Футбол України 15 Жовтня, 15:10 286
«Карпати» зміцнили лідерство у Першій лізі, влаштувавши голепад з «Прикарпаттям» – джокер Маркевича врятував львів'ян | 19-27
«Карпати» Львів та «Прикарпаття» 15 жовтня зіграли матч 12 туру чемпіонату України у Першій лізі.

Перша ліга 2023/24, 12-й тур

Карпати Львів – Прикарпаття – 3:3

Голи: Підліпенець, 10, Сухар, 12, Демченко, 59 – Хома, 9, 55, Цоцюра, 32 (пен)

Галицьке дербі відкрило недільну програму 12 туру Першої ліги. Напередодні Карпати отримали позитивні новини із Тернополя, де місцева Нива здолала головного переслідувача львів'ян – Ниву Бузова. Відповідно у разі перемоги команда Мирона Маркевича відривалася вже на 10 очок. Прикарпаття підходило до гри у нижній частині таблиці – 7 місце, 12 очок. Щоправда, івано-франківці не програвали вже 7 матчів поспіль – 2 перемоги, 5 нічиїх. Востаннє Прикарпаття поступалося у чемпіонаті ще у серпні.

Це вже третя зустріч команд у сезоні 2023/24. Саме Прикарпаття на початку серпня вибило Карпати із Кубка України. А поєдинок першого кола в Івано-Франківську вийшов доволі скандальним. Тоді арбітр призначив спірний пенальті на користь Карпат, які виграли 1:0, а після Прикарпатського матчу публічно висловило невдоволення роботою суддівської бригади. Сьогодні, на щастя, суддівських скандалів не було – арбітри відпрацювали без інцидентів. Головними героями були футболісти.

У стартовому складі Карпат нарешті дебютував Максим Чех, який перебрався в «зелено-білі» ще влітку. Чемпіон світу у складі збірної України U-20 вперше вийшов основою. Не було Владислава Бабогло, який вирушив до збірної Молдови.

Карпати одразу захопили ігрову перевагу, переважно атакуючи правим флангом, де регулярно підключався Полегенько. На 6-й хвилині Чачуа пробив штрафний майданчик з небезпечної позиції – у стінку. Француз мало не зрізав м'яча у свої ворота після подачі кутового. Кіпер Прикарпаття зреагував.

А далі почалися гойдалки. Спочатку забили гості. Після помилки Богдана Пороха Андрій Хома вибіг на побачення з Кожухарем та ідеально точно пробив у кут воріт. М'яч від стійки влетів у сітку. 0:1 на 6-й хвилині.

Карпати відповіли миттєво. І як! На 10-й хвилині Підлепенец отримав пас від Рябова, прокинув між ніг супернику і точно пробив у ближній кут. А на 12-й «леви» вже вели у рахунку. Тимофій Сухар забив дебютний гол за Карпати – Роман Герич відверто проспав його потужний удар з-за меж штрафного майданчика у ближній кут. За кілька хвилин команда Мирона Маркевича перевернула гру.

Але й Прикарпаття не зникло. Гості покарали львів'ян за чергову помилку, якої сьогодні вистачало. Рябов зіграв рукою, блокуючи удар. Арбітр призначив пенальті, який реалізував Цоцюра. Насичений подіями перший тайм завершився з рахунком 2:2.

Після перерви Прикарпаття забило знову. Андрій Хома оформив дубль гарматним ударом з-за меж штрафного майданчика в ближній кут. Восьмий гол Прикарпатського форварда в сезоні – він найкращий бомбардир Першої ліги.

Маркевич випустив Крістіана з Демченком, і цей хід тренера відразу ж зіграв. Підліпенець з правого флангу прострілив у штрафний майданчик, а Демченко ударом від перекладини зрівняв рахунок. 3:3 – суперматч на стадіоні України. Все завершилося надрезультативним. Прикарпаття довело безпрограшну серію до 8 поєдинків. Карпати, хоч і не виграли, але збільшили відрив від Ниви – «леви» випереджають конкурента на 8 очок та впевнено очолюють групу А.