Динамо v Рух
Прев’ю
Взяв гріх на душу, подивився товарку Руху з Шахтарем (3:1), та сповнився віри: якщо Динамо відтворить поєдинок з Кривбасом, то впевнено забере три очки. Свої 1.5 моменти Шахтар створив пуляннями вперед, а Рух створив декілька моментів та забив внаслідок високого тиску. Висновок? Динамо варто задуматися над бий-біжи всерйоз. Це Шахтар не може собі дозволити лупити пиром від воріт, щоб не засмучувати власника «нє красівим футболом». Ну, а де Динамо, а де краса без Ярмоленка?!
Починати грати в короткий-середній проти Руху це просто €бать, яка погана ідея, особливо з гравцями зібраними зараз в задній лінії Динамо та у воротах:
- разом з Ворсклою мають найвищу інтенсивність єдиноборств (кількість дуелей, підкатів та перехоплень на хвилину володіння суперника)
- львівʼяни одноосібно перші з відривом за інтенсивністю пресингу (дозволеним супернику виконаним передачам на одну власну захисну дію)
З величезною ймовірністю кияни візьмуть за щоку, можливо, навіть за обидві, якщо почнуть зловживати короткими розіграшами. Це шлях в нікуди: рухливий та мобільний півзахист разом з атакою змусять Динамо помилятися. А в центрі захисту киян зараз повно тих, кого і змушувати помилятися не треба…
Рух, станом перед 15 туром, лідер чемпіонату за…відсотком володіння (56.7%), в Динамо (54.5%). Але ще раз маю пояснити:
- середня тривалість володіння Руху становить 3.56 передач
- середня тривалість володіння Динамо становить 4.22 передач
Тож як так? А все не дуже складно, бо в Руху просто більша кількість самих володінь. І досягається це шляхом вищої інтенсивності процесу повернення:
- в Руху в середньому 81.29 повернення мʼяча за матч
- в Динамо на 10 менше кожної гри - 71.27
Тож ставка не на якість атак, а на їх кількість.
Маючи дещо вищий відсоток володіння Рух поступається киянам за дотиками в периметрі штрафного суперника. Тож це і є шанс киян: направити львівʼян в тривалі позиційні атаки.
Рух завдає майже ідентичну кількість ударів (15.82/90 проти 16.01/90 в киян). Виникає лише питання звідки:
- 52.3% з-за меж штрафного, що і я прямим наслідком потреби грати позиційно
- в Динамо тим часом дещо менше (47.1%), але проблеми з позиційним нападом такі ж суттєві
Проте Рух лідер чемпіонату за кількістю ударів головою (34), яких точно не завдають з центру поля. Тож навіси та усі форми стандартів можуть стати проблемою. Хоча так і про Кривбас говорили, а він склеївся швидко. В Динамо, до речі, найменше ударів головою в чемпіонаті - лише 9. В повітрі кияни жалюгідно огидні. 4 з 9 завдав…Владислав Ванат.
До речі про Владислава. Його неможливо зараз замінити в позиційному нападі. Беніто за IQ не тягне складнішу роль, де треба не лише бігти, а й думати. Інша справа бий-біжи, тут не потрібен інтелект - потрібні швидкісні характеристики мʼязів. Якщо Ванат дійсно травмувався, то мій фаворит на його місце - молодий Гʼю Гефнер. Це відкриє шлях на лівий фланг Кабаєву, що створений Богом для породистого бий-біжи.
Ще раз: Ванат безперечно важливий, але його відсутність не настільки критична. Геф потягне робити те саме (відкриватися за спини та доїдати відскоки).
Скажу страшну річ, але я за цих бий-біжи більше не бачу Буяльського в старті. От прям зовсім ніяк не бачу. Динамо не потрібен футболіст, що грає у фінальній третині, бо без Ярмоленка решта з 9 селюків не здатна Віталія (Ваната тим паче) забезпечити достойним харчуванням (достатньою кількістю мʼячів та контактів з ним в периметрі штрафного). Динамо потрібен хтось більш звиклий до бий-біжи, наприклад, Царенко. Антон грав в бий-біжи від дитинства, його функціонал більш широкий саме для колгоспного футболу: може і допомагати якісно підіймати мʼяч в атаку, переходити центр поля, і штрафний атакувати передачами, і навіть почав атакувати штрафний прийомом.
Зірки складаються для Динамо якнайвдаліше, бо для бий-біжи не потрібен навіть Шапаренко! Лупити вперед здатен Бущан, здатні і Попов з Дячуком. Є ще й Бражко - лонгболи якого були справжніми витворами мистецтва ще років пʼять тому в дитячих командах.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!