«Без Циганкова, якого «Жирона» переховувала протягом двох тижнів на гольф-курорті, Довбик не приїхав би», - іспанські ЗМІ

Світовий футбол 26 Грудня, 22:01 1278
«Без Циганкова, якого «Жирона» переховувала протягом двох тижнів на гольф-курорті, Довбик не приїхав би», - іспанські ЗМІ | 19-27
Як зазначає іспанське видання Sport, спортивний директор «Жирони» Кіке Карсель хотів запросити до команди Артема Довбика ще раніше, але оформити перехід форварда вдалося лише після трансферу Віктора Циганкова.

За словами журналістів, форвард на радарі керівництва іспанського клубу був вже досить давно:

«Він був в Україні вже багато років. Але його ніхто не помічав. Тільки „Жирона“. Тільки неспокійний погляд спортивного директора Кіке Карселя. Він був на європейському ринку, на тому, який залишається прихованим під великими цифрами, за які платять 80, 90, 100 мільйонів... Або й більше.

Довбик був у своїй країні після не дуже вдалого досвіду в Данії. Але він продовжував забивати голи. Саме тому Карсель хотів взяти його ще кілька років тому. Але не зміг, бо „Жирона“ тоді виступала у Сегунді, не надто привабливому для таких, як він, які зробили з забивання голів мистецтво».

Втім, не один спортивний директор був запорукою трансферу форварда:

«Це не сталося за одну ніч. Після того, як було виявлено потенціал Добвика, була непомітна робота. Тихо і непомітно, щоб не допустити його виходу на ринок. Спортивному директору „Жирони“ вдалося виманити Циганкова з „Динамо“ завдяки непомітним зусиллям президента ради директорів Пере Гвардіоли.

Це був попередній і майже необхідний крок для того, щоб запросити Артема. Без Циганкова, якого „Жирона“ переховувала протягом двох тижнів на гольф-курорті „Caldes de Malavella“ поруч зі своїм спортивним комплексом „La Vinya“, Довбик не приїхав би».

Наостанок журналісти відзначають, що Довбик має вплив не тільки на гру своєї команди, а ще й на виступ суперника:

«Він великий (1,89 м), але надзвичайно координований, з творчим підходом до розуміння своєї складної позиції. Він чудово грає в повітрі (на його рахунку чотири голи головою, за цим показником поступається лише Гаррі Кейну з Баварії, який забив п’ять) і розуміє, про що його просить Мічел.

Сама його присутність зумовлює гру противника. Ким би він не був, на якому б рівні він не був. Він змінює характер будь-якого матчу. Він завжди був таким. Його останній сезон в українському Дніпрі-1 (29 голів і вісім гольових передач у 39 іграх) вже свідчить про цей вплив».