Забарний - найкращий гравець України в категорії U-21 у листопаді-грудні, троє динамівців увійшли в топ-5

Динамо Київ 30 Грудня, 00:16 425
Забарний - найкращий гравець України в категорії U-21 у листопаді-грудні, троє динамівців увійшли в топ-5 | 19-27
Проект Золотий Талант сформував черговий місячний рейтинг найкращих молодих українських футболістів 2002—2003 років народження. Цього разу — за підсумками листопаду 2023-го (та невеличкої частини грудня), традиційно опитавши більше 120 експертів.

Ілля Забарний повернув собі звання найкращого молодого українського футболіста у віковій категорії U21 — за підсумками чергового опитування проекту Золотий Талант, яке проводилося в трохи розширеному форматі: листопад та той грудневий період, коли вітчизняні клуби продовжували грати в Чемпіонаті України та єврокубках.

Екс-захисник київського Динамо, який у молодшій віковій категорії U19 двічі поспіль визнавався нашими експертами найкращим футболістом року в Україні (2020, 2021), після переходу в категорію U21 вже здобував звання гравця місяця в рамках проекту Золотий Талант — у серпні 2023-го. Але потім на пік форми вийшов Георгій Судаков, за ним лишилися вересень та жовтень.

Проте у листопаді знову №1 став Забарний.

І на то є об’єктивні причини. Вихованець динамівської академії в нинішньому Чемпіонаті Англії без замін провів всі 19 матчів у складі Борнмута. А у листопаді почалася безпрограшна серія клубу українця в АПЛ (шість перемог, одна нічия), яка продовжується й донині. Востаннє Забарний та його команда програвали в чемпіонаті Манчестер Сіті (1:6) на початку листопада. Тоді Борнмут опустився на 17-е місце, але завдяки 19 очкам, набраним в останніх семи турах, вискочив на 12-у сходинку турнірної таблиці.

Забарного до своїх анкет включили 90 експертів проекту Золотий Талант зі 121. Більше половини з них (51 з 90) поставили захисника Борнмуту на перше місце. І це дозволило сформувати комфортний відрив від Судакова (75 потраплянь в анкети, 30 разів — під №1) — 56 балів.

Нагадаємо, хто бере участь в опитуванні проекту Золотий Талант. Це тренери, відомі у минулому футболісти та журналісти, які розуміються на тематиці.

Більшою вийшла щільність свіжого рейтингу нижче пари лідерів: Володимира Бражка включили в свої анкети 45 експертів, Владислава Ваната — 39. Трохи відстав Назар Волошин (30).

Це було останнє місячне опитування проекту Золотий Талант, список кандидатів для фінального голосування остаточно сформовано. Тепер час — визначити найкращого футболіста України вікової категорії U21 за підсумками 2023 року. Але це вже у січні.

Найкращі футболісти України U-21: листопад-грудень 2023