Український півзахисник перейшов на правах оренди до середняка чемпіонату Польщі. За повідомленнями ЗМІ, польський клуб матиме можливість викупу контракту Сергія за 2 млн євро.
Булеца їздив на збори із Динамо, але у жодному спарингу участі не брав. Офіційна причина – травма. Схоже, що перехід до Заглембе – це компроміс між гравцем та столичним клубом. Їхня угода чинна ще один сезон. Новий контракт півзахисник підписувати не хотів, а Луческу не особливо сподівався на цього футболіста. Я так розумію, що Динамо його відпустило з правом викупу за доволі невисоку суму, а гравець символічно пролонгував угоду на рік.
Вперше я побачив гру Булеци в легендарній юнацькій команді восени 2017 року. Тоді у Юрія Мороза в U-19 підібралися дуже перспективні хлопці – Денис Попов, Олександр Тимчик, Віталій Миколенко, Владислав Дубінчак, Микола Шапаренко, Богдан Лєднєв. Зараз в інших клубах грають Володимир Маханьков, Євген Смирний, Назарій Русин, Денис Янаков, Ахмед Алібеков. Булеца діяв у середині поля в трикутнику з Алібековим та Шапаренком. Команда била Наполі, Бенфіку, Бешикташ. Майже всі гравці перейшли до дорослого футболу.
Базовим роком був 1998-й, але Булеца, Янаков, Миколенко – на рік молодші. Сергій відразу запам'ятався своєю роботою із м'ячем. По-футбольному у нього дуже світла голова. Віддати чи реалізувати він може. Головна проблема – фізика. Антропометрія не найкраща. Все, що стосувалося креативу – було цікаво. Все, що стосувалося гри на оборону – викликало питання.
За дорослу команду Динамо Сергій так і не зіграв жодного офіційного матчу. Безперечно, в уродженця Закарпаття є хороші якості, які потрібно імплементувати у гру команди. Думаю, тут головна причина в тому, що у Києві не було тренера, який повірив би в таланти Булеци. Як от Луческу повірив у Шапаренка. А без тренерської підтримки та довіри Сергій успішно грати не може.
Тому залишалося питанням часу, коли Булеца повноцінно покине команду. Луческу не побачив у ньому гравця рівня основного складу. Інакше залишив би ще влітку 2020 року, або повернув пізніше, коли почали втрачати легіонерів. Булеца міг би зараз залишитися та мати статус гравця ротації, як от Лєднєв. Але, я так розумію, Сергій хоче нарешті якоїсь визначеності та перспективи.
Йому вже 24 роки. Починається найкращий футбольний час. У такому віці потрібно мати хороші фінансові умови. Сьогодні середняк чемпіонату Польщі може запропонувати не менше 20-30 тисяч євро на місяць. Враховуючи війну та економічну ситуацію, Динамо навряд чи готове надавати гравцям ротації нові контакти з такими умовами.
Найкращим періодом для трансферу Булеци було літо 2019 року, максимум – ще рік, до літа 2020-го. Коли він мав статус молодіжного чемпіона світу. Напевно, тоді можна було розраховувати на більшу суму трансферу, кращі особисті умови та головне – сильніший клуб і чемпіонат. Також Булеца з найкращого боку проявив себе у Юнацькій Лізі УЄФА. Для прикладу, провів дуже сильний матч проти Ювентуса в 1/16 фіналу. Зараз же, у 24 роки, це гравець, який фактично був успішним тільки у Зорі, до того ж завдяки командному футболу.
Я скептично ставлюся до переходу Сергія в Любін. Польська Екстракляса – дуже силовий чемпіонат. Там вистачає біганини та атлетичного футболу. А фізика, як писав вище, ніколи не була чеснотою Булеци.
Заглембе має дуже хорошу власну школу, на яку роблять ставку. Минулого року клуб із Любіна грав у Юнацькій Лізі УЄФА проти львівського Руху. Тоді команді Віталія Пономарьова довелося дуже непросто. Сам тренер у приватній розмові та й гравці зізнаються, що це був один із найскладніших суперників.
Зараз у заявці першої команди 9 гравців, яким ще немає 20 років. Заглембе розвиває свою молодь із перспективою трансферу у сильніші європейські ліги. Цього літа до Янг Бойз був проданий центрхав Лукаш Лакомий. Минулого літа до Ланса перебрався Лукаш Поруба. А Бартош Бялек поїхав у Вольфсбург. Головна ж проблема в тому, що на позиції Булеци є два власні молоді поляки – 19-річний Томаш Пєнко і 18-річний Каспер Масіяк. Пєнко добряче повозив Рух минулої осені. Це найдорожчий виконавець за версією Transfermarkt у складі Заглембе, гравець збірної Польщі U-19. Доведеться вигравати конкуренцію у місцевих, щоб мати перспективи стати основним гравцем у Любіні. А Булеца наразі був успішним при повній довірі...
У своєму дебютному матчі проти Шльонска український півзахисник вийшов в опорну зону замість Томаша Маковскі. Можливо, з Булеци ліпитимуть «нового Шапаренка». Тобто, граючого опорника. Але конкуренція на цій позиції теж величезна. Є чотири гравці на чолі з місцевим талантом, 18-річним Філіпом Кокабою. У силовому польському футболі Булеці доведеться скрутно. Тим паче, загальний рівень майстерності гравців – не дуже високий.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!