«Аріс» точно не та команда, щоб викликати діарею. Головне бананів не їсти, як дніпряни» - блогер про суперника «Динамо» в ЛК

Динамо Київ 9 Серпня, 22:50 980
«Аріс» точно не та команда, щоб викликати діарею. Головне бананів не їсти, як дніпряни» - блогер про суперника «Динамо» в ЛК | 19-27
Блогер Михайло Смоловий аналізує суперника «біло-синіх».

Аріс 1:0 Арарат-Вірменія (матч-відповідь)
xG графік

Матч-відповідь теж не видався якимось яскравим, щоб ходити під себе від самої лише назви «Аріс». Гра мало чим відрізнялася від суперечки двох колгоспів в УПЛ:
⁃ 225 втрат на обох, частіше (120) мʼяч втрачали гравці Арісу, бо володіння все ж було більше на 4:32 хвилини чистого ігрового часу
⁃ здалося, що стало більше метушні, і дійсно, після 171 єдиноборства в першій грі, назбиралося вже 251 (+80), суттєво додали у дуелях за втрачені мʼячі (десь на третину) та за повітря (десь вдвічі)

Тож перший матч в сенсі інтенсивності не такий вже й показовий: з 5.6 дуелей, підкатів та перехоплень виросли аж до 7.5! За цей тиждень можуть ще добрати, бо чемпіонат ще не стартував.

Не в останню чергу інтенсивність зросла і через появу компактності: 45 метрів в ширину на 35 метрів в глибину. Це вже точно не 53 на 54, як у Єревані. Видозмінили і схему: Рупп перемістився з позиції в трійці півзахисту ледь не другим нападником, його місце на позиції ЛЦП зайняв Джурасек (той самий). Джурасек, в свою чергу, замінив чистого опорника, і схема стала схожою на 4-4-2.

Більш компактна побудова допомогла зменшити простір між лініями, збільшила тиск та ускладнила просування мʼяча вірменам:
⁃ впали до 59% точності передач вперед
⁃ впали до 52% точності пасів з просуванням
⁃ менша кількість володінь Арарату досягала чужої половини поля загалом

Про тиск не порожній звук, бо кількість високих повернень мʼяча гравцями Арісу зросла з 6 до 20, а на чужій половині загалом з 18 до 33.
У підсумку 51 з 83 володінь Арарату з гри тривало менше 10 секунд! Динамо така історія не підходить, такої долі треба уникнути!

Але нападу Арісу від того якось легше не стало:
⁃ 7 ударів з меж штрафного (2 в площину)
⁃ 8 ударів з-за меж (1 в площину)
⁃ середня дистанція 20.5 метрів, попри додаткові 8 дотиків до мʼяча у штрафному в порівнянні з першим матчем (20 загалом)
Жодного bіg chance моменту Аріс так і не створив, а в гостей один такий був: вінгер Йєнне змарнував вихід віч-на-віч на 18ʼ хвилині (0.37 xG).

Єдиний і переможний мʼяч головою після стандарту вже на 80ʼ хвилині забив ЦЗ. Гол в стилі тих, що останнім часом пропускає Динамо: тіпок з двох метрів без опіки просто підставив голову під подачу…

Чимало після останнього туру УПЛ бачу гейту від мешканців спального району на півночі столиці. Там кожне оповідання про «метровий офсайд Ваната» чи «фол Кабаєва» закінчується фразою про Аріс та сподівання, що Динамо всереться. Проте греки точно не та команда, щоб викликати діарею. Головне бананів не їсти, як дніпряни.
Команда з досить простою організацією усіх процесів без родзинок чи горішків всередині. Хіба лівий вінгер Пальма. Тимчику краще заборонити в атаку бігати взагалі, бо гондурасець доволі спритний. Нехай Дубінчак батрачить зліва.
Ну, і я Шапу тримав би низько (кейс Піхальонка), щоб давати ладу тиску, з яким можуть не впоратися усі чотири ЦЗ в наявності. Ще раз: Динамо треба уникнути 60% частки володінь довжиною до 10 секунд і пуляння навмання на Ваната!

xG графік матчу 2-го раунду відбору #ЛК Аріс 1:0 Арарат-Вірменія (другий матч)

Аріс - 0.89 xG; 15 ударів (3 в площину) з середньої дистанції 20.46 метрів (8 з-за меж штрафного)

Арарат-Вірменія - 0.60 xG; 6 ударів (4 в площину) з середньої дистанції 22.55 метрів (4 з-за меж штрафного)