«Можливо, в «Динамо» нарешті почнуть звертати увагу не лише на мʼязи, а й на інтелект», - блогер про селекційні проблеми «біло-синіх»

Динамо Київ 1 Січня, 12:20 1362
«Можливо, в «Динамо» нарешті почнуть звертати увагу не лише на мʼязи, а й на інтелект», - блогер про селекційні проблеми «біло-синіх» | 19-27
Блогер Михайло Смоловий розглянув проблеми з селекцією в київському «Динамо».

Ніколи не доганяв роздвоєння особистості в журналістів. 2023 рік подарував досить ґрунтовну базу, щоб якось вже знайти бодай якісь орієнтири, але все одно існують ті, хто намагається сперечатися з очевидним.

От правда, ніяк не можу зрозуміти як в тій самій людині одночасно можуть вживатися дві тези:

⁃ що дід старий *довільний матюк за смаком*, бо більше не міг нічого дати цій команді

⁃ а, наприклад, Костюк такий а**єнний і пи**атий, то просто 2004 та 2005 роки бездарні

Тому давайте про підсумки року для Динамо поговоримо.

Україна наче аграрна країна, майже усі вийшли з села, але забувають основи аграрництва: треба добряче натра**тися, щоб отримати врожай. Щоб вродило сьогодні, треба саджати/поливати/обгортати/гній розкидати/жуків збирати вчора.

Усім сподобалося використовувати пафосні алегорії з дном чи стуком знизу. Проте, камон, Динамо пробило дно не у серпні чи вересні 2023-го, воно пробило його декілька років тому, коли на думку деяких героїнозалежних «ледь не виграло юнацьку Лігу чемпіонів».

Наші молоді футболісти обмежені в розумінні гри шириною кругозору тих, хто їх тренує. Це дуже проста теза, але вона вичерпно описує ВСЕ, що сталося з Динамо у 2023.

Дід не міг зрадити себе та піти на суттєве спрощення. Гравці не могли зрозуміти діда та прийняти його вимоги, бо для цього потрібен відповідний ігровий інтелект, якого в динамівських Академії та U19 не закладають. Це остання з вимог там…

Тому цей рік для киян можна назвати роком тверезості: вболівальники та Шовковський (дяка Богу) побачили на власні очі чим Динамо стало. Динамо било Кривбас методами самого Кривбасу, Динамо било Рух методами Руху, а вилучення Вовкуна Динамо спровокувало вертикальною грою проти…Оболоні.

Поєднує усе це здатність адаптуватися до суперника, підлаштовуватися. Зараз кияни обмежені лише цим, бо здатних на більше футболістів в першій команді майже не лишилося. За рік-два їх не вже не стане зовсім.

На зміни в молодіжній структурі чекати не варто, власникам клубу і так ок. Деяким журналістам теж. Їм простіше усе списувати на війну. От аби не кацапи, то виховали б трьох Шапаренків. Вони справді в це вірять.

Гравці, що виходять з Академії - це відображення в дзеркалі тренерів та методистів у структурі. Динамо продовжить виховувати дітей для аграрного футболу з надією, що декілька з них (талановитих від природи) все ж доростуть до певного рівня попри усі перешкоди. Сподівання на якихось агентів за прикладом Михавко, бо селекція зараз єдиний шлях для Динамо самому не закріпитися в статусі колгоспу.

Із «зовнішньою селекцією» очевидні проблеми, і це зараз досить коштовно. Тож лишається лише «внутрішня». Можливо з реформами в селекційному відділу зʼявиться певний прогрес. І в Динамо нарешті почнуть звертати увагу не лише на мʼязи, а й на інтелект. Бо мʼязи дітям можна наростити в залі, а сіру речовину (якщо вона відсутня в достатній кількості) вони в залі не здобудуть.