Визначений ще один потенційний суперник України на футбольному турнірі ОІ

Збірна України 13 Вересня, 10:31 206
Визначений ще один потенційний суперник України на футбольному турнірі ОІ | 19-27
Нова Зеландія стала 10-м учасником футбольного турніру у Парижі-2024

10-м учасником футбольного турніру серед чоловічих збірних на Олімпіаді-2024 стала команда Нової Зеландії, яка у фіналі кваліфікаційних змагань Океанії перемогла команду Фіджі (9:0). Ще 6 збірних, які отримають ліцензії на літні Ігри, визначаться пізніше.

Раніше, перемігши Францію (3:1) у чвертьфінальному матчі Євро-2023 U-21 і здобувши путівку до півфіналу, молодіжна збірна України досягла історичного успіху – виборола для країни право вперше виступити на футбольному турнірі Олімпіади.

Разом з Україною ліцензії на літні Ігри-2024 від Європи в цій дисципліні через молодіжний Євро-2023 здобули збірні Іспанії та Ізраїлю. Згодом також стали відомі й три делегати від Африки, які визначилися на Кубку націй серед команд U-23. Квитки отримали Марокко, Єгипет і Малі.

Таким чином, відомі вже 10 учасників чоловічого футбольного турніру Олімпійських ігор 2024, які змагатимуться в період із 24 липня до 9 серпня в семи містах Франції: Парижі, Марселі, Ліоні, Бордо, Сент-Етьєні, Ніцці та Нанті. У змаганнях, згідно з регламентом, можуть узяти участь гравці, які народилися після 1 січня 2001 року. Крім того, кожна команда може внести до заявки трьох футболістів, які старші цього віку.

Формат олімпійського турніру традиційний: боротьба в 4 групах по 4 команди, по дві найсильніші виходять у плей-оф, потім – чвертьфінали, півфінали, матч за третє місце й фінал (9 серпня, Париж, «Парк де Пренс»).

Чинним переможцем Олімпіади з футболу серед чоловічих збірних є Бразилія, яка в Токіо-2020 у фіналі перемогла Іспанію (2:1).