахівцем, який працював у чемпіонаті України. Жоден із трьох його попередників не відпрацював повний сезон. Та й сам Лалатович, який за свою 12-річну кар’єру змінив 13 клубів та дві збірні, лише в одній із команд затримався більш ніж на півтора сезони.

Футбольний пілігрим

Цим клубом для Лалатовича став сербська Войводіна під час другої каденції в цьому клубі. Вперше в кар’єрі в команді з Нові-Саду Ненад як тренер опинився в листопаді 2015-го і пішов у грудні 2016-го, встигнувши зіграти з командою 52 матчі, в яких набирав у середньому по 1,98 бала за гру.

Друга каденція виявилася більш тривалою і вдалою – два сезони, з 2019-го по 2021-й роки. За цей період Ненад провів біля керма команди 74 матчі, набираючи в середньому два бали за гру та вигравши Кубок Сербії.

Досить тривалими, як для Лалатовича, були періоди у Пролетері (півтора сезону та 58 матчів), Чукаричках (ті ж півтора сезону та 60 матчів) та перший захід у Раднички з Ніша (сезон, 44 матчі, в середньому 2.25 очок за матч та срібні медалі).

У своєму останньому клубі – Младості – Ненад пропрацював менше трьох місяців, провівши з командою 10 матчів. Аналогічний за тривалістю результат і з боснійським Борацем, біля якого сербський фахівець провів дев’ять поєдинків.

Попередники довго не затримувалися

До Лалатовича з українськими клубами працювали три сербські фахівці. У жодному з трьох випадків співробітництво тривалим назвати не можна.

Першим був Іван Голац, який очолив Карпати у другій частині сезону-2001/2002 та фінішував із львівським клубом на сьомій позиції. Провівши сім матчів у сезоні-2003/2004 (шість у чемпіонаті, один – у Кубку) Голац був звільнений. Звільнений на серії з чотирьох матчів без перемог (дві нічиї та дві поразки), що вмістила програш у Кубку Титану.

Не пропрацював повний сезон в Україні та Славолюб Муслін, який очолював донецький Металург. У сезоні-2004/2005 серб провів біля керма команди 24 матчі (15 перемог, дві нічиї та сім поразок) і залишив Донецьк на початку березня 2005-го, після поразки від запорізьких одноклубників.

Останнім сербським спеціалістом, який залетів до елітного дивізіону чемпіонату України, був Періца Огнєнович, який взимку очолив Металіст. Вийшло не дуже – одна перемога, три нічиї та 11 поразок у 15-ти матчах та виліт у Першу лігу. Щоправда, з огляду на всі обставини, від команди та тренера було складно вимагати чогось більшого.

Подивимося, що вийде у Лалатовича і як надовго він затримається в Україні, де побував під час перебування гравцем Шахтаря.