Як Ярмолюк потрапив в АПЛ? 19-річний українець вже встигнув зіграти з «Челсі» та «Вест Гемом»

Світовий футбол 7 Листопада, 15:59 715
Як Ярмолюк потрапив в АПЛ? 19-річний українець вже встигнув зіграти з «Челсі» та «Вест Гемом» | 19-27
​Цього сезону в АПЛ дебютував ще один українець.

19-річний Єгор Ярмолюк в поточній кампанії вже встигнув зіграти в трьох поєдинках Брентфорда в чемпіонаті.

Він приєднався до цієї команди в липні 2022-го року, лише через п’ять місяців після того, як його батьківщина зіштовхнулася з повномасштабним вторгненням росії. І вже зараз починає на повну демонструвати свій потенціал.

Ярмолюк розпочинав з команди Б. В листопаді минулого року дебютував за основний колектив у Кубку Ліги. Але травма підколінного сухожилля в лютому призупинила його прогрес, достроково завершила сезон.

«Коли ми починали підготовку до сезону, то він вже повноцінно відновився. Але йому все ще потрібно було набрати ритм. Я бачив багато позитиву в його грі, Єгор привернув мою увагу.Він вісімка, дуже хороший в пресингу, має гарну передачу. Він мені подобається. Насправді, він міг дебютувати в АПЛ і раніше, я планував його вихід на заміну в кількох матчах. Але тоді обставини складалися інакше».

Українець був отримав чимало компліментів від свого тренера Томаса Франка. А тепер потихеньку починає отримувати ще й ігровий час: 14 хвилин проти Бернлі, 14 хвилин з Челсі і 12 хвилин в грі з Вест Гемом.

І символічно, коли саме відбувся його дебют в АПЛ. Точніше, після якого саме поєдинку.

Ярмолюк якраз повернувся з молодіжної збірної України. І, очевидно, після тріумфу над Англією, непереможними з червня 2022-го року чемпіонами Європи, увага до нього лише виросла.

Та гра через війну в Україні проходила у Словаччині. І УАФ використала цей поєдинок, щоб зібрати гроші на автомобілі, швидкі, радіостанції та інше обладнання для наших військових. Про зростаючий статус Ярмолюка говорить той факт, що одним з лотів аукціону була його футболка Брентфорда.

Сам гравець родом з Верхньодніпровська і є вихованцем Дніпра-1. Коли почалася війна, він був саме в Дніпрі. Який активно обстрілюється з початку повномасштабного вторгнення.

«Я був у Дніпрі, коли почалася війна. Це було страшно для мене, моєї родини та всієї країни. У перші кілька днів я повернувся до сім’ї і чотири місяці пробув там.Коли я отримав можливість приєднатися до Брентфорда, то був щасливий. Ніколи раніше я не був в Англії, але завжди мріяв грати в Прем'єр-лізі.
У мене не було можливості повернутися в Україну — це небезпечно. Моя родина та друзі все ще там, і я спілкуюся з ними щодня. Ми чекаємо закінчення війни. Нам потрібно, щоб люди продовжували про це говорити. Ми не можемо забувати про війну, тому що в Україні все ще погано».

З початком великої війни УПЛ була зупинена. Відповідно, Ярмолюк не мав можливості ні тренуватися, ні грати. Тож як Брентфорд про нього дізнався?

Клуб збирає данні по 85 тисяч гравців по всьому світу. З них за 5 тисячами стежать ретельно.

Ярмолюк опинився серед них, коли став другим наймолодшим гравцем в історії УПЛ. На той момент йому було всього 16 років та 140 днів. Пізніше від дебютував і за молодіжну збірну України.

«У нас є чудовий скаут по Східній Європі, який знає Єгора і високо оцінював його талант. Ми не могли нічого зробити, доки йому не виповнилося 18 років. Але весь цей час ми слідкували за ним.В процесі спостереження ми відзначали його прогрес, показували його тренерам команди Б та першої команди. Вони всі говорили про те, що він справді цінний футболісти. Ми не знали, яка саме позиція в центрі поля йому підійде, але розуміли, що він має все для більшості з них. І що він має стати хорошим гравцем для Брентфорда».

Так історію українця описав технічний директор клубу Лі Дайкс.

Очевидно, однією з проблем після приїзду в Англію була адаптація. Ярмолюк ніколи не був в цій країні, не знав мови. Але в Брентфорді він знайшов підтримку.

З початком великої війни начальниця відділу стюардів донецького Шахтаря Марія Манірко переїхала в Англію і приєдналася до медіа-команди Брентфорда.

Вона допомогла Ярмолюку облаштуватися в новій країні: орендувати квартиру, знайти автомобіль.

Зараз Єгор розповідає про війну одноклубникам, високо шанує за підтримку України капітана команди Крістіана Нергора, а також трохи вчить українській Йоана Вісса і воротаря команди Б Бена Вінтерботтома.

Окрім того, у нього була можливість зустрітися зі збірною України, коли вона проводила товариську зустріч з Брентфордом. І, звісно, ближче познайомився з українським десантом в АПЛ.

«Я не міг упустити цей шанс, спілкувався з усіма. І це чудово. Вони підтримали мене впродовж непростого часу, коли у мене була травма. Чи питав я у Мудрика, чому він не перейшов у Брентфорд? Ні, але можливо якось згодом».

Влітку Ярмолюк був повноцінно переведений в першу команду, а також продовжив контракт до 2028 року.

Так, після передсезонки в США йому довелося ще трохи почекати, перш ніж отримати перші ігрові хвилини в АПЛ. Але тепер, після трьох виходів на заміну він потихеньку наближається й до дебютного основного складу.

Адаптація Сергій Лук'яненко