Футбол України 28 Листопада, 21:41 307
«Шахтар» переміг «Антверпен» і гарантував Україні євровесну – ще є шанс на 1/8 ЛЧ | 19-27
​Шахтар у Гамбурзі проводив матч 5 туру ЛЧ проти Антверпена.

Ліга чемпіонів, 5 тур групового етапу

Група Н

Шахтар – Антверпен – 1:0

• Гол: Матвієнко, 12

Нічия гарантувала Шахтарю щонайменше третє місце і весну в Лізі Європи. Втім, підопічні Маріно Пушіча явно розраховували на перемогу, щоб продовжити боротися за плей-офф ЛЧ з Барсою та Порту.

Хаотичний старт зустрічі вилився у гол з першого ж моменту. Шахтар заробив штрафний на лівому фланзі. Зубков вирізав хорошу подачу, і Матвієнко головою переправив м'яч у ворота. Для 27-річного захисника «гірників» це був дебютний гол у єврокубках (ювілейний 50-й матч).

Шахтар відразу віддав ініціативу супернику. Особливо тріщав лівий фланг оборони донеччан, де Керк накручував опікунів. Один з таких моментів завершився наднебезпечним ударом Баліквіши, який заблокував Бондар. Виручив господарів у Різник, який потягнув постріл Муйї.

Кінець тайму все ж був за Шахтарем. «Гірники» були зобов'язані подвоювати перевагу на 39-й хвилині. Після серії рикошетів м'яч прилетів у ноги Невертону – бразилець з кількох метрів безхитрісно пробив у кіпера, а добивання Судакова полетіло над воротами.

Після відпочинку активніше знову виглядав Антверпен. Бондар міг «привезти» пенальті, відверто потягнувши Янссена. На щастя, поляк Бартош Франковскі проігнорував епізод. Шахтар відповів могутньою гарматою Азарова – Бюте перевів у поперечку. За кілька хвилин історія повторилась. Степаненко вліпив з 23 метрів, проте воротарю Антверпена вистачило довжини пальців і допомоги каркасу.

Пушіч провів першу заміну на 70-й хвилині. Замість Невертона вийшов Бондаренко, який пропустив місяць через травму. Ще раз почубились Янссен і Бондар – без наслідків для обох. Нервував і Тобі Алдервейрелд, який постійно мав якісь претензії до рефері.

Шахтар довів справу до перемоги, не давши супернику створити реальної нагоди для порятунку. Більше того, Бондаренко мав ставити крапку, але обіграв кіпера і надто кволо пробив по воротах. «Гірники» з 9 очками гарантували собі євровесну – стільки ж у Барселони та Порту, які сьогодні ще зіграють між собою. Все вирішиться в останньому турі, коли Порту прийматиме Шахтар, а Барселона розраховує забрати легкі 3 очки в Антверпені.