Чи потрібно створювати збірну України U-20?

Футбол України 24 Листопада, 21:01 329
Чи потрібно створювати збірну України U-20? | 19-27
Що ми знаємо про збірні U-20? У 2019 році збірна України цієї вікової категорії виграла Чемпіонат світу у Польщі. Тоді команда Олександра Петракова змогла вийти до півфіналу Євро (U-19). Завдяки вдалій грі на полях Фінляндії отримали путівку на чемпіонат світу.

Колишній гравець «Динамо» та асистент тренера Огнен Вукоєвич очолює збірну Хорватії (U-20). Збірна цього віку не має офіційних матчів, грає тільки спаринги. Майже у кожної країни є юнацька збірна цього віку.

Суть її існування в тому, що після U-19 до U-21 майже два роки. Одиниці у 19 років потрапляють до молодіжної збірної своєї країни. Вони чекають наступного відбіркового циклу. Зрозуміло, що це за цей час дуже багато чого змінюється у розвитку гравців. Хтось розвивається, хтось не розвивається, хтось грає, а комусь не вистачає ігрової практики. Потрібно слідкувати за кожним, щоб потім коли формується збірна U-21 вже була вся інформація та збірна була максимально зіграна. Плюс ігрова практика для тих, хто не потрапляє у «молодіжку».

Зараз збірна України (U-19) грала перший раунду кваліфікації на Євро. Останній раз команда Олега Кузнецова офіційно збиралася у квітні 2022 року. Перед кваліфікацію був ще турнір у Корею у жовтні. Загалом була пауза майже на півтора роки. За цей час від збірної, яка була у U-17 майже нічого не залишилося. Частина гравців не мають прогресу, у когось травми, хтось без ігрової практики, з’явилися нові гравців. Зіграності на Мальті нам дуже бракувало.

Минулої весни збірна України 2004 року завершила свої виступи. Команда Сергія Нагорняка не змогла пройти еліт-раунд в Іспанії. З тої команди у молодіжній збірній стабільно викликається тільки Єгор Ярмолюк із «Брентфорда». Також виклики отримував Богдан Слюбик, Іван Варфоломеєв. А всі інші за бортом. У «молодіжці» зараз грає 2002−2003 роки. Конкуренція велика. Є цікаві хлопці, які за потенціалом можуть дорости до головної збірної — Антон Царенко, Ігор Горбач, Богдан Слюбик, Юрій-Володимир Герета, Євген Пастух, Олег Федор, Антон Глущенко, Данило Удод, Даніель Ківінда, Олександр Авраменко. Можливо, варто запрошувати гравців 2003 року, хто не має ігрової практики у молодіжці. Все-одно вони грають тільки товариські матчі. Всі футболісти будуть під контролем. Потім їх перехід в U-21 буде набагато простіше.

Іншими словами, ми говоримо про систему в юнацьких збірних. Якраз команда U-20 ключова сходинка із переходу з юнацького у дорослий чи молодіжний футбол. В цьому віці можна дати принципи чи ази, за якими грає молодіжна та національна команда, щоб гравці швидше адаптувалися до цих вимог.

Звичайно, що це гроші та витрати. Зараз не простий час. Щось можна проводити в Україні під час міжнародних пауз. Є можливості грати проти молодіжних чи навіть дорослих команд з УПЛ. Легіонери навряд чи приїдуть. Не скільки через війну, а через можливість знову виїхати. Потрібно працювати в реаліях, які є. Закордоном потрібно шукати турніри, де будуть приймати та забезпечувати харчування і проживання. 4 вікна на збірні році. Якщо навіть команда буде збиратися десь у Києві, Львові просто тренуватися, вже користь від цього буде.