Бущан, Матвієнко, Піхальонок та інші: найдорожчі футболісти всіх 16 команд УПЛ

Динамо Київ 28 Грудня, 15:47 576
Бущан, Матвієнко, Піхальонок та інші: найдорожчі футболісти всіх 16 команд УПЛ | 19-27
Як завжди наприкінці року, Transfermarkt переоцінив усіх футболістів, не виключаючи УПЛ.

Інспекція всіх 16 команд ліги, щоб визначити найдорожчих футболістів у кожній з них – за станом тут і зараз.

Оболонь: 400 тисяч євро (Владислав Приймак, Тарас Мороз)

Це хлопці у самому футбольному соку, 27-річні ровесники, та обидва, як на підбір, опорники. У Приймака бували і славніші часи: у 2019, виступаючи у 'Львові', він коштував півмільйона євро. Мороз таким похвалитися не може: у тернопільській Ниві, де він грав раніше, таких цін немає.

Верес - 400 тисяч (Валерій Кучеров, Василь Курко, Станіслав Шарай)

У цій трійці ми не бачимо жодного представника атакуючої лінії, де, як вважається, зазвичай зосереджені найдорожчі футболісти. Більш-менш висунуто вперед центральний півзахисник Шарай. Для всіх, окрім Кучерова, 400 тисяч – немислимий зліт. Кучеров нещодавно коштував 500 тисяч, але останніми місяцями подешевшав.

Минай - 500 тисяч (Вадим Вітенчук, Єгор Твердохліб)

Перший – 26-річний опорник, другий – 23-річний атакуючий півзахисник. І, що примітно, обидва ще влітку коштували на 100 тисяч дорожче, але з того часу припали в ціні. Та й чи могло бути інакше за таких сумних результатів Міная, які ми спостерігали восени?

ЛНЗ - 500 тисяч (Назарій Муравський)

23-річний центральний захисник - вихованець академії Шахтаря, встиг пограти у Маріуполі та Львові, у ЛНЗ потрапив у середині минулого сезону та спокійно підвищився до УПЛ. Тут грає постійно, від дзвінка до дзвінка, за півроку додав у ціні 150 тисяч.

Чорноморець - 700 тисяч (Ілля Путря, Максим Брагару, Володимир Салюк)

Путря – молодий 25-річний капітан, Брагару та Салюк – 21-річні проспекти, до яких уже придивлялося Динамо. Форвардів серед них ми знову ж таки не бачимо: найбільш атакуючий - Брагару (правий вінгер). Для всіх трьох 700 тисяч – ціновий пік (але, до речі, Салюк із Брагару на ньому тримаються з літа).

Олександрія - 700 тисяч (Владислав Калитвинцев)

Цей гравець нам чудово відомий, йому вже 30 років, і свого часу за ним бачили велику перспективу. Не склалось. Олександрія для нього – вже 7-ма команда в кар'єрі, а пікова його ціна – мільйон євро (вперше її досяг у 2014 у Динамо, востаннє – в Олександрії рівно рік тому).

Металіст-1925 - 500 тисяч (Артем Габелок, Микита Безуглий)

Найдорожчі у харків'ян - два досить досвідчені 28-річні гравці: центральний півзахисник Габелок (капітан команди) і центральний захисник Безуглий. Ріднить їх ще й те, що обидва – вихованці Шахтаря. Обидва на рівні 500 тисяч тримаються вже кілька місяців, і поки що не видно, чому ціна має впасти.

Колос - 600 тисяч (Микита Бурда, Валерій Лучкевич, Валерій Бондаренко, Олександр Демченко, Кирило Фесюн)

Команда з Ковалівки має одразу п'ятьох гравців 'стельової' вартості 600 тисяч. І ви сміятиметеся, але жоден з них знову-таки не відноситься до атакуючої лінії, а Фесюн - так і взагалі воротар. Кількість центральних захисників і опорників у списках найдорожчих гравців команд УПЛ просто зашкалює.

Ворскла - 1.2 мільйона (Віктор Корнієнко)

Ось, нарешті, з'являється гравець дорожчий за мільйон євро - його змогла собі дозволити Ворскла. Але як це дозволити? Це добре знайомий уболівальникам Шахтаря лівий захисник Віктор Корнієнко, взятий в оренду до наступного літа. У найкращі часи його вартість сягала 3 мільйонів. Нині менше.

Полісся - 1.2 мільйона (Бені Макуана)

Єдиний випадок у нинішньому УПЛ, коли найдорожчий футболіст окремого клубу - легіонер. Це лівий вінгер конголезець Бені Макуана, ймовірно, найшвидший і найтехнічніший гравець чемпіонату, якого вже хтось порівняв із Мбаппе. Цікаво, що в Монпельє, звідки він прийшов, Макуана коштував рівно вдвічі дешевше.

Кривбас - 900 тисяч (Максим Задерака, Олег Кожушко)

У лідера чемпіонату найдорожчі, нарешті - форварди: 29-річний Задерака та 26-річний Кожушко. Вони є двома лідерами списку бомбардирів сезону. І той, і інший завдяки своїй результативності різко подорожчали саме восени цього року (Кожушко - з 500 тисяч, Задерака - з 400).

Рух - 1.2 мільйона (Ілля Квасниця)

Правий вінгер Руху став головним відкриттям першої частини чемпіонату, що моментально позначилося на його вартості: у грудні 2022 року він коштував 75 тисяч євро, у червні 2023 - 125 тисяч, у вересні - 400 тисяч. Динаміка просто космічна, і якщо Квасницю візьмуть до європейського клубу (а про це говорять), злет обов'язково продовжиться.

Зоря - 1.8 мільйона (Арсеній Батагов)

Перед нами - центральний захисник, якого вже багато місяців вважають найперспективнішим гравцем на цій позиції та постійно експлуатують у молодіжній збірній. Грошовий розвиток його, однак, трохи сповільнився: влітку він коштував 2 мільйони, зараз трохи подешевшав (що, звичайно, пов'язано із загальним занепадом Зорі).

Дніпро-1 - 5 мільйонів (Олександр Пихаленок)

Це дуже серйозна за складом команда, якщо вірити Transfermarkt. Відразу шість її гравців оцінюються понад мільйон. Пихаленок набагато випереджає всіх інших і входить до топ-10 найдорожчих футболістів УПЛ. Свою 5-мільйонну ціну він тримає з літа і знижувати явно не збирається.

Динамо - 7 мільйонів (Георгій Бущан)

Для 29-річного Бущана нинішні часи - не найкращі у його кар'єрі. Колись він коштував помітно дорожче (наприкінці минулого року – 10 мільйонів). Травма та вимушене неробство знизили його вартість та відсунули на другий план. Але з усіх воротарів УПЛ він все одно - найдорожчий, та й у 'Динамо' з ним ніхто зрівнятися на даний момент не може.

Шахтар - 20 мільйонів (Микола Матвієнко)

Шахтар має в своєму розпорядженні трьох найдорожчих футболістiв УПЛ: Микола Матвієнко - 20 мільйонів євро, Георгій Судаков - 18 мільйонів, Артем Бондаренко - 9 мільйонів. Матвієнко залишається у цьому статусі з літа, зберігаючи свою ціну. А от Судаков стабільно дорожчає (влітку коштував 15 мільйонів) – і якщо так піде далі, обов'язково змінить товариша по команді на вершині Transfermarkt.