Потенціал штучного інтелекту в спортивних ставках

Футбол України 28 Листопада, 20:19 179
Потенціал штучного інтелекту в спортивних ставках | 19-27
Штучний інтелект демонструє небувале розвиток в останні роки, і на даний момент використовується в самих різних сферах життя. Серед різноманіття сфер застосування не можна не відзначити і спортивні ставки.

На сьогоднішній день ШІ вже може використовуватися без складнощів, причому в самих різних напрямках. Аналітика даних, розрахунок виграшів, підтримка відповідальної гри, поліпшення користувацького досвіду – список сфер можна перераховувати довго. Правда це не означає, що будь - який бажаючий може поставити йому питання, наприклад, по матчу Україна-Азербайджан і отримати стовідсотковий результат.

Але разом з тим таке впровадження не позбавлене і певних недоліків, починаючи від загрози особистим даним користувачів і загальної безпеки і закінчуючи проблемами етичного характеру, а також надмірної залежності від прогнозів «робота».

Різні види ШІ для різних цілей

Говорячи про штучний інтелект, в першу чергу хочеться відзначити його аналітичний варіант. Така модель буде переробляти вже наявні дані і знаходити в них закономірності, кореляції і аномалії. Сфера використання-аналіз минулих результатів і прогнозування результатів майбутніх. Він не допоможе грати в онлайн казино на реальні гроші і буде абсолютно марний в покері.

Існує також генеративний ШІ, результати роботи якого не ґрунтуються на наявних даних. Такий тип штучного інтелекту може застосовувати складні моделі для прогнозування результатів гри, або займатися створенням рекламного чи іншого контенту.

Частиною будь-якого сайту букмекерської контори безсумнівно є призначена для користувача підтримка, і сьогодні для цього зовсім не потрібно тримати в штаті реальних консультантів. Чат-боти зі штучним інтелектом в змозі відповідати на питання користувачів, консультувати і підтримувати реалістичне спілкування.

Вибір між закритим і відкритим ШІ

При підборі штучного інтелекту для БК потрібно вибрати між закритим і відкритим варіантом. Закритий тип працює в готовому» коробковому » варіанті на основі закладених розробником алгоритмів. Відкритий, як і зрозуміло з назви, має такий вихідний код, до якого може отримати доступ будь-хто, і який при цьому може активно навчатися.

Здавалося б, другий підхід є більш ефективним, але насправді він має великі недоліки в частині безпеки. У процесі навчання такий ШІ може захоплювати конфіденційну інформацію клієнтів, що викликає ризик її поширення. Таким чином закритий тип є більш кращим.

Наскільки точними можуть бути подібні прогнози

Безсумнівно, штучний інтелект може бути корисний в аналітиці, так як здатний швидко обробити величезну кількість даних і змінних. Це може зробити прогнози від такого «робота» досить точними.

І разом з тим електронним алгоритмам не вдається відтворити емоції (хоча він їх визначає), інтуїцію, а також інші особливості людського мислення. Але ж це, як показує практика, нерідко є ключовим фактором в успішності прогнозування. Так що було б помилково говорити про те, що ШІ перевершує в точності експертний людський аналіз.

Які ще складнощі може випробувати букмекер

Необхідно розуміти, що ШІ постійно розвивається, причому останнім часом цей розвиток значно прискорився. З цієї причини після впровадження штучного інтелекту в сервіс необхідно приділяти особливу увагу його оновленню та вдосконаленню.