Сергій Палкін: Ситуація в українському футболі катастрофічна, багато клубів мають проблеми»

Футбол України 31 Серпня, 17:40 239
Сергій Палкін: Ситуація в українському футболі катастрофічна, багато клубів мають проблеми» | 19-27
Генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін розповів The Athletic про стан справ в українському футболі, та чому він висуває свою кандидатуру на посаду члена правління ECA.

- Яка ситуація в українському футболі на початку цього сезону, коли в Україні триває повномасштабна війна?

- Чесно кажучи, для українського футболу вона катастрофічна. Вболівальникам заборонено відвідувати стадіони, тому ігри проводяться за зачиненими дверима. У нас майже нульовий дохід всередині України, з точки зору спонсорства, доходів від матчів, продажу квитків і телевізійних прав.

Єдиний варіант, який у нас є, - це продавати наших (українських) гравців за кордон (оскільки ФІФА запровадила правило, згідно з яким іноземні гравці можуть в односторонньому порядку призупинити свої контракти під час війни і приєднатися до клубів за межами України без сплати трансферного збору).

ФІФА вкрала у нас можливість продавати деяких гравців і все. Тоді, гаразд, три-чотири українські клуби беруть участь у єврокубках, і вони можуть отримувати бонуси від участі в єврокубках.

І з цих бонусів вони можуть жити і більш-менш виживати. Але якщо ми говоримо про інші дванадцять клубів української Прем'єр-ліги, то ситуація катастрофічна. І ми переживаємо цю проблему наодинці.

Це найважливіше питання. Якщо мене оберуть членом правління ECA, я спробую підняти деякі питання. І одна з них стосується солідарності, тому що в останні роки сталися речі, які вимагають солідарності.

По-перше, у нас була пандемія. Потім війна в Україні. Після цього - землетрус у Туреччині. Нам потрібно створити фонд солідарності, який використовується для допомоги в таких ситуаціях. Цей фонд може бути використаний у форс-мажорних ситуаціях для підтримки людей, які дійсно цього потребують.

- Якщо українські клуби, які не виступають у Лізі чемпіонів чи Лізі Європи не отримають зовнішньої підтримки, як довго вони зможуть жити, якщо війна продовжиться?

- Багато українських клубів мають проблеми, і я контактую з їхнім керівництвом та власниками. Я вже відчуваю, що деякі з них стають повними банкрутами. Деякі з них навіть кажуть, що не знають, як дожити до кінця сезону.

- Чи є якась державна підтримка з боку України?

- В українського уряду, зрозуміло, інші пріоритети, і вони знають, кого підтримувати в цій ситуації. Футбол зараз на останній позиції.

- Що потрібно змінити в ЕСА?

- Я відчуваю, що ця асоціація може багато чого змінити і зробити футбол набагато кращим. Ця асоціація була створена для того, щоб сприяти повазі, підтримці та співпраці з усіма зацікавленими сторонами футболу. Одне, що я хотів би бачити, це те, щоб ЕСА відкрила свої двері для більшої кількості клубів, тому що всі потребують підтримки та досвіду. ЕСА намагається розвивати ідеї, наприклад, щодо розвитку академій та жіночого футболу. Але це не повинно обмежуватися елітною групою клубів.

Ми повинні відкрити двері, щоб усі клуби могли отримати доступ до такого роду знань, аналітичних даних та інформації. Ми не повинні бути елітним клубом лише для тих футбольних клубів, які беруть участь у європейських змаганнях.

Менші клуби також мають право вдосконалюватися і мати доступ до будь-якої інформації та баз даних, які ми можемо мати, а також надавати своє бачення і знання для прийняття рішень у світі футболу.