Обпікся на «Динамо», вичерпався в СК «Дніпро-1»: де випливе Євген Красніков?

Футбол України 6 Вересня, 20:46 612
Обпікся на «Динамо», вичерпався в СК «Дніпро-1»: де випливе Євген Красніков? | 19-27
Сергій Тищенко бачить лише два варіанти для знаменитого функціонера.

Євген Красніков залишився без роботи. Тандем кумів Красніков – Кучер виграв для СК Дніпро-1 перше в історії срібло, але далі рухатися команда вже не могла. «Спортклубівці» досягли свого максимуму та потребують змін.

Я вважаю, що Красніков – один із найцікавіших футбольних функціонерів зі своїм баченням та розумінням футболу. Він не хоче бути ні на кого схожим, бути прихильником якогось стилю, мінятися. Він такий, який є. І потрібно так його сприймати.

Євген Олексійович може бути успішним тільки за однієї умови – повна влада в управлінні командою. Красніков відповідає за селекцію і має прямий доступ до власника клубу. Якщо якась інша система, то він одразу стає неефективним. Приклад роботи у Динамо, коли належало підлаштовуватися під тандем Хацкевич – Шаблій, це яскраво підтвердив. Сідклей, Чече, Буено, Дуелунд принесли команді тільки фінансові збитки.

Напевно, з цієї ж причини його не запросив Шахтар. Сергій Палкін обирав більш демократичних функціонерів, які могли б підлаштовуватися під певні рамки.

Я не думаю, що варто говорити про можливу роботу Євгена Олексійовича за кордоном. Тому реальними виглядають тільки два варіанти в Україні.

Металіст

У фінансовому плані клуб зі Слобожанщини переживає не найкращі часи. Усі статусні гравці покинули команду. Ставка робиться на власну молодь. Причини зрозумілі – від'їзд із Харкова, відсутність підтримки Ярославського. Витрати ростуть, а можливостей поповнювати казну стає менше.

У нинішніх реаліях Металіст навряд чи довго протягне. Особливо, після розриву Краснікова та Кучера з СК Дніпро-1. Витрати і так мінімалізували, але цього недостатньо, бо клуб повинен за щось жити та мати певні доходи. Тут би знову не втратити професіональний статус.

Потрібно шукати інвесторів. Ось інший харківський клуб Металіст 1925 знайшов нових власників, коли постало питання із фінансуванням. Бачимо, що попри війну та спад економіки інтерес до футболу серед українських бізнесменів не зменшується.

Я б тут більше розглядав іноземного інвестора навіть під час війни та побудову в Металісті так званої бізнес-моделі. Красніков дуже добре бачить потенціал молодих гравців. Саме Євген Олексійович свого часу розгледів іскру в Георгія Судакова, Михайла Мудрика, Андрія Луніна. Ця трійка коштує десятки мільйонів євро. Мудрик – 70 млн + бонуси. За Луніна заплатили 9. Думаю, що й Шахтар Судакова не продасть менше, ніж за мільйонів 40-50. Коли вони вже на дитячому рівні переходять до Шахтаря чи іншого клубу, то ціна зростає дуже серйозно.

Європейський клуб, який спеціалізується на розвитку молодих футболістів, може взяти шефство над Металістом. Виділяти 3-5 млн для функціонування клубу, а натомість мати право на молодих гравців харківської команди. Після трансферів Мудрика до Челсі і Циганкова до Жирони інтерес до українських гравців суттєво виріс. Аякс, Брюгге, Мітьюлланд, Бенфіка, можливо навіть клуби із системи City Group будуть зацікавлені в цьому. Ймовірно, хтось захоче більшого та буде використовувати вміння Краснікова шукати гравців у Латинській Америці. Він у цьому не менший спеціаліст. У такому випадку Металіст просто стане клубом для адаптації у Європі та переїзду у сильніші ліги.

Карпати

Зараз у Львові будується дуже цікавий проект. Як бачимо, проблем із грошима немає. Є проблеми з вмінням раціонально використовувати ці гроші. Клуб хоче витрачати, але український ринок зараз дуже обмежений. Найкращі наші футболісти мають свої клуби, підписати їх не дуже просто. Потрібно працювати з легіонерами. Львів навіть під час війни дає змогу працювати з іноземцями.

Карпати набрали гравців, щоб впевнено виграти Першу лігу. Але в УПЛ цього буде замало. Доведеться змінювати більшу частину нинішнього складу, якщо реально на щось серйозне хочеться претендувати.

«Зелено-білі» презентували свій селекційний відділ. Хороші, авторитетні фахівці. Михайло Кополовець працював спортдиром Минаю. Анатолій Пташник вже тривалий час вів свою агентську діяльність. Андрій Кудирко – прекрасний журналіст та аналітик, який вже тривалий час займається юнацьким футболом. Але підписувати за великі гроші дійсно якісних футболістів, які будуть грати відразу, – це вже трохи інше. Потрібен досвід відповідних трансферів. На рівні Першої ліги – це дуже добре, але щоб на щось серйозне претендувати в еліті та витрачати великі гроші – може виявитися недостатньо.

У Краснікова належний досвід є. Він мав таку практику у Металісті, потім у СК Дніпро-1. Вектор Карпат піде в напрямку Бразилії. Вибір гравців там дуже великий. Авторитет Євгена Олексійовича дозволить їм приїхати до Львова.

Тобто, Карпати стають таким собі наступником Металіста. Красніков дуже добре знає вподобання Мирона Маркевича. Вони не один рік разом працювали у Харкові, потім – у Дніпрі. Функціонер прекрасно розуміє, які футболісти потрібні тренеру. У них повне порозуміння між собою.

Не маючи посади у Карпатах, Красніков вже зараз співпрацює із клубом. Ряд гравців харківської команди перейшли під управління Маркевича. Transfermarkt нараховує вісім таких виконавців. Плюс – Бланко був близьким до переїзду в Карпати.

Для «зелено-білих» Красніков – це шанс на системний розвиток, капіталовкладення та можливість зростати. А Карпати для Краснікова – можливість реалізувати свої ідеї, маючи доступ до фінансів і повної влади у клубі.