Чотири чемпіони-українці, третій титул команди Ібрагімовича за чотири роки. Підсумки чемпіонатів, що граються за системою «весна – осінь»

Світовий футбол 14 Листопада, 20:46 841
Чотири чемпіони-українці, третій титул команди Ібрагімовича за чотири роки. Підсумки чемпіонатів, що граються за системою «весна – осінь» | 19-27
Бєсєдін і Макаренко стали чемпіонами Казахстану, Мірошник та Щедрий – Литви.

12 країн, що входять до УЄФА, проводять свої чемпіонати за системою «весна – осінь». У 10 із них – національні турніри вже завершилися. Близькі до закінчення чемпіонати Грузії та країни-пособника агресора. Розповідаємо, про підсумки 10 національних турнірів та виступи українців, які в них грали.

Ірландія – традиційний чемпіон

Шемрок Роверс виграв 21-й титул в історії та четвертий – поспіль. Сім очок відриву від Деррі Сіті, що фінішував другим, – результат показовий.

В елітному дивізіоні Ірландії грав один українець – екс-футболіст Ворскли Андрій Кравчук, який виступав за Корк, що фінішував на дев’ятому місці, але матч плей-офф за право залишитися в еліті програв. В активі Кравчука – дев’ять матчів без результативних дій у чемпіонаті, три – у Кубку. У матчі плей-офф українець також виходив на поле, але ще в середині першого тайму був замінений через травму.

Ісландія – друге поспіль «золото» Вікінгура

У чемпіонаті Ісландії українських футболістів немає. А турнір вдруге поспіль і сьомий у своїй історії виграв Вікінгур.

Естонія – Флора поза конкуренцією

Таллінський клуб вчетверте за останні п’ять роки виграв чемпіонат країни. У складі Флори українців не було, натомість наш легіонер – Ілля Марковський – був у складі Левадії, яка фінішувала другою. В активі форварда, який свого часу грав за збірну країни U-19 і виїхав з України ще 2016-го, 19 матчів у всіх турнірах та один гол.

Два українці були у складі Хар’ю, який залишив еліту. 20-річний вінгер Данило Руденко зіграв 33 матчі, забивши п’ять голів і віддавши чотирьох асистів. Його 21-річний тезка захисник Мащенко зіграв 31 матч, відзначившись одним асистом.

Казахстан – два українці-чемпіони

Прем’єр-лігу Казахстану виграв Ордабаси із двома українцями у складі. Артем Бєсєдін у чемпіонаті провів дев’ять матчів, у яких забив два голи, у тому числі й у формально «золотому» – із Шахтарем. Євген Макаренко також зіграв дев’ять поєдинків, відзначившись один раз.

Треба відзначити, що Прем’єр-ліга Казахстану – один із найбагатших на українців турнір. У чемпіонаті грають 11 наших легіонерів. Три з них – в Окжетпесі: Іван Цюпа (26 матчів), Максим Драченко (25 матчів, 3 голи), Дмитро Рижук (22). Так два українця грали у Кизил-Жарі – Юрій Бушман (24, 1) та Дмитро Хльобас (6.0). По одному – у Кайсарі (Віталій Приндета – 25, 4), Жетису (Іван Брінкер – 18, 3), Атирау (Нойок – 24, 2) та Тоболі (Євген Шахов – 9).

Латвія – 10 українців та жодного нашого чемпіона

Чемпіонат Латвії вдруге за останні три роки виграв ризький РФС. Українців у складі чемпіона немає, натомість у елітному дивізіоні грають 10 українських футболістів.

Найбільше наших легіонерів у Валмієрі – три. Євген Опанасенко зіграв три матчі, Артем Мільченко – дев’ять, Андрій Коробенко на полі у поєдинках чемпіонату не виходив. 21 матч (три голи) зіграв за Єлгаву Вадим Мащенко, в активі його одноклубника Владислава Веремєєва 17 поєдинків та один гол.

Два українця – Євген Терзі (16 матчів 1 один гол) та Денис Притиковський (16) грали за Супер Нову. По одному – за Мету (Олександр Курцев – 26 матчів, 3 голи), Лієпаю (Юрій Мате – 32, 2) та Тукумс (Іван Кошкош – 14 матчів).

Литва – два українці із «золотом»

Два українські легіонери зробили вагомий внесок у перший чемпіонський титул в історії Паневежиса. Роман Мірошник, який грав за всі юнацькі збірні країни, провів у чемпіонаті 20 матчів. Артем Щедрий, який свого часу викликав у збірні України U-17 і U-19 зіграв 31 матч, забивши три голи.

Зазначимо, що Литва – найгостинніша для українських футболістів. В елітному дивізіоні чемпіонату країни грали 19 наших легіонерів. Найбільше матчів провели Олексій Щебетун із Шауляя (35 ігор та 6 голів), а також представники Дайнави – Артем Радченко (35, 3) та Артем Бафталовський (35,3). На два матчі відстав від одноклубників Станіслав Сорокін (33 матчі, 5 голів).

Норвегія – рівних Буде-Глімт немає

Добре знайомий українським уболівальникам клуб виграв другий чемпіонський титул поспіль і третій – за останні чотири роки. Все закономірно – зараз рівних Буде-Глімт у чемпіонаті немає. Як немає там і українських легіонерів.

Фарерські острови – Клаксвік поза конкуренцією

Клуб, який став сенсацією цього єврокубкового розіграшу і дістався групи Ліги конференцій, виграв третій чемпіонський титул поспіль і 21-й в історії.

Українців у елітному дивізіоні дуже далекого чемпіонату немає.

Фінляндія – беззмінний чемпіон

Є домінуючий клуб у Фінляндії. ХІК виграв четвертий титул поспіль і 33-й – в історії (це рекордний показник).

В елітному дивізіоні фінського професійного футболу є, точніше рахується, один українець – воротар КТП, який вилетів, Максим Жук. Чому рахується? У чемпіонаті 20-річний кіпер, який перебрався до Фінляндії в січні цього року, не грав, а протягом сезону був відданий в оренду в клуб другого дивізіону Кепілен Палльо.

Швеція – 23-й титул рідної команди Ібрагімовича

Мальме, який минулого сезону фінішував на сьомому місці, цього – взяв чемпіонський титул. До речі, 23-й в історії. А сюжет чемпіонату вийшов класичним і яскравим: в останньому турі Мальме зустрічався з Ельфсборгом, від якого відставав на три очки. Мінімальна перемога – 1:0, дозволила Мальме випередити суперника за додатковими показниками та піднятися на найвищий щабель п’єдесталу.

Українців у елітному дивізіоні шведського футболу немає.