СК «Дніпро-1» вдев'ятьох втримав нічию зі «Спартаком» Трнавою

Футбол України 23 Серпня, 21:39 1019
СК «Дніпро-1» вдев'ятьох втримав нічию зі «Спартаком» Трнавою | 19-27
​Спартак Транава і СК Дніпро-1 у рамках першого матчу плей-офф кваліфікації Ліги конференцій УЄФА сильнішого не визначили.

Ліга конференцій, плей-офф кваліфікації. Перший матч

Спартак Трнава – СК Дніпро-1 – 1:1

• Голи: Осені, 55 – Піхальонок, 67

Вилучення: Сарапій, 5, Когут 89

Протистояння зі Спартаком Трнавою є вкрай важливим для СК Дніпро-1, адже це останній шанс клубу на єврокубкову осінь. Жереб виявився поблажливим – словаки хоч і пройшли Лех у попередньому раунді, однак своїм футболом не вражали. За набором своїх чеснот і недоліків команда Міхала Гашапарика є дуже схожою на «спортклубівців», і навіть старт сезону їй теж дається важко.

Олександр Кучер покинув СК Дніпро-1 після поразки від Оболоні, тож на поєдинок у Словаччині «жовто-чорних» вивів Валерій Городов. Він провів декілька серйозних змін у складі – найголовнішою стала поява Гуцуляка в центрі нападу. Олексія саме там і награвали на зборах, а експерименти Кучера з Філіпповим через брак зіграності не принесли жодного зиску.

На позицію правого вінгера, відповідно, вийшов Лєднєв, а ліворуч поставили Горбунова – Рубчинський же став працювати інсайдом. Крім того, у роль правого фулбека повернувся Мірошніченко, який пропускав останні два тижні через м'язове пошкодження. На протилежний фланг оборони знову поставили Кравця (зі Славією тиждень тому грав ЦЗ), а пару центральних склали Сваток і Сарапій.

Оцінити якість стартового плану СК Дніпра-1 непросто, адже він дуже швидко зламався. Вочевидь, ідея повторювала тактику з матчу-відповіді проти Славії – фулбеки закривали весь фланг, вінгери відкривались у центрі, центрбеки активно намагались заходити на чужу половину й роздавати діагоналі. Дещо активніше у білд-ап вмикався Піхальонок, який опускався у лінію до захисників, а при роботі без м'яча вмикався інтенсивний контрпресинг.

Про це можна говорити з огляду на перші чотири хвилини й помилку, результатом якої стало вилучення Сарапія. Мірошніченко після своєї втрати пішов пресингувати аж до чужого штрафного, але Дениса відрізали довгою передачею на половину поля дніпровців. Джурічіч у боротьбі з Сарапієм зачепився за м'яч, виграв боротьбу й міг тікати віч-на-віч – Едуард же притримав його за футболку.

Арбітр після ретельного перегляду відеоповтору показав центрбеку СК Дніпро-1 пряму червону. Команда залишилась у меншості. Валерій Городов змушений був перевести Кравця в центр захисту, опорник Горбунов змістився на позицію лівого фулбека, а Рубчинський почав працювати лівим вінгером. Гнучкість «спортклубівців» допомогла в цій ситуації.

На жаль, ці перестановки остаточно вимкнули атаку СК Дніпра-1. До кінця першого тайму українці так нічого й не створили. Команда провела тільки один неточний удар – Гуцуляк пробивав з правого краю штрафного після відскоку. Гострота була мізерною.

Спартак Трнава, як і очікувалось, нічого неймовірного не запропонував. Цей колектив вміло веде єдиноборства, дуже небезпечно виглядає на стандартах і кросах, а загалом живе за рахунок помилок оборони суперника. Не можна сказати, що дніпровці допускали провальчики часто (за такої простої гри суперника це важко зробити), але буо занадто багато обрізок і програної боротьби.

Навіть Піхальонок гальмував і віддавав неточні паси. На власній же половині не вдалося уникнути необов'язкових стандартів. Щонайгірше, при доволі банальних кросах привозили захисники – як наслідок, до перерви Спартак Транвав мав забивати двічі.

На 33-й хвилині словаки провели атаку з прострілом Даніела, за який у штрафному зачепився Прохазка. Нападник пробивав метрів з 10-ти низом, однак Кінарейкін врятував СК Дніпро-1! У компенсований же час подача з кутового на ближню стійку вилилась у пожежу – Сваток чомусь прибіг туди й зрізав м'яч у ворота, Кінарейкін парирував це «замикання», а потім взяв добивання від Джурічина з метру!

Відпочивати команди відправились за нулів на табло. Це не влаштовувало тренера господарів, тож він у роздягальні провів потрійну заміну. Перестановки коуча спрацювали, однак успіх приніс футболіст основного складу – причому той, якого потрібно було вивчати особливо уважно.

На 55-й хвилині Офорі, який кошмарив оборону Леха, прийняв діагональ від Даніела й хитнув Горбунова на куті штрафного. Далі пішов удар у ближній – м'яч зрикошетив від захисника й влетів у дев'ятку. 1:0! Спартак Трнава вийшов вперед.

За кілька хвилин до цього епізоду забивати мав Нестеровскі, який стріляв з лівого краю штрафного. Кінарейкін виручив. Після такого старту надії на єврокубкову осінь у СК Дніпро-1 почали танути – втім, словаки особливо розвинути успіх не змогли. Атакувальний потенціал у Спартака Трнави вкрай скромний на ідейному рівні.

А в обороні на 67-й хвилині підтвердилась неохайність його захисників! Гуцуляк влетів на лівий край штрафного й отримав підкат від Коша, а рефері призначив пенальті. Піхальонок на правах капітана взявся його виконувати – і впорався бездоганно. 1:1! Варто відзначити хід Валерія Городова – запустити Гуцуляка в штрафний зміг Когут, який замінив Рубчинського на 59-й хвилині.

Щоправда, більше підопічні Валерія Городова голкіпера не тривожили. Поява Каплієнка й Філіппова в середині другого тайму нічим не допомогла, а Когут ще й примудрився отримати дві жовтих за 15 хвилин. СК Дніпро-1 догравав вдев'ятьох.

Спартак Трнава цілком міг вирвати перемогу. Так, на 69-й хвилині Офорі влетів на правий край штрафного, прибрав Каплієнка й бахнув у ближній кут – від голу врятуував Кравець, який залишився на лінії воріт! На 78-й же Деніел ззмістився на лівий кут штрафного й потужно зарядив у поперечину.

Він же мав карати в компенсований час, замикаючи простріл Рістовскі на 11 метрів – на щастя, після його удару м'яч полетів у небо. Зрештою, фінальний свисток зафіксував результативну нічию. Все вирішиться у Кошіце через тиждень.