Нідерландське дербі «Аякса» з «Феєнордом» дограють у середу без глядачів

Світовий футбол 25 Вересня, 21:15 172
Нідерландське дербі «Аякса» з «Феєнордом» дограють у середу без глядачів | 19-27
Федерація футболу Нідерландів (KNVB) підтвердила, що скандально перерваний «Де Класікер» між «Аяксом» і «Феєноордом» поновиться о 14:00 середи за місцевим часом за зачиненими дверима «Йоган Кройфф Арени», без присутності вболівальників.

Матч відновиться з 56-ї хвилини, за рахунку 3:0 на користь «Феєноорда»: з того моменту, коли гру, яка раніше вже переривалася двічі, знову зупинили через те, що вболівальники «аяксідів» стали кидати на поле сигнальні ракети і феєрверки. Незважаючи на те, що на табло «Йохан Кройфф Арени» було попередження про заборону феєрверків, уболівальники «Аякса» його проігнорували. Після скасування матчу заворушення продовжилися, а поліція застосувала сльозогінний газ проти вболівальників біля стадіону – частина з них намагалася прорватися всередину. До речі, уболівальникам «Фейєноорда» взагалі не дозволили бути присутніми на матчі, а після скасування якого гравці та адмністративний персонал роттердамців були змушені залишатися в роздягальні доти, доки не стало можливим покинути стадіон.

Тренер «Аякса» Моріс Стейн уже назвав те, що трапилося, «чорним днем» в історії амстердамського клубу, який уже офіційно попросив вибачення. І водночас «Аякс» розглядає можливість подачі судового позову – на думку клубу, незгодного з рішенням федерації футболу Нідерландів, матч із «Феєноордом» необхідно дограти не раніше першого тижня листопада, у зв'язку з перевантаженістю «Йохан Кройфф Арени».

«Наразі програма змагань і кубків коригується KNVB для чотирьох клубів у зв'язку із завершенням матчу, що не відбувся. Від цього страждають не тільки клуби, а й уболівальники», – йдеться в комюніке «Аякса».

Річ у тім, що спочатку на середу був запланований і так уже перенесений матч проти «Волендама», і тепер цей поєдинок довелося зміщувати на пізніший термін, що ставить уже «Волендам» у більш незручне становище через участь у першому раунді Кубка KNVB наприкінці жовтня. Відповідно, у «Волендамі» також не погодилися з рішенням KNVB про перенесення матчу і заявили, що також з'ясовуватимуть, як клуб може захистити свої права і вплинути на ситуацію.

Федерація футболу Нідерландів вважає, що «Де Классікер» має бути відновлено якомога швидше, щоб зберегти цілісність Ередівізіє: «основний принцип полягає в тому, що змагання мають бути якомога справедливішими, і тому рішення щодо матчу бажано ухвалювати на полі, після цього матч має бути відновлено якомога швидше», – йдеться у власній заяві KNVB.