«Клуби могли висловитися проти, але зауважень не надходило»: в УПЛ спростували слова Вацка щодо переносів матчів

Динамо Київ 29 Серпня, 10:51 261
«Клуби могли висловитися проти, але зауважень не надходило»: в УПЛ спростували слова Вацка щодо переносів матчів | 19-27
Редактор сайту «Український футбол» отримав коментар від УПЛ щодо інсайда журналіста Віктора Вацка про новий пункт регламенту, що дозволяє учасникам єврокубків переносити матчі в односторонньому порядку.

Нещодавно журналіст та коментатор Віктор Вацко повідомив, що у Регламенті змагань сезону 2023/24 з'явився пункт, який дозволяє учасникам єврокубків переносити матчі з іншими командами УПЛ без згоди суперника, тобто в односторонньому порядку.

На запитання сайту «Український футбол» наскільки відповідає дійсності інсайд Вацка та чи дійсно ця інформація не доносилася до клубів ми отримали відповідь пресслужби УПЛ.

«Це питання вже підіймалося і тоді відповідь була наступною: ще у квітні цього року клубам було відправлено лист щодо розробки проєкту Регламенту змагань сезону 2023/24 та запропоновано надати свої пропозиції та зауваження.
У травні клубам направлене повторне звернення УПЛ щодо надання пропозицій у проєкт Регламенту та надана порівняльна таблиця до Регламенту, в якій було запропоновано внести цей пункт».

В УПЛ заявляють, що скандальний пункт про перенесення матчів учасниками єврокубків в односторонньому порядку було обговорено.

«09.06.2023 року у форматі відеоконференції відбулася робоча нарада з питань обговорення Регламенту, до участі в якій були запрошені представники всіх клубів. Питання виносилося на загальний розгляд.
Зокрема, цей пункт також було обговорено. Після проведення дискусії питання залишилося в таблиці без змін у запропонованій редакції».

У пресслужбі відповіли, що жодних зауважень щодо цього пункту до УПЛ не надходило.

«Також у червні були проведені ще два засідання робочих груп з питань регламенту за участі усіх клубів. За підсумками цих засідань зауважень щодо редакції вказаного пункту не надходило.
Проєкт змін та доповнень до Регламенту проведення змагань УПЛ сезону 2023/24 було направлено до футбольних клубів та винесено на затвердження Загальними зборами Учасників УПЛ, які відбулися 23.06.2023 року».

УПЛ повідомила, що через брак зауважень та пропозицій щодо внесення змін Регламент змагань був затверджений Загальними зборами УПЛ.

«На кожному з цих етапів представники будь-якого клубу могли висловитися проти цих змін та додати свої зауваження. На етапі підготовки до чемпіонату зауважень від них не надходило.
У зв’язку з чим, проєкт Регламенту змагань, затверджений Загальними зборами УПЛ, було відправлено на затвердження до Виконавчого комітету УАФ».

Також у пресслужбі повідомили, що нещодавно один з клубів УПЛ виступив за проведення зборів щодо внесення зміни до пункту регламенту, але не був підтриманий іншими учасниками.

«Нещодавно один із клубів виступив з ініціативою зібрати загальні збори для внесення змін до цього пункту регламенту, але практично всі клуби не підтримали цю ініціативу».
  • У Лізі чемпіонів на груповому етапі Україну представлятиме Шахтар.
  • Гарантоване місце в єврокубках матиме Зоря. Якщо луганці здолають Славію, то потраплять до Ліги Європи, а у випадку невдачі гратимуть на груповому етапі Ліги конференцій.
  • Також триває боротьба за місце в Лізі конференцій від Динамо та Дніпра-1. Їм потрібно перемагати 31 серпня Бешикташ та Спартак (Трнава) відповідно.
  • Ворскла вилетіла в другому раунді кваліфікації Ліги конференцій від грузинської Діли (2:1, 1:3).