Матч Україна – Італія стане 12-м поєдинком синьо-жовтих у Німеччині. Починалося все з гри проти ОАЕ

Збірна України 19 Листопада, 21:15 471
Матч Україна – Італія стане 12-м поєдинком синьо-жовтих у Німеччині. Починалося все з гри проти ОАЕ | 19-27
20 листопада збірна України у Леверкузені зіграє з національною командою Італії у матчі восьмого туру кваліфікації Євро-2024.

Для синьо-жовтих цей матч стане 12-м на батьківщині Бундестім та першим – у Леверкузені. Напередодні матчу Україна – Італія згадуємо, як українська збірна у Німеччині грала.

Дебют майже 30 років тому

29 років і 2 місяці, або 10 678 днів, пройде з моменту першого матчу синьо-жовтих у Німеччині до поки що останнього поєдинку в цій країні. Вперше в Німеччині збірна України зіграла 26 серпня 1994 року, провівши товариський матч з командою ОАЕ. Той поєдинок завершився внічию – 1:1 завдяки голу Бориса Фінкеля, який проводив перший матч за синьо-жовтих, на останній хвилині зустрічі.

Матч ОАЕ – Україна проходив у Грассау – невеликій громаді у Баварії.

Леверкузен – дев’яте німецьке місто для збірної України

Збірна України вперше зіграє у Леверкузені. Будинок Байєра стане дев’ятим німецьким містом, яке прийме матчі синьо-жовтих. До цього національна збірна України грала у Грассау, Бремені, Дортмунді, Кельні, Інгольштадті, Лейпцигу, Гамбурзі та Берліні. Три останні міста приймали по два матчі української збірної.

Вже згадане Грассау – найменше німецьке містечко, яке приймало матчі збірної України. Поєдинок із збірною ОАЕ, згідно з офіційними даними, на місцевому муніципальному стадіоні відвідали близько 1000 глядачів.

Найрезультативніший рік

З 11-ти матчів синьо-жовтих у Німеччині п’ять – припали на 2006 рік. Що, втім, не дивно: Німеччина приймала чемпіонат світу, учасником якого були синьо-жовті. Показники українцем на мундіалі: дві перемоги, дві поразки та нічия (основний та додатковий час матчу зі Швейцарією). Різниця м’ячів – 5:7.

Негативна статистика

У Німеччині збірна України грала проти восьми суперників. Найчастіше, що не дивно – проти Німеччини – чотири матчі. Також серед суперників синьо-жовтих були команди ОАЕ, Іспанії, Саудівської Аравії, Тунісу, Швейцарії, Італії та Туреччини.

Статистика сумна для української команди – 2 перемоги, три нічиї (включаючи вже згаданий матч зі Швейцарією) та шість поразок.

Хто з українців забивав у Німеччині

У 11-ти матчах у Німеччині збірна України забила 11 голів: 10 – сама, один – на рахунку Рюдігера у товариському матчі цього року.

Найкращий снайпер синьо-жовтих у матчах у Німеччині – Андрій Шевченко, який забивав у цій країні три голи: у ворота Бундестім, Тунісу та Саудівської Аравії. Два голи у Німеччині забивав Віктор Циганков, який відзначився дублем у товариському матчі з Німеччиною цього року. По одному голу в активі вже згаданого Фінкеля, Яремчука (Німеччини у Лізі націй), Русола, Реброва та Калініченка (усі – у матчі із Саудівською Аравією на ЧС-2006).