Володимир Циткін: «Луніну пора йти з «Реалу». Йому вже 24, а він за великим рахунком ще ніде не грав»

Світовий футбол 26 Серпня, 15:10 114
Володимир Циткін: «Луніну пора йти з «Реалу». Йому вже 24, а він за великим рахунком ще ніде не грав» | 19-27
Колишній воротар київського «Динамо» та тренер юнацький збірних України Володимир Циткін, який зараз є головним тренером закарпатського «Хуста», поділився думкою про перспективи українського голкіперв Андрія Луніна у «Реалі» у контексті конкуренції з новим воротарем цієї команди Кепо Аррісабалагою.

Гра на виходах

— Можливо, Кепа трошки краще грає на виходах за рахунок більшої кількості ігрового часу в Англії. Як правило, воротарі мають проблеми з грою на виходах, коли вони не мають ігрової практики.

Оцінка: Лунін — 6 із 10. Кепа — 8 із 10

Гра на лінії

— Гра на лінії дуже залежить під природних даних плюс роботи на тренуваннях. Кепа і Лунін досить добре грають на лінії. В Англії Кепа показував, що в нього непогана реакція та рефлекторна гра. Андрій у своїх найкращих матчах також демонстрував, що коли це його вечір — забити йому нереально.

Оцінка: Я б виставив обом однакову оцінку. Нехай це буде 8 із 10

Гра ногами

— Андрій краще грає ногами за Кепу. Поясню чому: ще до Іспанії він дуже багато приділяв увагу грі ногами, а після переїзду до Іспанії він почав грати ногами дуже впевнено. Це було помітно, коли його віддавали в оренду.

Кепа почав грати ногами, коли він приїхав в Англію, бо в нього не було вибору. Йому треба було це робити, хоча його купляли в «Атлетіка» (Більбао) за досить пристойні гроші.

Оцінка: Лунін 8 із 10. Кепа — 7 із 10

Переваги

— Я вважаю, наскільки б Кепа минулого сезону не грав краще, але на фоні провалу всього «Челсі» це не так кидалося в очі. Хороший воротар більш активно повинен впливати на результати команди, але у минулому сезоні йому вдалося повернути собі місце першого номера. По-друге — він іспанець. Йому не потребується багато часу адаптуватися в команді, маючи в «Реалі» партнерів по збірній.

Андрій вже не перший рік в «Реалі». Тренери добре знають його можливості, але він ніколи не був першим номером на довгій дистанції. Андрій мав можливість себе проявити, а тут прийшов Кепа з сильної команди і його точно будуть награвати, шоб перевірити його можливості, щоб після закінчення оренди прийняти по ньому рішення.

Недоліки

Кепу брали в «Реал» не другим номером — це очевидно для всіх. За рівної конкуренції Анчелотті віддасть перевагу Кепі. Він публічно говорив, що в нього немає вибору, як робити ставку на одного воротаря.

На мою думку, Луніну пора йти з «Реалу», тому що воротарю потрібно грати. В польового гравця більше можливостей проявити себе. У воротаря такої можливості практично немає.

Якщо б Лунін грав у «Хусті», то в нього більше можливостей себе проявити, тому що було б більше ротації. (Посміхається). В «Реалі» дуже рідко ми бачили, коли грають два рівноцінних голкіпери.

В Мадриді у кожному турнірі ставлять максимальні завдання, тому в команді банально немає можливостей для експериментів, крім передсезонних матчів влітку, коли через матч ти можеш дати можливість всім пограти.

Ця ситуація схожа з «Баварією», яка взяла Зоммера в авральному порядку, але ми побачили, що він може себе класно показувати на фоні «Боруссії» М або збірної Швейцарії на великих турнірах.

Висновок

Рано чи пізно Куртуа вилікується і Луніну потрібно буде приймати рішення. На мою суб’єктивну думку, Кепа — не воротар для великих завдань. Його рівня недостатньо для «Реала» сьогодні, хоча повернення на батьківщину може допомогти йому скинути психологічний вантаж, зважаючи на високий тиск в Англії.

Анчелотті собі не ворог, розуміючи, що в нього не буде Куртуа. Його майбутнє не впливає на рішення, які ухвалюються сьогодні. Якби він наступного року не йшов тренувати збірну Бразилії, він би робив те саме.

Дуже класно, що Андрій має шанс кожного дня тренуватися з кращими, відчути смак перемог та набути ментальності переможця. В наступному клубі від Андрія чекатимуть більшого, тому що він прийшов з «Реалу» й не факт, що він зможе їх виправдати.

Зараз кар’єра Андрія стоїть на паузі. Йому 24, а за великим рахунком він ще ніде не грав. Третина кар’єри вже позаду. Йому просто треба грати. Знайти хорошу команду в Іспанії, де не потрібно нічого змінювати в плані побуту або кинути собі виклик та спробувати себе в іншому чемпіонаті.