Ярмоленку не варто брати приклад, аномалія Реброва – 7 гравців збірної, які після Європи поверталися догравати в Україну

Збірна України 10 Липня, 18:52 737
Ярмоленку не варто брати приклад, аномалія Реброва – 7 гравців збірної, які після Європи поверталися догравати в Україну | 19-27
Камбек Андрія Ярмоленка в «Динамо» надихнув пригадати, як складалася доля інших гравців збірної України, які поверталися додому, спробувавши на смак легіонерський хліб

Головною подією цього літа стало повернення Андрія Ярмоленка в Динамо. Чинний капітан нашої збірної не зумів стати зіркою ні в Дортмунді, ні в Лондоні. Вояж в ОАЕ з самого початку сприймався як тимчасове рішення. Новий розділ в Києві Ярмоленко починає правильно. Андрій відмовився від привілеїв – не забирає 10-й номер у Шапаренка і капітанську пов'язку в Сидорчука.

Лише сезон покаже, Ярмоленко приїхав догравати чи вирішувати серйозні завдання. Викликів вистачає – і повернути Динамо чемпіонство, і спробувати поборотися за звання найкращого бомбардира чемпіонату України в історії (ще треба 25 голів). Щоб досягти успіху, Андрію доведеться змінювати традиції. Адже мало хто з гравців нашої збірної після повернення з Європи знову ставав зіркою у рідній першості. Це вдавалося лише Сергію Реброву.

Артем Кравець

  • Де грав за кордоном: Штутгарт, Гранада, Кайсеріспор
  • Де грав після повернення: Динамо
  • Що було далі: Коньяспор, Сакаряспор, радник президента Динамо

Людина, яка стала заручником того легендарного дубля в матчі з Валенсією. Кравець так і не зумів виправдати усі отримані аванси. Хоча шанси були – його запрошували Штутгарт і Гранада, але стабільно забивати вдавалося лише в Туреччині. Поверненням в Динамо сподівався завоювати місце в збірній України на Євро-2020. Однак Мірча Луческу на Кравця взагалі не розраховував. Потім Артем ще раз з'їздив у Туреччину, а цього літа знову опинився в Києві – став радником президента Динамо з питань розвитку дитячо-юнацького футболу.

Євген Селезньов

  • Де грав за кордоном: Кубань, Карабюкспор, Акхісар, Малага, Бурсаспор
  • Де грав після повернення: Шахтар, Колос, Минай
  • Що було далі: Завершив кар'єру

Кар'єра Селезньова цілком варта окремого міні-серіалу на Netflix. Перший легіонерський досвід був непорозумінням. Євген і сам зізнавався, що йому соромно за гру на Росії. Успішно виступав лише в Туреччині, де брав Кубок і Суперкубок, при цьому не з тамтешніми грандами. У Малазі був провал. Іншими словами це не опишеш. Зрештою, повернення в УПЛ також подарувало не найкращі емоції. Селезньов марив бомбардирським рекордом, але було більше розмов, ніж ефективних дій на полі. Довелося змиритися. Євген завершив кар'єру і вже зіграв прощальний матч. До омріяної вершини так і залишилося 7 голів...

Євген Коноплянка

  • Де грав за кордоном: Севілья, Шальке
  • Де грав після повернення: Шахтар
  • Що було далі: Краковія, зараз шукає новий клуб

Перебрався у Європу, коли вже було пізно змінюватися. Коноплянка не звик до нових умов, не адаптувався до вимог тренерів. Ні в Севільї, ні в Шальке ніхто навіть не думав опікати Євгена, як це робив Мирон Маркевич. Перехід у Шахтар приніс вихованцю Дніпра титул чемпіона, а більше й нічого. Коноплянка поступово втратив статус зірки й гравця збірної України. Минулий сезон відіграв за польську Краковію. Навіть там від українця чекали більшого.

Дмитро Чигринський

  • Де грав за кордоном: Барселона
  • Де грав після повернення: Шахтар, Дніпро
  • Що було далі: АЕК, Іонікос

Перший настільки гучний трансфер Шахтаря. Чигринський у Барселоні не зміг розбити дует центрбеків Пуйоль-Піке і вже через рік знову був у Донецьку. Далі почалися постійні проблеми зі здоров'ям, через які Дмитро грав дуже мало. Потім, здавалося, реанімував кар'єру в Дніпрі, але клуб припинив існування. Наступним пунктом призначення стала Греція, де він ставав чемпіоном і виступав ще у минулому сезоні. Зараз Дмитро шукає новий клуб, розглядаючи доволі екзотичні варіанти.

Юрій Максимов

  • Де грав за кордоном: Вердер, Вальдхоф, Ростов
  • Де грав після повернення: Борисфен, Металург (Запоріжжя)
  • Що було далі: завершив кар'єру

Один із найкращих українських футболістів у 90-х. Провів кілька чудових років у Вердері, апогеєм яких стала перемога в Кубку Німеччини. Саме Максимов забив єдиний гол своєї команди у фіналі проти Баварії. Загалом у тому турнірі провів 5 матчів, відзначившись 4 рази. На Батьківщину повернувся завершувати. Провів два сезони в складі середняків – Борисфена й Металурга із Запоріжжя.


Сергій Ребров

  • Де грав за кордоном: Тоттенхем, Фенербахче, Вест Хем
  • Де грав після повернення: Динамо
  • Що було далі: Рубін

Європейська кар'єра Реброва вийшла не дуже вдалою. Передусім це стосується Англії, адже в Туреччині таких проблем не було. Зрештою, із поверненням до Динамо Сергій Станіславович не прогадав. Легко пробився в основу, стабільно забивав (став першим у чемпіонаті України, кому підкорилася позначка у 100 м'ячів), виграв усі внутрішні трофеї, а головне – повернувся у збірну. З національною командою їздив на епохальний ЧС-2006. Завершував кар'єру в Рубіні, з яким навіть ставав чемпіоном.

Андрій Шевченко

  • Де грав за кордоном: Мілан, Челсі
  • Де грав після повернення: Динамо
  • Що було далі: завершив кар'єру


Найкращий український футболіст періоду Незалежності. Повернувся до Києва в 33-річному віці з багажем травм і бажанням дотягнути до Євро-2012. Перебрати на себе роль лідера Динамо не зміг, та й не намагався. Нові пошкодження, часті від'їзди до сім'ї в Лондон. Все це залишило в пам'яті не найкращі спогади про другий період в Динамо. До того ж у той час в Україні домінував Шахтар. За три сезони Шевченко виграв лише Суперкубок, просидівши той матч на лаві для запасних.