3 місяці Коноплянки у Румунії: зіграв 42 хвилини, каже про Китай та Японію

Футбол України 23 Жовтня, 17:36 404
3 місяці Коноплянки у Румунії: зіграв 42 хвилини, каже про Китай та Японію | 19-27
Схоже, що кар'єра українця в ЧФР навряд чи виявиться яскравою та успішною…

25 липня румунський клуб ЧФР з Клуж-Напоки оголосив про підписання екс-вінгера «Дніпра», «Севільї», «Шальке», «Шахтаря» та збірної України Євгена Коноплянки, який останні півтора сезони провів у Польщі, виступаючи за «Краковію». В стан «біло-бордових» український легіонер перебрався на правах вільного агента, але з вельми амбітними планами та завданнями. Крім того, у самій Румунії від Коноплянки чекали дуже багато, адже не кожного дня до тамтешньої Суперліги прибуває футболіст, на рахунку якого майже під сотню матчів за достатньо міцну за європейськими мірками національну збірну, а також виступи в лавах серйозних колективів з чемпіонатів Іспанії та Німеччини.

У ЧФР Коноплянка отримав і непогану зарплату – за чутками, близько 20 тисяч євро на місяць, причому українець заради можливості пограти у Румунії відмовив «Ордабаси» – клубу з Казахстану, який був готовий платити йому навіть більше.

Проте через три місяці від тих подій на рахунку Коноплянки всього 42 хвилини за ЧФР у рамках двох матчів, в яких він не відзначився результативними діями. Подальші перспективи Євгена у румунській команді станом на даний момент виглядають, м'яко кажучи, вкрай сумнівними, та й у пресі, не кажучи вже про вболівальників «залізничників», наростає все більше невдоволення рішенням керівництва клубу з Клуж-Напоки підписати українця.

Дебютувати за ЧФР Коноплянці надали можливість у єврокубках. 3 серпня румунська команда на виїзді проводила поєдинок у відповідь в рамках другого раунду кваліфікації Ліги конференцій проти турецького «Адана Демірспор». На власному полі «біло-бордові» зуміли зіграти з опонентом внічию (1:1), але у Туреччині гра давалася румунам дуже непросто. На 43-й хвилині нігерійський вінгер Девід Акінтола з пасу екс-хавбека «Динамо» Юнеса Беланда вивів «Адана Демірспор» уперед, проте на 68-й хвилині ЧФР пощастило відігратися, коли Васіле Могос реалізував пенальті, призначений у ворота турків за явне порушення проти футболіста гостей.

На 75-й хвилині наставник ЧФР 63-річний італієць Андреа Мандорліні пішов ва-банк, зробивши одразу чотири заміни. Серед тих, хто вийшов на поле, виявився і Коноплянка, якому пощастило провести на газоні наступні 23 хвилини, з урахуванням додаткового часу. Перевести матч до екстра-таймів румунам не вдалося, так само як і завершити поєдинок своєю перемогою в основний час. Крапку у протистоянні на 90+3-й хвилині поставив сенегальський центрфорвард «Адана Демірспор» Шериф Ндіає, після точного удару якого ЧФР так і не зумів прийти до тями. Поразка 1:2 означала для румунської команди лише одне – припинення євросезону та повне фокусування на внутрішніх турнірах…

У національному чемпіонаті ЧФР вдалося стартувати досить непогано. На даний момент «залізничники» мають у пасиві дві поразки при двох нічиїх та восьми перемогах у 12 матчах. З 26 набраними очками підопічні Мандорліні посідають другий рядок у турнірній таблиці, поступаючись трьома пунктами «Стяуа», якій ЧФР мінімально програв (0:1) у виїзному поєдинку в четвертому турі.

Перший матч у румунській Суперлізі в кар'єрі Коноплянки датований шостим туром. До цього моменту українець навіть не потрапляв у заявку своєї команди, а 21 серпня в дербі Клуж-Напоки проти «Університаті» вийшов на заміну на 86-й хвилині. На той момент рахунок був уже 4:3 на користь ЧФР, і незважаючи на необхідність переграти додатково 15 хвилин, які були де-факто додані арбітром до другої половини зустрічі, «залізничники» все-таки втримали переможний для себе результат, хоча заслуги Коноплянки в цьому не було жодної.

Якщо у матчі проти «Адана Демірспор» Коноплянка за відведені йому 23 хвилини зумів хоча б продемонструвати якісь ознаки активності в атаці, завдавши трьох ударів по воротах суперника, відзначившись трьома обведеннями та виконавши шість точних передач на партнерів, то ось у грі з «Університатею» українець абсолютно розчарував – нуль ударів, нуль обведень, один точний пас із п'яти виконаних…

Недивно, що три наступні матчі румунської Суперліги Коноплянка провів у запасі, а потім випав із заявки на два матчі. 5 жовтня українець знову був на лаві запасних «залізничників» у матчі перенесеного 5-го туру проти «Шепші», але на полі так і не з'явився, незважаючи на те, що його команда здобула впевнену перемогу – 3:0.

Ситуація навколо Коноплянки зацікавила румунських журналістів, які спробували дізнатися в Мандорліні, чому український легіонер майже не з'являється на полі. На це головний тренер ЧФР зазначив, що Євген має проблеми із фізичною готовністю, і, незважаючи на перебування на лаві запасних, не готовий до повноцінних виступів за команду.

За інформацією, яку вдалося дізнатися у румунських колег, Коноплянка останніми тижнями справді не дуже добре показував себе у тренувальному процесі. В ЧФР це пов'язують із м'язовими проблемами, які дошкуляють українському легіонеру та яких той поки що ніяк не може позбутися. Втім, наші джерела додають, що інформація про фізичні проблеми Коноплянки є лише офіційною версією, а що насправді відбувається навколо Євгена наразі зрозуміти складно, бо не виключено, що в ЧФР просто хочуть приховати від уболівальників непривабливу правду про фактичну профнепридатність українського новобранця колективу.

Масла у вогонь подібних чуток додав і румунський журналіст Емануель Рошу, який публічно розповів, що в самому ЧФР вже порівнюють ситуацію по Коноплянці із кейсом екс-форварда «Реала» та збірної Бразилії Жуліо Баптісти. Той, як і українець, перейшов у стан «залізничників» в пристойному за футбольними мірками віці (36 років) і на правах вільного агента, після чого за сім місяців зіграв лишень 42 хвилини (цікавий збіг!) у трьох поєдинках, не відзначився результативними діями, а потім розірвав контракт та невдовзі оголосив про завершення кар'єри.

Щоправда, публічно офіційні особи ЧФР закликають не драматизувати ситуацію довкола Коноплянки. Власник «залізничників» Іоан Варга в останньому інтерв'ю дав чітке розуміння того, що у клубі все ще розраховують на українця та сподіваються, що після зимової паузи той буде готовий на сто відсотків. А президент ЧФР Крісті Балай, коментуючи спекуляції у ЗМІ та порівняння Коноплянки із Баптістою, заявив, що нічого спільного в цих історіях немає, і що румунський клуб не повторює колишніх помилок – мовляв, Жуліо за місяць отримував за контрактом стільки, скільки українець за весь час перебування у колективі.

Сам Євген поки що досить небагатослівний, хоча у жовтні хоч трохи перервав тривалу мовчанку, й дав ряд інтерв'ю румунським журналістам. В одному з них Коноплянка заявив про бажання повернутися до лав національної збірної України – мовляв, для цього він і перейшов до ЧФР, щоб через роботу у клубі знову заслужити виклик до лав «синьо-жовтих».

Набагато цікавіше виглядає інше інтерв'ю Коноплянки, в якому 34-річний ветеран розмірковував про мотивацію деяких відомих футболістів вирушати до відверто екзотичних чемпіонатів.

«Мені, наприклад, теж цікаво подивитися, як там із футболом у Китаї чи Японії. Захотілося подивитися, як у Румунії. Для когось, звісно, справа у грошах. Читав інтерв'ю Хендерсона. Він сказав, що поїхав до Саудівської Аравії не за грошима. Вірю йому. Чому ні? Можливо, йому дуже подобається чемпіонат Саудівської Аравії», – сказав Коноплянка.

Що це – сарказм, яким досить добре відомий Коноплянка, чи реальне бажання українця незабаром знову змінити обстановку та переїхати туди, де інтенсивність футболу менш серйозна, а рівень оплати праці, навпаки, більш значущий? Найімовірніше, відповідь на це питання ми дізнаємося вже досить скоро – десь наприкінці грудня чи максимум у січні, коли ЧФР та сам Коноплянка вже розумітимуть реальну вигоду один для одного від співпраці, яка поки що виглядає вельми неоднозначною…