Особливості вибору футбольного м’яча

Футбол України 7 Серпня, 14:42 526
Особливості вибору футбольного м’яча | 19-27
Грати у футбол на вуличному спортмайданчику можна у будь-якому спортивному одягу, у будь-яких кросівках чи кедах, але без чого точно не обійтися, так це без м’яча.

Ось чому всі поціновувачі «гри мільйонів» неодмінно мають вдома хоча б один м’яч. Спортивна індустрія не стоїть на місці, виробники прагнуть задовольнити потреби різноманітної цільової аудиторії. Саме тому сьогодні у продажу можна зустріти величезну кількість м’ячів, які розраховані на різні типи покриття, різний вік гравців, на змагання чи тренування. Як же обрати найкращий для себе варіант?

Різновиди футбольних м’ячів

На вершині знаходяться професійні моделі, які використовуються під час тренувань клубів, для змагань та чемпіонатів. Оскільки в клубах працюють спеціалісти, відповідальні за закупівлю екіпірування, зупинятися на цій категорії м’ячів не має сенсу. Аматори найчастіше обирають тренувальні моделі. Вони міцні та довговічні (за умови, що це якісний виріб), розраховані як на тренувальні матчі, так і на роботу над відпрацюванням індивідуальної майстерності.

Якщо грати доводитися у «дворових» умовах, тобто на асфальті, ґрунті, гравії, то краще обирати гумові м’ячі, так звані вуличні. Вони мають посилену конструкцію і розраховані на гру на жорсткому покритті.

Пісок — зовсім інший тип покриття. У пляжний футбол на піску грають без взуття, часто біля водойм. Відповідно, м’ячі для пляжного футболу більш м’які, щоб ними можна було грати босоніж, мають мінімум швів та захист від води.

Свої особливості має і м’яч для футзалу, адже у приміщенні на гладкому покритті звичайний м’яч сильно відскакує від підлоги та стін. Тому футзальні моделі всередині заповнені піною, що робить їх важкими та зменшує рівень відскоку.

Обрати необхідний вам варіант зручно в інтернеті за допомогою каталогу порівняння цін та характеристик E-Katalog.

Як підібрати розмір м’яча

Зрозуміло, що для дитини стандартний м’яч буде занадто великим і важким. Саме тому було розроблено розмірний ряд від №1 до №5. Чим вищий номер, тим більший діаметр м’яча та його вага. Так, №1 і №2 призначені для малечі до 5 років, тому важать 220–280 г. Дітям у віці від 8 років (тобто у тому віці, коли багато з них починають займатися у футбольних секціях) можна купувати м’ячі №4 діаметром 20–21 см і вагою 350–390 г. Саме такому розміру відповідає й модель для футзалу. Підлітки та дорослі грають м’ячем №5, що важить 430–450 г.

Як визначити якість

Сьогодні для покриття м’ячів частіше використовується не натуральна шкіра, а більш практичні поліуретан і полівінілхлорид. Перший з них вважається якіснішим матеріалом і використовується у моделях верхньої та середньої цінової категорії. В свою чергу ПВХ більше підходить до вуличних умов.

В якісних м’ячах панелі спочатку фарбують, а потім зшивають, тому на швах малюнок ніби трохи захований між панелями. Самі шви роблять вручну, нитки на них ніби втягнуті всередину. В дешевих виробах панелі зшивають машиною, тому шов виходить нитками назовні. Фарбують такі м’які вже після того, як їх надули. У підсумку фарба поступово облазить з подібних неякісних моделей.