– До матчу Зоря та Брейдаблік втратили всі шанси на продовження боротьби у Лізі конференції. Які в тебе були думки перед цією грою?
– Дві команди не мали шансів на продовженні боротьби. Однак я знаю зі свого досвіду, що заключний матч року всі футболісти хочуть виграти і піти у відпустку з гарним настроєм. Плюс, не забудемо, що УЄФА платить добрі преміальні за перемоги. Вважаю, що гравці Зорі теж одержують бонуси за перемоги.
– Матч розпочався дуже успішно для луганської команди, Герреро відкрив рахунок уже на 2-й хвилині поєдинку. Це істотно допомогло команді в подальшому?
– Відомо, що багато тренерів, даючи установку на гру, просять максимально швидко відкрити рахунок у матчі. Так, це виходить не завжди. Але тут Герреро забив швидкий гол, і гра розкрилася. Суперник пішов уперед, у Зорі з’явилися вільні зони для контратак. Спочатку Юрій Коваль вибрав розстановку як 4-4-2. У парі з Герреро грав Антюх. Футболісти Зорі протягом усіх 90 хвилин гри були агресивні та по-футбольному нахабними.
– До 20-ї хвилини Зоря вже вигравала з рахунком 3:0. Рідко побачиш таку перевагу української команди у єврокубках уже у першому таймі…
– Погоджуся. Такого й не пригадаю. Ця гра показала, що у Зорі цього сезону відбуваються своєрідні гойдалки. То програвали аутсайдерам в УПЛ, то непогано протистояли тому ж Генту в Лізі конференцій. Тут же не забудемо, що Брейдаблік чемпіон Ісландії з ним зовсім непросто грати.
– Після того, як рахунок став 3:0, все у цьому матчі було вже вирішено?
– Майже так. Звичайно, гострі моменти гості створювали, був і вихід віч-на-віч із Сапутіним. Та й за ударами по воротах у Зорі мінімальна перевага – 11 проти 10. А рахунок 3:0 може відіграти лише Ліверпуль, і коли грає проти Барселони (сміється).
– Зоря зіграла на нуль. А у воротах грав Сапутін. Може, треба було раніше поміняти Турбаєвського на Сапутіна?
– Мабуть, треба було дати шанс Сапутіну раніше. Скільки легких м’ячів пропустив Турбаєвський у Лізі конференцій? Звичайно, не можна у всьому звинувачувати лише воротаря, борониться вся команда. Але тут тренерський штаб Зорі все зробив правильно.
– Хто запам’ятався у Зорі у цій зустрічі?
– Мічин непогано грав на команду. Ну і, звісно, відзначу Герреро. Панамський форвард – умілий нападник, який добре обігрує один в один суперника. При не дуже гарній грі Зорі у першій частині сезону, він забив 5 м’ячів. А якби команда виступала краще, то й Герреро забив би більше.
– Ми можемо уявити ймовірний перехід Герреро до Динамо (Київ) чи Шахтаря?
– Звичайно. Він би там не загубився. У Лізі чемпіонів мені хотілося б на нього подивитись. Герреро лише 23 роки, і свій потенціал він не розкрив.
– На фініші першої частини сезону Зоря трохи ожила. З чим це пов’язуєш?
– Так, у грудні результати команди покращилися – було здобуто дві нічиї, з Рухом та Кривбасом, був обіграний Брейдаблік. У Кривому Розі луганчанам відверто пощастило, але везіння ще треба заслужити. Очевидно, що ігровий тонус допоміг команді набрати форму. У цій ситуації, на мою думку, футболісти не винні. Мій погляд, збоку є проблема в менеджменті. Часто змінюють головних тренерів, а це все стрес для гравців, постійно змінюється тренувальний процес.
Ймовірно, і діяльність футбольних агентів погано впливає на Зорю. Агенти вирішують виключно свої питання. Я думаю, що і зараз склад Зорі укомплектований добрими, якісними футболістами. Гадаю, якби Патрік ван Левун залишився біля керма команди, то вони б і далі боролися за призові місця. А так Зоря давно не грає вдома, у Луганську, може, президент клубу вже втомився від футболу. Адже ми багато чого не знаємо.
– Якщо говорити про тренерські перестановки у Зорі. На твій погляд, що відбуватиметься в зимове міжсезоння у клубі? Знову шукатимуть нового наставника?
– Юрій Коваль – тимчасова фігура, я так думаю. Він спортивний директор. Бартулович з літа у команді та допомагає всім наставникам. Може йому дати шанс спробувати свої сили на посаді головного тренера. За його плечима непогана кар’єра гравця, а тепер він у тренерському цеху. Але все ж таки думаю, що взимку ми побачимо нового головного тренера.
– Що чекає на Зорю в УПЛ?
– Їм буде складно. У нас зараз непередбачуваний чемпіонат. Будь-яка команда може обіграти свого супротивника. Тут важливо розуміти, чи потрібна Зоря в її нинішньому вигляді її президенту Євгену Геллеру.
– У нинішній єврокубковій компанії Зоря заробила близько 4,3 мільйонів євро. Напевно, це річний бюджет клубу. Так що на Геллера і не лягає велике фінансове навантаження.
– Це так. Я знаю, що виступ у єврокубках – це основна стаття доходу луганської Зорі. Та й продаж футболістів також. Погано, що команда має багато орендованих виконавців і не має стратегії розвитку клубу. Президент Зорі не збудував систему. Ми не знаємо, як Зоря надалі розвиватиметься. За Патріка ван Леувена була одна гра, а зараз… Одні питання.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!