Бомбардир Ванат, професор Піхальонок та ураган Дібанго. Символічна збірна першої частини УПЛ сезону 2023/24

Футбол України 17 Грудня, 12:09 1139
Бомбардир Ванат, професор Піхальонок та ураган Дібанго. Символічна збірна першої частини УПЛ сезону 2023/24 | 19-27
Підбиваємо підсумки першої частини.

Українські команди успішно завершили першу частину чемпіонату та пішли у зимову сплячку. Наступний раз в рамках УПЛ колективи вийдуть на поле аж наприкінці лютого 2024-го року. А наразі ми можемо підбивати підсумки перших 17 турів.

Цей чемпіонат від самого початку не був схожий на попередні. Тут тобі і фейли гегемонів, в лиці донецького «Шахтаря» та київського «Динамо», і тріумфи новачків, неочікувані результати та тренерські ротації. Словом, було все.

Тому, враховуючи показану ігрову форму та статистичні дані, представляємо символічну збірну першої частини УПЛ сезону 2023/24.

  • Воротар: Денис Бойко («Полісся»). 16 матчів, 10 пропущених голів.

Досвідчений Бойко поповний ряди житомирського клубу напередодні цієї кампанії. І цілком закономірно, що Денис відразу став залізобетонним першим вибором для Юрія Калітвінцева. Клас і досвід голкіпера на рівні рідної УПЛ говорить сам з себе. 35-річний воротар показував себе солідно і на дистанції, і видав круті індивідуальні перформанси в окремих поєдинках. Як це було, наприклад, у грі проти донецького «Шахтаря». У підсумку «Полісся» має другий найкращий показник за кількістю пропущених голів серед усіх команд першості.

Альтернатива: Дмитро Різник («Шахтар»).

Воротар «гірників» відіграв 14 матчів, з них відстоявши 6 на нуль. Загалом, Дмитро покзав стабільний та пристойний рівень.

  • Центральний захисник: Микита Бурда («Колос»). 15 матчів, 1 гол та 1 асист.

28-річний Микита минулого літа не був потрібен «Динамо» та в якості вільного агента перейшов у ковалівський клуб. Бурда нарешті зумів оправитися від хронічних важких травм та довів, що його зарано скидати з рахунків. Центрбек видав потужну першу частину. Микита був одним з найкращих, як і у обороні, так і відзначався своїми ментальними якостями, керуючи та направляючи своїх партнерів. Найменший показник пропущених голів «Колоса» серед усіх команд першості говорить сам за себе.

Альтернатива: Едуард Сарапій («Дніпро-1»)

Едуард був основним у захисній ланці дніпрян та безпосередньо був учасником успіхів своєї команди.

  • Центральний захисник: Олександр Сваток («Дніпро-1»). 15 матчів.

Моноліт та надійність. Це слова, які описують гру Олександра у цьому сезоні. Гра Сватка за «Дніпро-1» привернула увагу головного тренера національної збірної. Та навіть так, що Сергій Ребров у матчі життя проти італійців довірив 29-річному гравцеві місце в центрі захисту. Це багато про що говорить.

Альтернатива: Данило Бескоровайний («Кривбас»)

Данило у свої 24 роки доріс до капітана криворізького клубу. І якби не червона картка з «Динамо», відіграв би усі матчі. При цьому Бескоровайний і допомагав своїй команді в атаці, забивши три голи.

  • Правий захисник: Володимир Адамюк («Дніпро-1»). 13 матчів, 1 гол та 5 асистів.

На цю позицію вибір був досить великим. Однак Володимир своєю грою в обороні та підключеннями в атаку заслужив це місце. Досвідчений Адамюк проводить якщо не найкращий, то по крайній мірі один з двох своїх найкращих сезонів у кар'єрі. Володимир показував себе дуже активно та встигав закривати зони не лише біля своїх воріт. Цьому яскравим підтвердженням є 5 асистів та 1 гол. Для крайнього захисника це дуже солідна статистика.

Альтернатива: Олександр Тимчик («Динамо»)

Олександр зірок з неба не хапав, проте виглядав пристойно. У захисті киян точно був найкращим. Був активним в атаці та провів 2 голи.

  • Лівий захисник: Іван Дібанго («Кривбас»). 17 матчів, 1 гол та 4 асисти.

Кандидатура камерунця тут без шансів для інших, з великим відривом. 21-річний Дібанго є одним творців такого прориву криворізького клубу у цій кампанії. Іван відіграв усі 17 матчів, від дзвінка до дзвінка. Загалом провівши на полі 1530 ігрових хвилин. За цей час легіонер зумів забити 1 гол та оформити 4 результативні передачі. Камерунський захисник відпрацьовував біля своїх воріт і дуже часто підключався до атак своєї команди.

Альтернатива: Денис Мірошніченко («Дніпро-1»)

Денис демонстрував хороший рівень та був основним у складі команди Юрія Максимова.

  • Центральний півзахисник: Георгій Судаков («Шахтар»). 10 матчів та 2 голи.

Тут говорити багато немає сенсу. Серце та мотор «гірників». Георгій вів та керував грою донецького колективу у центрі поля. «Шахтар» з Судаковим та без, це дві різні команди. У 21-річному віці хавбек задає темп свого колективу і направляє хід атак.

Альтернатива: Володимир Бражко («Динамо»)

Цей сезон став справжнім проривом для молодого півзахисника. На тлі усіх проблем столичної команди Володимир зумів замінити в центрі поля багаторічного капітана «Динамо» Сергія Сидорчука.

  • Центральний півзахисник: Олександр Піхальонок («Дніпро-1»). 17 матчів, 3 голи та 4 асисти.

Професор, містер футбольний інтелект. По-іншому не скажеш. Піхальонок - абсолютний лідер по грі у складі дніпровського колективу. Шедевральні передачі та бачення поля Олександра - це одна з основних причин поточного місця у таблиці «Дніпра-1».

Альтернатива: Артем Козак («Полісся»)

На заміну візьмемо серце житомирського «Полісся». Козак видав чудовий відрізок, як по грі, так і статистично. Артем взяв участь у всіх 17 матчах, забив 3 голи та відзначився 4 результативними передачами.

  • Правий півзахисник: Олександр Зубков («Шахтар»). 15 матчів, 4 голи та 3 асисти.

Олександр, як і весь «Шахтар», важко вкотився у сезон. Але з плином часу Зубков зумів знайти свою гру та став справжнім лідером атак «гірників». 27-річний вінгер виділявся на правому фланзі та видав кілька крутих індивідуальних матчів. Олександр йшов у дриблінг, старався загострювати та підігрувати партнерам, а також сам забивав голи. Деякі, як от у ворота «Руха», були надзвичайно красивими.

Альтернатива: Андрій Ярмоленко («Динамо»)

Коли Андрій на полі, він з відривом є найсильнішим не тільки у складі своєї команди. Легендра українського футболу потужно повернулась в рідну УПЛ, але на старті кампанії підкосила важка травма.

  • Лівий півзахисник: Бені Макуана («Полісся»). 17 матчів, 4 голи та 2 асисти.

Абсолютно чудова робота «вовків» на трансферному ринку. Конголезець з ходу підсилив житомирську команду. Нинішнє «Полісся» неможливо уявити без Бені. Гра команди Юрія Калітвінцева, за відсутності легіонера, змінюється діаметрально. Макуана привносить у гру своєї команди креатив та енергійність у атаці.

Альтернатива: Богдан Лєднєв («Дніпро-1»)

Богдан у складі дніпрян зумів перезавантажити свою кар'єру та знову демонструє футбол пристойного рівня. 4 голи цьому підтвердження.

  • Атакувальний півзахисник: Віталій Буяльський («Динамо»). 13 матчів, 6 голів та 7 асистів.

Найкращий асистент першості та капітан «Динамо». 12 балів за системою «гол+пас» самі за себе говорять про місце Віталія у цій збірній. Буяльський виділяється серед одноклубників та опонентів ігровим стилем та інтелектом. 30-річний хавбек може придумати момент з нічого, або ж знайти цікаве та неординарне рішення продовження атаки.

Альтернатива: Олександр Філіппов («Дніпро-1»)

Так, заміна не по позиції. Але додамо трішки тактичної варіативності. Олександр буде діяти в якості відтягнутого форварда та підігрувати партнерам.

  • Форвард: Владислав Ванат («Динамо»). 13 матчів, 7 голів та 5 асистів.

За відсутності Ярмоленка, саме Ванат є головною ударною силою столичної команди. Владислав повністю адаптувався до дорослого футболу та стабільно забиває. Звання найкращого бомбардира це тільки підтверджує. Дуже мало гравців, особливо оборонної лінії, у поточній УПЛ можуть позмагатися з нападником «біло-синіх» у швидкості.

Альтернатива: Олег Кожушко («Кривбас»)

Олег демонструє чудову стабільність у цьому сезоні та на рівні з Ванатом є лідером за кількістю забитих голів.

  • Головний тренер: Юрій Максимов («Дніпро-1»)

Прихід нового наставника допомог дніпрянам перезавантажитись та повернути віру у власні сили. Наслідком чого стала переможна серія та лідерство за набраними очками у турнірній таблиці. Під керівництвом Юрія Максимова СК «Дніпро-1» провів в чемпіонаті 13 матчів, програвши лише 2 матчі та двічі зігравши в нічию.

Бомбардир Ванат, професор Піхальонок та ураган Дібанго. Символічна збірна першої частини УПЛ сезону 2023/24 - изображение 1