Хакери зруйнували 40% інфраструктури «Київстару» під час кібератаки

Інші новини 22 Грудня, 16:59 139
Хакери зруйнували 40% інфраструктури «Київстару» під час кібератаки | 19-27
12 грудня оператор «Київстар» зазнав масштабної хакерської атаки, через що в абонентів зник звʼязок та інтернет.

Відповідальність за атаку взяло на себе російське угруповання «Солнцепек».

За атакою на «Київстар» може стояти ГРУ росії. Роботу мережі планують відновити 13 грудняЗа атакою на «Київстар» може стояти ГРУ росії. Роботу мережі планують відновити 13 грудня.

Гендиректор «Київстару» Олександр Комаров заявив, що хакерська атака була дуже потужною. Частина віртуальної ІТ-інфраструктури зруйнована. Частково хакери досягли мети.

13 грудня абонентам «Київстару» заблокували доступ до нацроумінгу, щоб не перевантажувати інші мережі. Труднощі були і в роботі банківської системи, зокрема в роботі POS-терміналів.

У той же день президент «Київстару» визнав, що хакери зламали захист компанії через обліковий запис одного зі співробітників. За словами Олександра Комарова, ця атака «не питання технологій», а того, що в будь-якій організації можуть бути люди, які «умовно, наводять російські ракети або віддають свої паролі, тому що гарно працюють соціальні інженери».

20 грудня «Київстар» відновив усі послуги в Україні та за кордоном. Також «Київстар» скасував наступну плату за тарифом для деяких користувачів.