«Динамо» і десять друзів у одній біді – найкращі клуби, які пропустять сезон Ліги чемпіонів

Динамо Київ 5 Вересня, 09:23 1334
«Динамо» і десять друзів у одній біді – найкращі клуби, які пропустять сезон Ліги чемпіонів | 19-27
Головний клубний турнір Європи у сезоні 2023/24 не дорахується когорти учасників, які звикли там бути.

Київське «Динамо» опинилося у дуже солідній компанії.

Відразу після перерви на матчі збірних клубний футбол повернеться по-справжньому. Розпочнеться турнір, за яким стежать абсолютно усі вболівальники. Авжеж, ми про Лігу чемпіонів. Ось тільки цього року культовий гімн не звучатиме на стадіонах багатьох сильних клубів.

Футбол 24 розповідає про команди, які розплачуються за провал минулого сезону.

Вільяреал почали вважати грізною силою у 2021 році, коли «Жовта субмарина» виграла Лігу Європи. На шляху до трофея іспанці пройшли київське Динамо і грандів АПЛ – Арсенал та Манчестер Юнайтед. Через рік підопічні Унаї Емері вже були в півфіналі ЛЧ. Вочевидь, цих успіхів Вільяреал досяг, жертвуючи чемпіонатом Іспанії. Розплата наздогнала минулого сезону. Підсумкове п'яте місце в Ла Лізі не дозволяє знову змагатися проти найкращих на континенті.

Брюгге вісім років поспіль пробивався бодай у кваліфікацію Ліги чемпіонів. Три попередні сезони вигравав національний чемпіонат. У минулому розіграші вийшов у плей-офф ЛЧ, залишивши позаду Байєр та Атлетіко. Однак на внутрішній арені «чорно-сині» несподівано провалилися. Низка тренерських відставок, марна ставка на Романа Яремчука, заради якого клуб побив свій трансферний рекорд. Не дивно, що Брюгге не пробився навіть Лігу Європи, а буде грати лише в третьому за рангом єврокубку.

Марсель поплатився за відсутність стратегічного планування. Ігор Тудор, який кликав у Прованс Руслана Маліновського, вивів команду в кваліфікацію Ліги чемпіонів і несподівано пішов. Марселіно почав з радикальних реформ, результатом яких стало глобальне оновлення складу. Мало хто з колишніх лідерів залишився. У підсумку Марсель не пробився в групу ЛЧ, вилетівши від Панатінаїкоса.

Байєр переродився з приходом Хабі Алонсо. Херардо Сеоане не звільняли лише тому, що саме він повернув «фармацевтів» у Лігу чемпіонів. Однак з грою на кілька фронтів виникли проблеми. Леверкузенці не вийшли з легкої групи і на кінець жовтня були близькі до катастрофи в Бундеслізі. Цікаво, що Байєр навіть мав шанс врятувати сезон, але в травні знову забуксував.

Аякс не впорався з втратою Еріка Тен Хага. Минулого сезону амстердамці не були навіть реальними претендентами на перемогу в Ередивізі. Та й другу путівку в Лігу чемпіонів ПСВ забрав без особливих зусиль. Аякс фінішував за межами топ-2 вперше за понад 10 років. Та й старт нинішньої кампанії натякає, що конвеєр з випуску нових зірок дав збій.

Рома була надто залежною від Пауло Дибали. Аргентинець несподівано опинився в Римі, й тіфозі відразу почали мріяти про Скудетто. Старт сезону був хорошим, але травми Дибали все зіпсували. Коли Пауло не було, в Роми починалися великі проблеми. У підсумку «вовки«постійно балансували поруч з топ-4, куди так і не забралися. Додатковий шанс на ЛЧ також не використали, програвши фінал Ліги Європи Севільї.

Тоттенхем не виправдав надій навіть свого тренера. У перший сезон Антоніо Конте повернув «шпор» в ЛЧ, де вони не були з часів свого програного фіналу. Зазвичай команди італійця на другий рік роблять великий крок вперед. Однак з лондонцями цього не сталося. Конте розчарувався і пішов, залишивши команду поруч із топ-4. Подальші події підтвердили слушність дій аленатторе – без нього Тоттенхем скотився аж на восьме місце.

Ювентус пережив найгірший сезон за десятиліття. Щоправда, спортивні результати не були аж такими провальними. За реально набраними очками туринці мали фінішувати в зоні Ліги чемпіонів. Однак «Стару синьйору» нарешті наздогнали покарання за фінансові махінації. Завершилося все тим, що Ювентус прийняв добровільну дискваліфікацію з єврокубків, щоб більше не мати проблем у майбутньому.

Ліверпуль проспав мить, коли потрібно було перебудувати атаку. Садьйо Мане пішов, а Дарвін Нуньєс в першому сезоні більше був об'єктом для насмішок, ніж форвардом за 100 мільйонів. Втім, під кінець кампанії Юрген Клопп таки знайшов необхідні налаштування. Зовсім трішки не вистачило, аби фінішувати в четвірці найкращих. Занадто багато очок мерсисайдці розгубили на дистанції.

Челсі – це найбільший провал, який лишень можна уявити. Тодд Бьолі пустив на вітер сотні мільйонів фунтів. Звільняв, призначав і знову звільняв тренерів. Це було більше схоже на шапіто, а не на менеджмент топ-клубу. Усе це безглуздя позначилося й на результатах. Команда, яка за два роки до того виграла Лігу чемпіонів, залишилася без єврокубків взагалі, посівши ганебне 12-те місце в АПЛ.