Перспектив немає, є зимовий острах. Україна близька до втрати команди, місця в ЛЧ і групі

Футбол України 15 Грудня, 10:15 2946
Перспектив немає, є зимовий острах. Україна близька до втрати команди, місця в ЛЧ і групі  | 19-27
Перемога Зорі – це добре. Але це все ж песимістичний сценарій розвитку тижня.

Для збереження реальних шансів боротьби за топ-15 Україні потрібні були перемога Шахтаря і п'ять бонусних балів за вихід у плей-офф ЛЧ. Але Шахтар програв. А розгром Зорею Брейдабліка (найбільша перемога команди на міжнародній арені – 4:0) всього-на-всього допомогла піти зимувати на 18-му, а не на 19-му місці.

(ТК з 1-го по 30-те місця)


Хоча принципової різниці немає… Що 19-та позиція, що 18-та чи навіть 17/16-та – це скорочення єврокубкової квоти з п'яти команд до чотирьох, скорочення кількості представників у ЛЧ з двох до одного, жодного гарантованого місця у груповому раунді будь-якого з турнірів для будь-якої з команд (через Таблицю коефіцієнтів, квота переможця ЛЧ / ЛЄ через рейтинг клубів – це інший шлях). І все це реально загрожує Україні.

Зумисно не вираховуємо тут профіт/регрес тижня, а дивимось на загальну картину. Якщо коротко – то в останньому, шостому турі єврокубків Україна набрала більше Сербії та Норвегії, але менше Данії, Ізраїлю, Греції. Власне, остання обійшла нас у загальній Таблиці коефіцієнтів, але ми, своєю чергою, обійшли сербів🇷🇸. Тому зимуємо на тому ж 18-му місці, на якому були до початку матчів шостого туру.

(ТК з 31-го по 55-те місця)


Для прориву на 15-ту сходинку (а тільки це місце може зберегти нам п'ять команд у єврокубках, дві команди в ЛЧ і давати надії на пряме місце в груповому раунді) Шахтарю потрібно відіграти 2.075 бала відставання від Норвегії. Це п'ять перемог і одна нічия (у такому випадку будуть ще два бонусні очки). Тобто, потрібно виходити у чвертьфінал ЛЄ з максимальними показниками і там не програти мінімум один матч за умови, що Мольде і Буде-Глімт усі свої весняні матчі програють. І що Маккабі (Тель-Авів), Маккабі (Хайфа), ПАОК та Олімпіакос зійдуть з дистанції на першому-другому весняних етапах. На Данію вже навіть не задивляємось.

Реальними нашими конкурентами зараз є саме Норвегія, Ізраїль та Греція. Вони зберегли по два учасники, в України – один. Можливостей для нашого прогресу обмаль, тож вже зараз потрібно готуватися до важкого сценарію сезону 2025/26 – коли чотирма командами доведеться пробиватися у групи з самісіньких низів.

У сезонному рейтингу (коефіцієнт 2023/24) ми йдемо зимувати на 23-му місці, випереджаючи, зокрема, Австрію і Сербію (це ті країни, які в загальній таблиці є/були вище нас). Для того, аби в сезонному бути вище дискваліфікованих, відсторонених, але нагороджених уєфашними клерками агресорів, Шахтарю потрібні мінімум перемога і нічия навесні. Хоча це, звісно, не самоціль, а просто справа принципу.

Загалом ситуація важка… Перспектив немає. Є зимовий острах. З цим і проживемо.