Ефект футболу. Як ФК «Жирона» змінює економіку цілого міста?

Світовий футбол 24 Грудня, 11:40 196
Ефект футболу. Як ФК «Жирона» змінює економіку цілого міста? | 19-27
Артем Довбик та Віктор Циганков причетні до суттєвих змін у житті маленького містечка.

Видання VilaWeb провело цікаве дослідження змін економіки міста Жирона (населення близько 100 тисяч) на фоні хороших результатів футбольної та баскетбольної команди.

Коли у 2018 році «Жирона» вперше у своїй історії вийшла до вищого дивізіону Іспанії, торгова палата міста порахувала, що це поповнить казну Жирони на 22.5 мільйонів євро. Вже в цьому році ця цифра становить приблизно 40 мільйонів. Такі гроші приходять у місто через те, що з'являється все більше й більше охочих відвідувати матчі «Жирони», навіть якщо для цього доводиться їхати до них додому. Це підтверджує і посол Південної Кореї в Іспанії: «Ви не уявляєте, скільки корейських вболівальників зараз слідкують за «Жироною».

Поки невідомо, що принесе місту феноменальний виступ в цьому сезоні, але очевидно, що кількість футбольних туристів у разі кваліфікації в Лігу чемпіонів зросте в рази.

Вплив ФК «Жирона» на розвиток міста є настільки вагомим, що, за словами президента торгової палати міста Хауме Фабреги, під час обговорення будівництва нової лікарні палата наполягає на тому, аби вона була направлена на лікування та реабілітацію спортсменів.

Окрім цього, масові приїзди футбольних фанатів з сусідніх міст провокують зростання цін на оренду житла. В одному з районів приблизно 15% квартир виділено саме для спортивних туристів. Через це вартість оренди житла в Жироні зросла на 14% і тепер становить 763 євро на місяць. Владі міста навіть довелося втрутитися та обмежити кількість туристичних квартир до 4% від загальної кількості.

Наразі «Жирона» посідає друге місце в турнірній таблиці, набравши 45 очок в 18 турах (такий же результат у «Реала», який йде першим).