Гроші України від продажу «Челсі»: в Англії повідомили ім’я людини, яка блокує виділення трьох мільярдів доларів

Світовий футбол 17 Жовтня, 12:11 764
Гроші України від продажу «Челсі»: в Англії повідомили ім’я людини, яка блокує виділення трьох мільярдів доларів | 19-27
Гроші від продажу Романом Абрамовичем «Челсі», які повинні були передати Україні, досі лежать на британському рахунку. В Англії повідомили причину таких затримок.

У травні 2022 року, через три місяці після початку повномасштабної війни росії проти України, консорціум Todd Boehley-Clearlake Capital завершив процес покупки лондонського Челсі у Романа Абрамовича за 2.8 мільярди доларів.

Нагадаємо, що Абрамович був вимушений продати клуб через санкції, накладені на нього урядом Великобританії у березні 2022-го.

Ці гроші повинні були передати на потреби жертв війни в України, проте вони досі заморожені на банківському рахунку у Великобританії.

Як повідомило авторитетне видання The Athletic, дозвіл, наданий урядом Великобританії, який визначає наступний етап цього процесу, має кінцевий термін до 30 листопада, хоча в минулому його продовжували за взаємною згодою, і, ймовірно, продовжать і в цьому випадку.

Речник Абрамовича, за даними видання, категорично заперечив, що мільярдер є причиною затримки переказу. Він зазначає, що гроші не можуть бути переміщені або використані без дозволу Управління з контролю за виконанням фінансових санкцій (OFSI).

Представник Міністерства закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку, яке минулого року наклало санкції на Абрамовича, також прокоментував цю ситуацію.

«Кошти, отримані від продажу ФК Челсі, заморожені на банківському рахунку у Великобританії, поки незалежні експерти створюють фонд для управління і розподілу цих грошей.

Для переказу коштів до фонду потрібно буде подати заявку на отримання ліцензії».

Повідомляється, що одним з факторів, що блокують угоду, є те, що Абрамович є громадянином Португалії. Уряд Великобританії залучив ЄС до підписання угоди про створення нового фонду, що означає додаткову бюрократію.

Важливим питанням також залишається точний розподіл коштів.