Збірна України 20 Листопада, 23:41 3785
Україна розписала нічию з Італією і не змогла напряму вийти на Євро-2024 – вся надія на план Б | 19-27
У вирішальному матчі відбору на Євро-2024 Україна зіграла внічию з Італією.

Відбір на Євро-2024. Десятий тур

Україна – Італія – 0:0

У центрі оборони «синьо-жовтих» на глядачів чекала несподіванка – Сергій Ребров довірив місце у старті Олександрові Сватку замість Миколи Матвієнка.

У дебюті поєдинку команди обмінялися небезпечними моментами. З ближнім ударом Циганкова доволі легко впорався Доннарумма. «Скуадра Адзурра» ледь не вийшла вперед після розіграшу кутового: після скидки від Дзаньйоло К'єза пробив з відскоком від газону – м'яч просвистів над поперечкою.

Невдовзі Судаков пробивав зі середньої відстані, але Доннарумма знову виручив італійців. Підопічні Спалетті змогли захопити ініціативу і створити відразу декілька гострих моментів. Ді Лоренцо несподівано виграв другий поверх та навіть пробив по воротах – м'яч пролетів повз стійку. Наші оборонці не встигли за швидким випадом суперника, Фратеззі вирвався на побачення з Трубіним, але голкіпер парирував удар вінгера.

На останніх хвилинах першого тайму підопічні Реброва змарнували перспективну нагоду: Мудрик не зміг прийняти м'яч після прострілу Судакова у штрафному гостей.

До перерви збірна Україна лише 36% часу володіла м'ячем і награла на 0,10 очікуваних голів, xG суперника склав 1,29. Перший тайм завершився з нулями на табло.

На екваторі другого тайму «синьо-жовті» організували два спекотні моменти. Спершу Мудрик ударом з гострого кута не зміг обіграти Доннарумму. За лічені хвилини голкіпера «Скуадри Адзурри» потурбували Довбик і Циганков, розігравши коротку комбінацію біля воріт опонента. Але м'яч зрикошетив просто у руки кіперу ПСЖ.

На 80-й хвилині Циганкова на полі замінив Зубков, а Степаненка – Піхальонок. Данило Сікан вийшов замість Зінченка, Тимчик замість Коноплі, а Сваток поступився місцем Маліновському.

Вже у компенсований час Крістанте зрубав у власній карній зоні Мудрика – українці апелювали до арбітра, однак той вирішив не карати італійського хавбека.

0:0 – підсумок протистояння. Таким чином Україна фінішувала у кваліфікації третьою і не змогла напряму вийти на Євро-2024. Однак підопічні Сергія Реброва все ще мають шанс здобути омріяну путівку, виборовши її у плей-офф Ліги націй.